След второто масово убийство в Сърбия за 48 часа, президентът Александър Вучич сравни ситуацията в страната днес с атентатите от 11 септември в Съединените щати и с масовите убийства в Крайстчърч.В емоционално обръщение към нацията той обяви ,че най-важната цел сега е да се опазят децата и полицейски части ще бъдат разположени пред всички училища.
Ще се налагат много наказания за незаконно притежание на оръжие - до 15 години затвор, и ще се прегледат всички разрешителни за носене на огнестрелни оръжия, каза Вучич.
"Знам,че нито една майка не е могла да заспи през тези 48 часа, защото никой родител не може да преживее смъртта на деца, затова пред всяко едно от училищата ще има полицаи и това е само първата от мерките за сигурност,
Сръбската полиция съобщи, че вече е задържан нападателят, който снощи е застрелял осем души в двор на училище и ранил други 13 ранени при безразборна стрелба в селища близо до Белград. 21 годишният Урош е заловен до Крагуевац, по първоначална информация в района е открито и голямо количество оръжие. Агенция Танюг информира ,че полицейската операция продължава и се издирва и негов съучастник. Медиите в страната съобщават и за други инцидента с оръжие, при които има ранени.
Редица европейски лидери изказаха съчувствие към сръбския народ след втората масова стрелба в страната, която е в тридневен траур в памет на загиналите в белградското училище "Владислав Рибникар" - там 13-годишен ученик застреля осем свои съученици и охранител. Тийнейджърът не носи наказателна отговорност, задържани са неговите родители. Досега е известно, че бащата ще бъде съден, тъй като момчето е стреляло с неговото оръжие.Пред училището днес има ограда от цветя и свещи,поставени в памет на жертвите.
Състав на Районен съд – Свиленград не уважи искането на прокуратурата за налагане на постоянна мярка за задържане под стража за Димитър Перчемлиев и снаха му Росица Перчемлиева и постанови парична гаранция от по шест хиляди лева за всеки един от тях, предаде БТА. Перчемлиеви са обвинени за държане на акцизни стоки в голямо количество без..
Протестно автошествие със знамена и плакати "Битката тепърва предстои ","Не на еврото", организирано от партия "Възраждане", премина по централните улици на Варна Протестиращите казаха, че няма да се откажат от протестите и че до първи януари могат да се задействат механизми, които да възпрепятстват влизането ни в еврозоната, въпреки..
"Продължаваме промяната" ще внесе есента вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков срещу "ограбването на българския народ". Това обяви председателят на партията Асен Василев. Решението е взето на провелия се днес Национален съвет на ПП. От формацията ще предложат три теми на партньорите си от „Демократична България“:..
Година след първия си протест, от гражданската инициатива "Опълченци за София" излизат на нова демонстрация - този път срещу готвеното отваряне на движението по ремонтираната улица "Опълченска". В петък от Столичната община обявиха, че в началото на следващата седмица ще бъде пуснато движението в участъка между булевардите Сливница и Тодор..
Председателят на КЗП Мария Филипова заяви, че наблюденията в аптеките показват опити за неправилно превалутиране върху опаковките в момента. След 8 август, това ще бъде санкционирано като нарушение на закона. Комисията за защита на потребителите информира, че в резултат на масирани проверки в търговски обекти, аптеки, включително онлайн аптеки,..
30-процентно мито върху целия внос от Европейския съюз от 1-и август, обяви американският президент Доналд Тръмп. Същата ставка ще бъде прилагана и за продуктите идващи от намиращото се в съседство Мексико. Планираната завишена митническа ставка от 30% спрямо Европейският съюз и Мексико беше обявена, след като президентът Тръмп публикува..
Няма данни за физическа агресия спрямо родилката Антония Андонова по време на раждането на бебето ѝ в университетска болница "Майчин дом". Това показва проведената вътрешна проверка в лечебното заведение, съобщи доц. Сергей Славов, началник на Родилна зала в болницата. Лекари от дежурния тогава екип представиха информация за раждането, а..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
60 млади учители от цялата страна обсъждат до края на тази седмица в архитектурния резерват Арбанаси какво е да си преподавател на дигитално..