Членът на Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет Георги Кузманов заяви, че единственият логичен изход от скандала по върховете на прокуратурата, е оставка.
Кузманов, който е един от шестимата съдебни кадровици, подписали се под искането за предсрочното прекратяване мандата на Иван Гешев, не уточни за чия оставка говори - на главния прокурор, на заместника му Борислав Сарафов или на заместника на Сарафов в Националното следствие Ясен Тодоров:
"Оставката е много личен акт. Ако аз бях в тази ситуация вероятно за честта на пагона бих подал оставка, за да спра цялото това неистово говорене по темата и замеряне с обвинения, които трудно биха могли да бъдат доказани, особено когато става дума за дума срещу дума. Един казал, друг рекъл".
Кузманов обеща, че по проверката на сигнала на Борислав Сарафов срещу Иван Гешев за нерегламентиран запис на негов телефонен разговор с члена на Прокурорската колегия Йордан Стоев, ще се работи бързо. Разказа и че след като е внесено искането за отстраняването му, по телефона го е потърсил Гешев, но не се притеснявал, че разговорът може да е бил записан:
"Пита ме кой политик ми се е обаждал, казвам - никой, говорихме с колегите от Етичната комисия и взехме решение, че това е нещо, което трябва да направим в момента, защото държавата ври", каза Георги Кузманов от Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет.
Граждани сигнализираха БНР за незаконна сеч, която се извършва в имот в столичния квартал "Изгрев". Според тях теренът се разчиства за по-лесното му застрояване, a отсичането на дървета продължава втори ден, без да има реакция от местните власти. Според жители на район "Изгрев" в терен на бул. "Самоков" 60 се извършва масова сеч, въпреки че..
Казахстанските власти са конфискували рекордно количество от 13 тона и 183 килограма кокаин, предаде Франс прес. Това е най-големият случай на задържане на наркотици в историята на централноазиатската държава. Огромната страна е част от маршрут за трафик на опиати от Афганистан към Русия и Европа, но случаите на залавяне на кокаин са..
Тийнейджърки в Швеция се предлагат като наемни убийци на организирани престъпни групи, като така се стремят да докажат, че са по-безмилостни от момчетата, съобщават прокурори, цитирани от Франс прес. "Имах случай с 15-годишно момиче, което бе вербувано да застреля човек в главата," разказва прокурорката от Стокхолм Ида Арнел пред агенцията...
Пожарът, който избухна на границата между Пернишка и Софийска област е локализиран откъм Сливница. На място има булдозер, който прави просеки, за да се спре разпространението на огъня и откъм брезнишкото село Брусник. Огънят е изцяло в горска територия, като на места пожарът е върхов. Духа силен вятър, който често мени посоката си и..
Пожарът край кюстендилското село Ломница, който обхвана голяма площ с гори, храсти, овощни насаждения, вече е ограничен от три страни, а гасенето ще продължи до късно вечерта, каза БНР началникът на Регионалната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Светлин Георгиев. Пожар край кюстендилското село Ломница обхвана..
България ще финансира дяловото си участие в съвместното оръжейно предприятие в Сопот с германската компания "Райнметал" с дългосрочен и нисколихвен кредит. Това съобщи вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев по време на парламентарния блиц контрол. Като се позова на експертни оценки, Дончев каза, че ще бъдат нужни..
Европейската комисия глоби с 2,95 милиарда евро технологичния гигант Google за системно изкривяване на конкуренцията в сектора на рекламните технологии. Според разследването, компанията е използвала доминиращата си позиция, за да фаворизира своите услуги, включително рекламния сървър DFP и борсата AdX, за сметка на конкуренцията,..
Лекар специализант по анестезиология с месечно възнаграждение в размер на 5 хиляди лева – за тази позиция, обявена от областната болница в Габрово, няма..
Има 6 цистерни по тон1 ние сме 3800 души в Брезник, свършва бързо – за час, хората се карат, има опашки. Така кризисната ситуация в града д-р..
Нямам никакво намерение да подавам оставка, защото няма никакво основание. Това заяви пред БНР Атанас Зафиров, вицепремиер и председател на БСП, след..