"Ситуацията в прокуратурата увеличава шансовете за правителство".
Това каза пред БНР политологът и университетски преподавател проф. Румяна Коларова и добави:
"Сагата с прокурорите е много показателна не само за състоянието на прокуратурата, но и за начина, по който прокуратурата се опитва да действа спрямо различни мрежи, свързани с организираната престъпност. Този страх за живота не на един прокурор е изключително симптоматичен".
Относно оттеглянето на БСП от преговорите с ГЕРБ за съставяне на правителство проф. Коларова коментира:
"С това шансовете за правителство не намаляват, нито пък нарастват. Просто ситуацията се изяснява. Това е доста здравословно, защото илюзиите са безпредметни след толкова избори и обговаряне на ситуацията".
"Корнелия Нинова е опитен политик и ѝ е ясно, че не може да упражни някакъв вид изнудване или натиск върху Мария Габриел или Бойко Борисов. ... Тя би се оказала в неизгодна ситуация да подкрепи съставянето на едно правителство, което след това ще действа против приоритетите, чрез които тя иска да запази своя електорат от отлив към "Възраждане", който е неизбежен. От тази гледна точка нейният ход е логичен и може би стратегически верен", смята политологът.
Интервюто на Георги Марков с проф. Румяна Коларова в предаването "Нещо повече" можете да чуете в звуковия файл.
В рамките на отбелязването на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски във Враца организират факелно шествие. В него ще се включат ученици, представители на институциите и граждани. С 200 факли те ще преминат по пешеходната улица от паметника на Христо Ботев до монумента на Апостола в центъра на града. Там ще бъде представена..
Западната цивилизация може да рухне като Римската империя, освен ако консерваторите не се възродят и имиграцията не бъде намалена, каза лидерът на британската Консервативна партия Кеми Бейдънок в реч на конференцията на Алианса за отговорно гражданство, събрала десни политици от цял свят в Лондон. В реч, излагаща визията си за трансформиране на..
“Европейските страни се сблъскаха по въпроса за изпращането на войски в Украйна”, гласи заглавието на уводната статия в днешния брой на "Файненшъл таймс". На кризисната среща в Париж, предназначена за постигане постигне консенсус за това как да отговорят на мирните преговори на американския президент Доналд Тръмп с Русия, до това не се стигна. Полша..
Минералната вода в боляровското село Стефан Караджово ще бъде отдадена на концесия при проявен инвеститорски интерес. Повече от 20 години лековитата минерална вода не се използва. Подготвена е документацията за отдаването на концесия и се очаква процедурата да бъде обявена от Министерството на околната среда и водите, информира кметът на..
Кипърският туризъм постави първия за 2025-а рекорд. През януари е регистрирано най-голямото увеличение на пристигналите гости за последните 21 месеца, обяви Статистическата служба. Много по-добър в сравнение с миналия януари е и потокът от резервации от европейските туристически пазари към острова. Януари записа повече от 112 000..
В Обединеното кралство продължава процесът срещу българските граждани, обвинени в шпионаж в полза на Русия. На последното заседание на Централния наказателен съд бяха изслушани адвокатите на Ваня Габерова, Катрин Иванова и Тихомир Иванчев, които продължават да не се признават за виновни. Ръководителите на шпионската клетка Орлин Русев и Бисер Джамбазов..
Самолетна катастрофа е станала на международното летище "Пиърсън" на канадския град Торонто. Самолетът е на американската авиокомпания "Delta Air Lines" и е марка "Bombardier" с 80 души на борда. Пристигал е от Минеаполис, Съединените щати. На видеозапис, заснет от един от тях, се вижда, че самолетът е насред заснежена писта, обърнат по таван. Пожар..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът..