Локомотив Пловдив записа първа победа от началото на плейофите в първата шестица на Първа лига, след като футболистите на Александър Томаш победиха Черно море с 2:1 като домакин в мач от 34-ия кръг на шампионата.
Двубоят на стадиона в парк „Лаута“ бе по-интересен през втората част, когато паднаха и трите попадения в срещата. Димитър Илиев откри резултата за „черно-белите“ в 52-рата минута, но Мишаел изравни четвърт час преди края. Така се стигна до 89-ата минута, когато Джовани донесе успеха на своя тим с точно изпълнена дузпа, отсъдена след намеса на системата ВАР. С победата Локомотив събра актив от 53 точки на шестото място в подреждането, като кръг преди края на първенството се доближи само на точка зад Черно море, който продължава да заема петата позиция.
Двубоят започна равностойно, а първата ситуация в срещата дойде в 9-ата минута, когато Мазир Сула опита силен изстрел от дистанция, който обаче мина над напречната греда на Динко Хоркаш.
Девет минути след това и Велислав Василев пробва късмета си с опасен удар от около 20 метра, но хърватският вратар на Локомотив се намеси и изби в корнер.
След половин час игра домакините стигнаха до първата си по-сериозна опасност пред Георги Георгиев. Джовани центрира меко от пряк свободен удар и централният защитник Хорхе Сегура засече с глава, но топката мина покрай вратата на „моряците“. Така почивката дойде при нулево равенство.
Седем минути след подновяването на играта Локомотив откри резултата. Влезлият като резерва на почивката Петър Андреев проби по десния фланг и центрира по земя към далечната греда, където Димитър Илиев изпревари Росен Стефанов и от близка дистанция засече в мрежата за 1:0.
В 76-ата минута обаче Черно море стигна до изравняване. Николай Златев центрира от пряк свободен удар почти от аутлинията и намери Живко Атанасов на далечната греда, капитанът на „моряците“ върна към границата на вратарското поле, където оставеният непокрит Мишаел завърши с глава в опразнената от Хоркаш врата за 1:1.
В 85-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Цветомир Панов събори Димитър Илиев в наказателното поле на Черно море и първоначално главният съдия Георги Димитров остави играта да продължи, но след това преразгледа ситуацията с помощта на системата ВАР и отсъди наказателен удар. Джовани застана зад топката и не сбърка, за да донесе успеха на своя тим.
В последния кръг Локомотив гостува на ЦСКА 1948, докато Черно море посреща Лудогорец.
Националният отбор на България по баскетбол за жени отстъпи пред тима на Словения с 83:94 (24:23, 21:23, 17:23, 21:25) като домакин в „Арена Ботевград“ в среща от петия кръг в група „В“ на квалификациите за Европейското първенство тази година. Поражението бе четвърто от пет изиграни двубоя за българския тим, който остава последен във временното..
Дисциплинарната комисия на Фондацията по етика в гимнастиката (GEF) санкционира Евангелия Трикомити, президент на Техническия комитет по художествена гимнастика към Европейската гимнастика, както и самата Европейската гимнастика, обявиха от фондацията. "Това производство е резултат от задълбочено разследване, проведено от GEF на фона на твърдения от..
Италия отбеляза със специална церемония една година до началото на Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д'Ампецо, а президентът на МОК Томас Бах обяви, че страната е готова". Италия има изобилие от ски курорти и планини, но належаща грижа остава възстановяването на улея за пързаляне в Кортина д'Ампецо. Международният олимпийски комитет постави..
Петкратният победител в Шампионската лига с испанския футболен клуб Реал Мадрид, бразилският защитник Марсело обяви в профила си в Инстаграм, че прекратява професионалната си кариера. "Любовта ми към футбола започна с моя дядо, той искаше да стана професионален футболист и направи всичко, за да го осъществи", написа бразилецът. "На 18 години Реал..
Радослав Гидженов получи мача от 1/16-финалите в Младежката лига на УЕФА между португалския Спортинг (Лисабон) и френския Монако. Срещата ще се играе на 12-и февруари от 16:00 часа Алкочете в португалската столица. Помощници на 33-годишния пловдивчанин ще бъдат Петър Митрев и Красимир Атанасов. Делегат на УЕФА е Андрю Диксън от Шотландия. Новият..
Пилотът Никола Цолов ще открие състезателния сезон 2025 с участие в зимния шампионат на Еврокупа-3 този уикенд. Българинът ще се включи в първия кръг за сезона, който ще се проведе на пистата „Херес“ в Андалусия. Никола ще кара за тима на Кампос, с който ще се състезава през новия сезон във Формула 3. За него участието в Еврокупа-3 ще бъде шанс да..
Младежкият национален отбор на България (до 21 години) по футбол изтегли тежък жребий за предстоящите Европейски квалификации по пътя към шампионата в тази възраст през 2027 година. В централата на УЕФА в Нион днес младите "лъвчета" попаднаха в група В със съставите на Португалия, Чехия, Шотландия, Азербайджан и Гибралтар. За финалите в Сърбия и..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Кметът на Варна с писмо до председателя на НС заради грубо отношение на ПП "Възраждане"