Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Левски приема Черно море, а Хебър - Септември

Левски - Черно море
Снимка: БГНЕС

Нови два мача от Първа лига ще се изиграят днес, петък. От 18,00 часа е битката за оцеляване между Хебър и Септември София, а в 20,30 започва двубоят от първата шестица Левски - Черно море.

Три кръга преди края е много интересно в шампионската група. В сряда Лудогорец се поздрави с Купата на България, което означава, че ЦСКА 1948 ще е пределно мотивиран да запази третата позиция в подреждането. Четвъртата вече носи право на бараж за участие в Лига на конференциите. Към момента на нея е Левски, но апетит има и Черно море, който пристига в София да се доближи на само точка от "сините". Победа на столичани пък означава, че те не само ще решат спора с "моряците" в своя полза, но и ще се изравнят по точки с ЦСКА 1948.

В първия кръг от пролетния дял Черно море победи Левски като гост, но на неутрален терен във Велико Търново. Резултатът може и да бе само 1:0 в полза на „моряците“, но два техни гола бяха отменени, докато добрите положения пред играчите на "сините" не бяха много. Двубоят във Варна през ноември пък завърши без попадения.

Предстоящата среща обаче заварва Левски в доста по-добра форма от тогава, когато победа липсваше дълго време. В първата половина от месец май столичани загубиха от Локомотив Пловдив и завършиха 2:2 с ЦСКА 1948, което бе сериозен удар по техните европейски амбиции. Нищо обаче не е загубено и Ивелин Попов и компания показаха това при категоричното 3:0 срещу „смърфовете“ в Пловдив.

Черно море не се намира в особено добра форма, като победи единствено Спартак Варна в последните си пет мача за първенство и допусна отпадане от Купата на България от Лудогорец. „Моряците“ обаче правят добро впечатление и силен сезон и определено трябва да съжаляват, ако не се доберат до европейско участие. Те прибраха само точка от първите два мача в шампионската група. Първо бе допуснато поражение от ЦСКА, а в предишния кръг бе спасена точката в домакинство на ЦСКА 1948.

Хебър пък ще посрещне Септември София с ясната идея да се върне на победния път. Миналата седмица домакините допуснаха поражение от Спартак Варна с 1:2 в среща от плейофите на националното първенство. Това бе едва четвъртата победа на варненци през сезона в efbet Лига. Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме. В началото на 47-та минута от срещата, отборът от Пазарджик излезе напред в резултата, благодарение на Георги Търтов.

Въпреки това, домакините успяха да се възстановят. Лерой Микелс изравни с впечатляващ гол от дистанция, а Евандро направи пълния обрат за състава на Спартак Варна. По този начин домакините инкасираха втората си поредна загуба от старта на плейофите за оцеляване в елита. В предходния кръг играчите на Хебър загубиха гостуването си на Пирин със същия резултат. Така домакините останаха на предпоследното място във временното класиране, на четири точки от спасителната зона.

Септември София от своя страна спечели срещата си срещу Пирин с резултат 2:0 в мач от 32-ия кръг на efbet Лига. За столичния отбор това бе първа победа след осем поредни загуби. Пълният актив от точки от двубоя върнаха надеждите за запазване на мястото в елитната лига. Резултатът бе открит от Валентин Йосков след час игра с изключително красив гол, а в добавеното време Атанас Кабов подпечата успеха.

В 77-та минута попадението на Симеон Александров пък бе отменено поради засада. Така футболистите на Септември София ще подходят към предстоящата среща от мястото, което води към бараж за оставане в efbet Лига.

Програма:

Петък

Четвъртък

11-о - 16-о място

20:15 ч, Берое - Спартак Варна

Петък

18:00 ч, Хебър - Септември София

1-о - 6-о място:

20:30 ч, Левски - Черно море

Събота

11-о - 16-о място

18:45 ч, Пирин Благоевград - Ботев Враца

1-о - 6-о място:

21:00 ч, ЦСКА - Локомотив Пловдив

Неделя

1-о - 6-о място:

21:00 ч, ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец.


По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Рибакина триумфира в Рияд

Представителката на Казахстан Елена Рибакина спечели титлата на финалния турнир на женската тенис асоциация УТА в Рияд, Саудитска Арабия след победа на финала над световната номер едно Арина Сабаленка (Беларус) с 6:3, 7:6(0). Рибакина печели за пръви път заключителния турнир за сезона и прибра рекордните 5,235 милиона долара от наградния фонд...

публикувано на 08.11.25 в 20:41

Отборът на Илиана с пета поредна титла

За пета поредна година отборът на Илиана спечели титлата на Държавното клубно първенство по художествена гимнастика, което се проведе в столичната зала "София". Сребърните медали станаха притежание на клуб Левски, а на трето място завършиха представителките на София спорт-2017. Това е най-интересното, вълнуващо и непредсказуемо състезание в..

публикувано на 08.11.25 в 20:22

Локомотив (Пловдив) с минимален успех над Берое

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимален успех с 1:0 при домакинството си на Берое в среща от 15-ия кръг на футболната Първа лига. Единственото попадение в мача реализира Адриан Кова в 36-ата минута след асистенция на Парвиз Умарбаев. Тимът от Стара Загора пък завърши двубоя с десет души на терена, след като Йесид Валбуена си изкара..

публикувано на 08.11.25 в 20:14

Хари Кейн спаси Байерн от първа загуба за сезона

Серията на Байерн (Мюнхен) от 16 поредни победи от началото на сезона бе спряна от тима на Унион (Берлин). На стадион "Старото лесничейство" в германската столица двата отбора завършиха 2:2, а гостите от Мюнхен избегнаха поражението с гол в добавеното време на англичанина Хари Кейн. Данило Духи даде аванс на Унион в 27-мата минута, след като..

публикувано на 08.11.25 в 19:04

Георги Костадинов: Просто се подадохме на провокациите

Лидерът в отбора на Левски Георги Костадинов не пожела да коментира мелето през втората част при загубата от ЦСКА с 0:1, при което той беше едно от главните действащи лица. "Днес просто се подадохме на провокациите. Не искам да обръщам внимание на такива ситуации, стават по време на такива мачове. Трябва да гледаме напред. Ще направим..

публикувано на 08.11.25 в 18:46

Теодор Иванов: Направихме много хора щастливи

Защитникът на ЦСКА Теодор Иванов остана доволен от победата с 1:0 срещу големия съперник Левски. Иванов бе една от изненадите в състава на "червените", като влезе като трети централен защитник с цел да се неутрализират силните страни на Левски в атака. "Емоцията е невероятна. Направихме толкова хора щастливи. Щом в нашата врата няма гол,..

публикувано на 08.11.25 в 18:44

Спортният директор на ЦСКА: Продължи серията ни от добри резултати

Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков се надява победата срещу Левски с 1:0 да донесе допълнително самочувствие на играчите в отбора. "Победа в дербито винаги е важен момент, независимо от моментната ситуация. Продължи серията ни от добри резултати. Имаме цялото уважение към временния водач Левски, дълго време не познаваха поражението...

публикувано на 08.11.25 в 18:43