Мими Христова донесе втора европейска титла от първенството по борба, което се провежда в Загреб, Хърватия. В категория 65 килограма възпитаничката на Петър Касабов се наложи в много драматичен двубой срещу молдовката Ирина Рингачи.
Срещата започна отлично за българката, която се втурна яростно в атака и след по-малко от десет секунди борба поведе в резултата с 2:0 точки.
Състезателката от Молдова успя да възстанови равенството 45 секунди преди края на първата част, но се умори и изцяло премина в отбранителни действия до края на частта. Рингачи повече минута и половина преди края, тъй като избута българката извън ринга и поведе с 3:2 точки.
Резултатът набъбна 4:2 в полза на молдовката след загубен протест от страна на старши треньора Петър Касабов. Девет секунди преди края Мими Христова спечели четири точки след загубен протест от страна на щаба на молдовката и спечели финала с 6:2 точки.
„Много се гордея, че успях да обърна тази среща и успях да стана за втори път европейска шампионка. Благодаря на отбора ми ЦСКА, че ми дадоха шанс да се завърна. Радвам се, че на първото европейско първенство донесох титла. Мога да кажа на Миглена, че целият отбор много я обича и бързо да се възстановява. Искам да се насладя на златния медал, след това ще мисля за световното първенство. Посвещавам златното си отличие на всички близки“, заяви пред БНТ щастливата Мими Христова.
Крилото Джейсън Локило вкара гол и направи асистенция за победа на ЦСКА с 2:0 срещу Арда в мач от 21-ия кръг на футболното ни първенство. "Червените", които спечелиха за първи път в официален през календарната година, вече са на осмо място в класирането с 29 точки и две по-малко от седмия Берое. ЦСКА поведе в 9-ата минута на срещата със..
Пилотът на Тойота Елфин Еванс спечели Рали Швеция и поведе в генералното класиране на Световния рали шампионат. Състезателите на GR Yaris Rally1 все пак стигнаха до двойна победа, тъй като Такамото Кацута (Япония, Тойота) завърши на второто място с 3.8 секунди пасив от уелсеца. Последният ден бе кратък и покри три заснежени отсечки край..
Отборът на Лудогорец записа първа победа за пролетния дял от футболното ни първенството, след като в 21-ия кръг се наложи с 2:1 над Берое. Шампионите владееха топката преди почивката, но повечето удари не бяха особено опасни в началните минути. В 21-ата минута Ерик Маркуш комбинира с Кайо Видал, като атаката завърши с изстрел с левия крак на..
Алберт Попов завърши на 18-то място в слалома от световното първенство по ски алпийски дисциплини в Заалбах (Австрия), а Лоик Меяр прекрати 75-годишната "суша" за Швейцария в дисциплината и грабна титлата след голяма грешка на олимпийския шампион Клеман Ноел в последното спускане на фаворитите. Попов даде два пъти 18-то време с 1:01.45 минути и..
Рахим Рашайда записа исторически успех за българската шпага. Възпитаникът на спортен клуб по фехтовка НСА, с треньор Димитър Николов, спечели първо място за Световната купа по фехтовка за младежи във Вършац (Сърбия) в конкуренцията на 180 състезатели от 36 държави. През последните няколко седмици Рашайда показа изключителна игра и надделя..
Борислав Рупанов се разписа от дузпа, а Септември спечели с 1:0 като гост на Локомотив Пловдив в среща от 21-ия кръг на футболното ни първенство. Ангел Лясков от състава на пловдивчани получи директен червен в 57-ата минута. Последните минути на срещата бяха белязани от грозни сцени, след като фенове на Локомотив удариха в лицето делегата на..
26-годишният Мак МакКлънг от Орландо Меджик спечели конкурса по забивки за трета поредна година преди Мача на звездите в НБА. Той направи четири перфектни опита, като още в първия прескочи автомобил КИА и заби в коша, за да вземе преднина. Новобранецът на Сан Антонио Спърс Стефон Касъл стигна до финалния кръг, но МакКлънг го победи, след..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..