Вътрешният министър Иван Демерджиев коментира изтеклите записи, както и коментарите на определени политици, че е възможно те да са разработка на службите. Демерджиев каза, че МВР не се занимава нито с подслушване, нито със записване, нито със следене, а само с разследване и то когато има доказателства за това.
"Понеже се направиха някои спекулации в медиите за незаконни действия на службите, много ясно искам да заявя, че силно се надявам да не се визира Министерството на вътрешните работи в тази насока, защото МВР не си е позволявало нито да подслушва, нито да записва, нито да следи някой незаконно, няма и да си позволи да го прави. МВР единствено разследва престъпници, когато имаме достатъчно данни за извършени престъпления. За съжаление понякога тези хора се оказва, че имат и други длъжности и функции или обществени качества, но това нас не ни касае по никакъв начин", посочи Демерджиев и добави:
"И още нещо ясно искам да заявя: Министерството на вътрешните работи няма да участва нито във войни между представители на отделни институции и да заема страна в такива конфликти, нито пък ще участва във войни между политици и представители на други институции. Това, което ние правим и ще продължаваме да правим, е да защитавам стриктно правата и законните интереси на българските граждани и да положим всички усилия да обезпечим реда и законността в страната".
Вътрешният министър също така съобщи, че представител на българското Министерство на вътрешните работи ще бъде допуснат от властите в Република Южна Африка до разследването по случая на издирвания чрез Интерпол Красимир Каменов, който вчера беше убит заедно с още трима души в Кейптаун.
Демерджиев увери, че още от вчера сутринта институцията МВР прави всичко необходимо да получи информация във връзка с покушението срещу Красимир Каменов - Къро. Той допълни, че още преди време вътрешното министерство е посочило на властите в ЮАР местонахождението на Каменов, но не са последвали абсолютно никакви действия.
"По повод на убийството на Красимир Каменов - Къро, съпругата му и още 2 лица, което беше в ЮАР искам да внеса някои уточнения. Още сутринта МВР предприе действия да придобие цялата информация по този случай по официални канали, със съдействието на Министерството на външните работи. В момента сме в комуникация с властите в ЮАР. Имаме уверение, че ще бъде допуснат наш представител, който да се запознае на място със ситуацията и с хода на разследването. Имаме уверение, че ще успеем да получим цялата налична информация, касаеща това разследване".
Пожар гори в Алдомировското блато. Това съобщиха от пожарната за БНР. Сигналът е подаден около 19.46. На място е изпратен един екип на пожарната. При пристигането на място е установено, че горят сухи треви, храсти и папур в блатото. За момента няма опасност за съседни обекти. Няма данни за пострадали .
Кметът на Столичната община Васил Терзиев откри изложбата "Отломки от един следобед", посветена на 100-годишнината от атентата в храма "Света Неделя". Тя е разположена на площад "Света Неделя". "Насилието не ражда нищо добро", подчерта кметът Терзиев. "В едно общество трябва да има други механизми, по които да се стига до някакъв път напред...
Педагогическият колеж стартира процедура за преобразуването на учебното заведение във филиал на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий“. Целта е да се предоставят възможности на младите хора в Северозападния регион да разширят своето образование. Доц. Боряна Здравкова, директор на Педагогическия колеж, съобщи новината по време..
Жена загина при тежка катастрофа тази вечер на околовръстния път на Пловдив, между разклоните за селата Първенец и Златитрап. Детето, което е пътувало с нея е откарано в болница. Катастрофата е станала около 19 часа. По предварителна информация леката кола, управлявана от жената е навлязла в лентата за насрещно движение и се е блъснала в..
До месец юни 2026 г. Домът за стари хора в село Фатово и неговите потребители трябва да бъдат преместени в Смолян. Това се налага във връзка с Наредбата за качество на социалните и интегрираните здравно-социални услуги, според която потребителите трябва да имат достъп до здравна, социална, културна, образователна инфраструктура. Вече текат и..
Италия приветства днешното предложение на Европейската комисия за затягане на ограниченията върху имиграцията в Евросъюза. Брюксел определи Косово, Тунис, Египет и още четири страни като "безопасни държави по произход", където кандидатите за убежище могат да бъдат връщани по ускорени процедури. "Списъкът на сигурни държави по произход е..
Районният съд в Пловдив пусна под парична гаранция от 25 000 лв. Георги Георгиев, обвиняем по делото "Дебора". Решението на магистратите може да бъде обжалвано пред Окръжен съд - Пловдив. Искането за промяна на мярката "задържане под стража" на Георгиев, която е в сила от близо две години, бе отправено от защитниците му. Те обаче ще обжалват новото..
В училище трябва да се изучава вероучение , изказа мнението си пред БНР Иван Стамболов - журналист и публицист. Според него предлагането на..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Главният вход на столичното 24-о средно училище "Пейо Яворов" в кв. "Хаджи Димитър" беше зазидан, а причина за това се смята отстоянието от казино,..