И лозарите излизат на протест, за да защитят интересите на бранша си.
Национално сдружение на българските лозари събира недоволните пред президентството, след което шествието на лозарите ще се насочи към министерството на земеделието с настояване да се предвиди ежегоден национален бюджет за подпомагане на лозаро-винарския сектор и десертните лозя.
Да се прилагат обективни и публични критерии при разпределението на бюджетите за финансово подпомагане на всички сектори в земеделието – това настояват недоволните лозари. Според тях Лозарския регистър трябва да бъде актуализиран, дигитализиран и публичен, а мерките за инвестиции в техника и иновации за лозарските стопанства трябва да бъдат работещи.
Производителите на грозде искат още ефективно, компетентно и адекватно работеща администрация в полза на земеделските производители, както и компетентен директор на Изпълнителна агенция по лозата и виното, който да се погрижи агенцията да си изпълнява функциите, а именно контрол в лозаро-винарския сектор в пряко взаимодействие с Агенция митници и приходната агенция.
Лозарите очакват от държавата стриктен контрол на качеството на произвежданото и продавано българско вино както и контрол на вноса на винено грозде и вино от други държави.

Два милиарда евро допълнителни държавни гаранции и концесия на Българския спортен тотализатор – това са част от промените в проектозакона за Бюджет 226 година, внесени между първо и второ четене. Срокът за тях бе съкратен само на три дни, след като текстовете минаха на първо четене в пленарната зала в петък. Поправката, с който..
Не бих казал, че сме по-близо до мира в Украйна. Това каза пред БНР Иван Миланов, полковник от резерва, бивш директор на звено "НАТО" в Министерството на отбраната. САЩ и Украйна са изготвили ново мирно споразумение , този път от 19 точки, но са оставили политически най-чувствителните елементи да бъдат решени от президентите на двете държави,..
От "Да, България" се обявиха против отдаването на Българския спортен тотализатор на концесия за 15 години. Предложението, внесено от трима представители от управляващото мнозинство Костадин Ангелов - ГЕРБ-СДС, Драгомир Стойнев - БСП и Йордан Цонев от "ДПС-Ново начало", предвижда в преходните и заключителни разпоредби преди второто четене на Закона..
Пенсиите да се актуализират от 1 януари, а не от 1 юли, тъй като по-високите осигуровки и данъци ще се плащат о т 1 януари, коментира в интервю пред БНР депутатът на АПС д-р Хасан Адемов. Неговата парламентарна група е направила няколко предложения, които да се разгледат между първо и второ четене на Бюджет 2026. В предаването "12+3"..
"Страните членки ще изразходват 100 пъти повече за отбрана, отколкото са заложени в следващия бюджет на ЕС. Нашата задача е да ги убедим да похарчат повече за европейски политики като програмата за европейска отбранителна промишленост EDIP". Това каза еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс по време на дебат, посветен на програмата за..
Окръжният съд в Кърджали отложи за януари делото срещу бившия кмет Хасан Азис, обвинен в длъжностно присвояване и безстопанственост при изпълнение на договори за доставка на дърва. Освен него на съд са призовани бившият главен счетоводител на общината Валентин Иванов и двама финансови контрольори. Заседанието бе разпоредително, а причината за..
Едва 40% от българите вярват, че демокрацията в ЕС ще остане стабилна през следващите пет години. Това сочат данни, оповестени на дискусия, организирана от СЕМ и посветена на Европейския акт за свободата на медиите - рамка за независимост и плурализъм в Европейския съюз. Новият европейски щит за демокрацията съдържа пакет от мерки за защита..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..