Националистът Синан Оган, който получи 5,2 на сто от гласовете на президентските избори в Турция в неделя, е готов за диалог и с държавния глава Реджеп Ердоган, и с опозиционния му опонент Кемал Кълъчдароглу преди да реши кого да подкрепи за балотажа на 28 май.
Пред Франс прес обаче Оган заяви, че няма да бърза и ще обяви решението си след няколко дни. А то може и да е да не подкрепя никого.
Пред френската агенция Оган обясни, че за него са гласували националисти, както и млади хора, на които им е омръзнало от старите муцуни в политиката.
55-годишният политик е гонен два пъти от Партията на националистическото действие на Девлет Бахчели - съюзника на Ердоган в управлението - първо заради критики за слабото представяне на националистите на изборите през 2015 година, а след това и заради противопоставянето си на конституционния референдум през 2017-а, след който Турция стана президентска република.
Пред Франс прес Оган заяви по повод възможността бившите му съпартийци и Ердоган да се сдобрят с него, че "когато се стремиш да управляваш държавата, няма място за обида и негодувание". А за Кълъчдароглу Оган за пореден път постави условие, опозиционният кандидат да се дистанцира от кюрдите.
Премиерът Росен Желязков защити министъра на вътрешните работи Даниел Митов по време на парламентарния блицконтрол в отговор на въпрос дали възнамерява да му поиска оставката заради несправяне с проблемите в системата на МВР. Въпросът беше зададен от Кирил Веселински от МЕЧ, който посочи като основания действията на разследващите по случая с..
Николай Найденов е новият изпълнителен директор на столичното метро. След спазване на всички действащи законоустановени срокове и нормативни актове в Р България, промяната беше отразена в търговския регистър към Агенция по вписванията. Това съобщиха от дружеството. СОС не прие да бъде възстановен Стоян Братоев за директор на "Метрополитен"..
Президентът Румен Радев и бившият заместник-министър на отбраната Валентин Радев са лобирали за купуването на F-16. Това заяви пред журналисти лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "Мисля, че Вальо Радев беше военен министър, когато той беше шеф на ВВС и лобираха пред мен за F-16. Когато се срещна с Тръмп в Париж каза, че очакват F-16...
Патриарх Даниил поздрави новият избран за папа Лъв 14 и му пожела с Божията помощ да има кураж и сила да се върне към древната традиция на църквата: Пред репортери негово светейшество каза: "Като американец, а за американците е свойствено новаторството, откритият, честният дух в служението, да има желанието да върне Римокатолическата..
В София тържествено се отбелязва Денят на Европа. Знамето на Европейския съюз беше издигнато на пилоните пред сградата на президентската институция - в присъствието на държавния глава Румен Радев, вицепрезидента Илияна Йотова, председателя на Народното събрание Наталия Киселова, патриарх Даниил , кмета на столицата Васил Терзиев и други официални..
Всички добри предложения към управленската и законодателната програма ще бъдат приети. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "Ще приемаме на всички опозиционни партии, както и на ПП-ДБ, както на "ДПС - Ново начало", както ако има и други добри предложения. Програмата на правителството е готова, приета, на..
Президентът Румен Радев продължи със задочната полемика с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов за проблемите с изтребителя F-16. Размяната на остри реплики и взаимни обвинения между лидера на ГЕРБ-СДС и държавния глава започна, след като стана ясно, че първият ни изтребител F-16, има технически проблем. "Първо, самолетът е новопроизведен и е отличен..
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..
Със затоплянето на времето трябва да прилагаме забравени неща, за които педиатрите не говорят – децата да се закаляват , да свикнат от ранна възраст..