Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Кюстендил не каза дали ще кандидатира за 5-и мандат

Петър Паунов - кмет на Кюстендил
Снимка: БГНЕС, архив

Един от въпросите, зададени на кмета на Кюстендил Петър Паунов чрез медиите или по пряката линия "Кметът ви чува" или мейла на Общината беше ще се кандидатира ли за нов мандат. Градоначалникът обаче не даде конкретен отговор. Отговорите се излъчваха директно по Ютуб.

Това дали Петър Паунов ще се кандидатира за нов, пети пореден негов кметски мандат, се коментира от месеци. Най-вече след като през февруари имаше протести на недоволни от драстичното вдигане на местните данъци и такси, като тогава поискаха и оставката на градоначалника.

Оттогава е и прекият диалог на кмета със съгражданите му чрез даденото право на всеки да пита за всичко. Дали ще се кандидатира за нов мандат, беше един от въпросите.

Досега Паунов бе номиран от неговата дясна коалиция "Кюстендил", като неизменно го подкрепяше ГЕРБ. Очевидно и сега ще се чака решението на Бойко Борисов по това дали и в Кюстендил, както в София, в Пловдив, в Бургас, ще има други кандидатури за кмет.

Паунов отговори така:

"Въпроси, които са извън компетенцията на кмета, ще отговаряме евентуално в друг формат - има партийни централи, коалиционни формати, така че…"

Паунов отговори на десетки въпроси от десетки съграждани. Майки от кв. "Герена" питаха защо е затворена спортна площадка в квартала и децата няма къде да играят.

Ползването на площадките ще става по регламент и строг ред.

"Минават всички на режим, с моя заповед, спортните площадки - работен режим от 10 до 14 ч. и след това от 16 до 21.30 ч., с предварително записване. Няма да ограничаваме, възрастови ограничения, но всички навсякъде площадките ще се използват само с предварително записване - до 15 човека, до 90 минути с отговорник на групата. Когато става въпрос за деца, децата да бъдат организирани 90 минути и с тях да има придружител. Храна на детските площадки вече няма да се внася. Човек с цигара, видима на детска площадка, ще бъде санкциониран, алкохол - под никаква форма."

По публикацията работи: Николай Петров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кипър ще загуби над 13 млрд. евро, ако не бъдат предприети мерки за климатичните промени

Кипър ще претърпи загуби от над 13 млрд. евро до 2050 г., ако не бъдат предприети незабавни мерки за адаптация към климатичните промени. Финансовата цена на бездействието срещу климатичната криза е изчислена от научен екип от Кипърския институт в нов доклад за нейните икономически и социални последици. Изменението на климата бързо се превръща..

публикувано на 27.04.25 в 04:02
Гордън Браун

Гордън Браун подаде жалба срещу вестникарската империя на Рупърт Мърдок

Бившият британски премиер Гордън Браун подаде нова жалба до британската полиция по повод на твърдения, че вестникарската империя на Рупърт Мърдок е възпрепятствала правосъдието, след като заяви, че е разговарял с полицаи, участвали в първоначалното разследване за хакване на телефони. В статия за "Гардиън" Браун казва, че един от детективите е заявил, че..

публикувано на 27.04.25 в 03:53
Пожарникари работят на мястото на експлозията в пристанището.

Жертвите на експлозията в Иран вече са 8, а ранените - над 700

Броят на жертвите на експлозията на пристанището "Шахид Раджае" в Южен Иран достигна осем. Повече от 700 са ранените, предаде Ройтерс. Според Хосейн Зафари, говорител на иранската Организация за управление на кризите, взривът изглежда е бил причинен от лошо съхранение на химически вещества в контейнери на пристанището, което се намира близо до..

публикувано на 26.04.25 в 22:01
Хотел в Кипър

Кипър развива специалните форми на туризъм

Кипър отчита "забележителни резултати" в развитието на специалните форми на туризъм, които са "ключът" към постепенното превръщане на страната в целогодишна дестинация. Това заяви заместник-министърът на туризма Костас Кумис при откриването на 26-тото международно туристическо изложение Travel Expo Cyprus 2025, което се провежда днес и утре в..

публикувано на 26.04.25 в 21:56

Фолклорен семинар се проведе в село Николово

Русенското село Николово бе домакин на танцов фолклорен семинар, на който автентичните си хора̀ представиха хърцоите от Старо село и Николово. Инициатор е Александър Трендафилов, ръководител на столичния клуб “От извора”. С традиционни местни гозби, приготвени от дейците на Народно читалище “Пробуда 1901 г” в село Николово, бяха посрещнати..

публикувано на 26.04.25 в 21:50

Ремонтират три от подходите към Кюстендил

Започва ремонтът на три от подходите откъм източната част на Кюстендил, обяви кметът на Общината инж. Огнян Атанасов. Средствата са по капиталовите разходи в бюджета, който предстои да бъде гласуван и с национално финансиране. Освен това Общината закупи нова маркировки полагаща машина, която ще бъде използвана след ремонтите. Единият е..

публикувано на 26.04.25 в 21:32

МТСП финансира тази година 56 проектни предложения по "Красива България"

Министерството на труда и социалната политика ще финансира през тази година 56 проектни предложения по Проект "Красива България” за подобряване на обществената среда, социалната инфраструктура и за осигуряване на достъпност. С реализирането им ще се обновят и ремонтират детски ясли и градини, училища, читалища, административни сгради, здравни и социални..

публикувано на 26.04.25 в 20:54