Родители на деца, загинали на пътя, протестират пред столичната Съдебна палата, докато във Върховния касационен съд започва делото за смъртта на 7-годишната Моника.
Детето загина, блъснато от колата на полицай, на пешеходна пътека в пазарджишкото село Братаница.
Инцидентът става през 2021 г., когато Моника пресича пешеходна пътека със своето братче. Подсъдим за смъртта е бившият служител на ГДБОП Владимир Панайотов, който е карал с 23 км/ч над разрешената скорост. Алкохол и наркотици в кръвта му не са открити.
На първа инстанция той беше осъден на 4 години и 8 месеца затвор от Пазарджишкия окръжен съд, но Пловдивският апелативен съд видя доста смекчаващи вината обстоятелства и замени тази присъда с тригодишна условна.
Сега в спор за тази присъда пред ВКС се изправят адвокатите на загиналото дете и на подсъдимия, който не е в залата, като възможностите на съда са или да я потвърди или да върне дело за преразглеждане.
От известно време близките на деца, загинали на пешеходна пътека и на пътя изобщо, действат координирано с надежда институциите да ги чуят и да променят законодателството, свързано с тези престъпления.
Гранични полицаи са задържали край Елхово 11 нелегални мигранти, съобщават от полицията. Задържани са и четирима европейски граждани, които са помагали за незаконно преминаване на границата. На 6 февруари в граничния дежурен център в Елхово е получен сигнал за движение на лек автомобил близо до граничната зона. В него са били двама италианци, един испанец..
Над 300 души са се подписали за оставката на директора на Областното пътно управление-Кюстендил инж. Юлияна Божилова заради ПТП-то с конете и загиналата 18-годишна Андреа в края на миналата година, казаха за БНР организаторите на серията протести срещу мълчанието и бездействието на институциите. Подписката ще продължи, докато АПИ не вземат..
Училища в цяла Англия съобщават, че са принудени да съкращават учители и помощник-учители, за да избегнат дефицит, което е сериозен удар върху плановете на новото правителство за подобряване на образованието, пише "Обзървър“. Лейбъристите дойдоха на власт в Обединеното кралство през юли миналата година с основно обещание да се справят с кризата..
С 15-минутно мълчание в памет на 15-те загинали при срутването на козирката на гарата в Нови Сад сръбската общност у нас почете жертвите на трагедията, станала в края на миналата година. Мълчаливата демонстрация започна в 11:52 - моментът на рухването на бетонното съоръжение. Освен да почетат жертвите, събралите се изразиха и подкрепа..
Ръководството, учителите и учениците в единствената гимназия в Босилеград официално се обявиха в подкрепа на протестите на студентите в Сърбия, каза за БНР директорът Владимир Григоров. Учебните часове са съкратени на 30 минути, като мярката ще остане в сила до ново разпореждане. Дотогава всеки ден се организира и 15-минутен мълчалив протест в..
Пожар горя на паркинг близо до Централна гара. Сигналът е подаден минути преди 11 ч. На място са изпратени две коли на пожарната. Няма данни за пострадали. Вероятната причина за пожара е неизправност при един автомобил. Две горящи превозни средства са загасени.
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..