Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Александър Везенков и Олимпиакос прекъснаха победната си серия в Евролигата с поражение в Милано

Александър Везенков
Снимка: Олимпиакос

Отборът на Олимпиакос загуби от Армани Олимпия Милано с 62:83 (17:20, 15:15, 14:26, 16:22) като гост в Италия в среща от 26-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Гръцкият състав прекъсна серията си от седем поредни победи и записа осмо поражение от 26 изиграни мача, но остава в челото на класирането заедно с испанския Реал Мадрид, който е с актив 18-7 и мач по-малко. За италианския тим, който заема 14-а позиция, успехът бе четвърти пореден и общо десети от 25 срещи.

Българинът Александър Везенков завърши с 10 точки, 6 борби и 2 асистенции за 30 минути на терена. Той реализира две от петте си стрелби от далечна дистанция, вкара веднъж от двата си опита за 2 точки, добавяйки и два точни наказателни удара.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от влаковата катастрофа в Гърция, а гостите играха с черните си екипи.

Двата състава направиха сравнително равностойно и не особено резултатно първо полувреме, като Олимпиакос изоставаше с 32:35 на почивката. През следващите 20 минути домакините доминираха и се възползваха от зачестилите грешки на гръцкия гранд. Те започнаха второто полувреме със серия от 12:2, донесла им аванс от 47:34 в средата на третата част, а преди последната четвърт Армани Олимпия Милано водеше с 61:46. До края съставът на старши треньора Еторе Месина контролираше двубоя, разликата достигна 20 точки, а Олимпиакос така и не успя да застраши сериозно водачеството на противника.

Били Барън бе най-резултатен за успеха на отбора от Милано с 18 точки, 2 борби и 5 асистенции. Николо Мели добави 10 точки и 5 борби.

За гостите Томас Уолкъп отбеляза 10 точки, 2 борби и 5 асистенции.

В следващия кръг на Евролигата тимът на Олимпиакос ще посрещне Барселона на 7 март в Пирея. Преди това Везенков и съотборниците му ще гостуват на Колосос Родос в неделя в мач от гръцкия шампионат.


По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Реал поднесе извинения на Елче и неговия футболист Андре да Силва

Реал се извини, след като „погреба“ футболист на Елче

Лидерът в класирането на испанското футболно първенство Реал (Мадрид) поднесе извинения на тима на Елче и неговия футболист Андре да Силва, когото погрешно обяви за покойник. От "кралския клуб" искаха да почетат Андре Силва, който загина заедно с брат си - футболиста на Ливърпул - Диого Жота, в автомобилна катастрофа на 3 юли тази година...

публикувано на 24.11.25 в 11:36
Оклахома Сити Тъндър победи Портланд Трейл Блейзърс със 122:95 т.

Оклахома Сити продължи серията си от поредни победи на девет

Воден от Шей Гилджъс-Алекзандър за пореден път, Оклахома Сити Тъндър постигна убедителен успех над Портланд Трейл Блейзърс със 122:95 в Националната баскетболна асоциация (НБА). „Гръмотевиците“ взеха реванш за единствената си загуба през сезона, дошла като гост на Портланд на 5 ноември. Този път отборът на Марк Дейно не остави шанс на съперника си..

публикувано на 24.11.25 в 11:11
Александър Джорджев спечели бронзов медал

Българин спечели бронз на европейското по таекуондо

Александър Джорджев спечели бронзов медал на европейското първенство по таекуондо в олимпийските категории при мъжете, след като завърши на трето място в категория до 68 кг. Това е трети медал за България в швейцарския град Егле след титлата на Станислав Митков и бронза на Дея Пеева при юношите. Джорджев записа три победи в категорията си и..

публикувано на 24.11.25 в 10:21
Виктория Томова

Виктория Томова се изкачи с две места в ранглистата

Виктория Томова се изкачи с две позиции в световната ранглиста по тенис за жени и в последната седмица на месец ноември заема 132-а позиция. Първата ракета на България при дамите е с 557 точки и с 208 зад последната в топ 100 Елена-Габриела Русе от Румъния. Елизара Янева направи голям скок от 58 позиции и влезе в челните 400 на ранглистата на..

публикувано на 24.11.25 в 10:15
Лионел Меси класира Интер на финал

Меси с гол и три асистенции за първи финал на Интер (Маями)

Лионел Меси изведе Интер (Маями) на първи финал в Източната конференция на Мейджър-лигата на САЩ (МЛС), след като вкара гол и подаде три асистенции за победата с 4:0 над ФК Синсинати. Аржентинската футболна икона oткри резултата в 19-ата минута след комбинация със сънародника си, 19-годишния Матео Силвети. Меси тръгна на скорост, подаде и..

публикувано на 24.11.25 в 09:23
Милан победи с 1:0 Интер

Милан победи Интер и излезе на второ място

Отборът на Милан спечели градското "Дерби дела Мадонина", надделявайки с 1:0 над Интер в 12-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата беше дело на Кристиан Пулишич в 54-ата минута. Големият герой обаче беше вратарят Майк Менян, който спаси дузпа – изпълнена от Хакан Чалханоглу в 74-тата минута, както и още няколко сериозни положения пред..

публикувано на 24.11.25 в 08:46
Реал (Мадрид) завърши 2:2 с Елче

Джуд Белингам спаси Реал при гостуването на Елче

Отборът на Реал (Мадрид) неочаквано се провали при гостуването си на скромния тим на Елче, на два пъти изоставаше в резултата и в крайна сметка завърши 2:2 в 13-ия кръг на Ла Лига. Реал е начело в класирането с 32 точки, но само с една повече от Барселона и три над 3-ия Виляреал. Мачът, изпълнен с интензивност, динамика, добра игра и високо..

публикувано на 24.11.25 в 08:41