Основателят на частната военна групировка "Вагнер" Евгений Пригожин все още е изправен пред обвинения за въоръжен бунт, въпреки че Кремъл обеща, че обвиненията срещу него ще бъдат оттеглени, съобщават руски държавни медии.
Наказателното производство за организиране на въоръжен метеж срещу Пригожин все още не е прекратено. Това предаде радио “Комерсант”, като се позова на свои източници в Генералната прокуратура на Русия.
Прекратяването на наказателното преследване срещу Пригожин беше посочено като едно от условията на сделката, която сложи край на въоръжения метеж в Русия.
Според цитирания от “Комерсант” източник разследването на метежа продължава.
"Комерсант" също така съобщи, че Федералната служба за сигурност на Русия (ФСС) все още разследва Пригожин, като изданието отбеляза, че "не е минало достатъчно време, за да промени статусът на заведеното дело".
Депутатът от Държавната дума и член на комитета по отбрана Андрей Гурульов заяви в интервю за телевизия RTVI, че бойците от "Вагнер” ще понесат отговорност за свалената авиация и загиналите руски войници.
Засега няма официални данни за загубите на редовната армия. Различни източници съобщават за няколко свалени вертолета, един самолет ИЛ-22 и между 15 и 20 убити военнослужещи.
Междувременно в 09.00 часа тази сутрин беше отменен въведеният в събота режим на контратерористична операция в Москва и Московска област, а министерството на отбраната излъчи първите от началото на метежа кадри със Сергей Шойгу.
От ведомството съобщиха, че министърът на отбраната е инспектирал команден пункт на войсковата групировка “Запад” и е поставил задачи на военнослужещите.
348 млн. лева, получени заради оказаната помощ на Украйна ще отидат за модернизация на армията. Военните очакват за армията да има и още близо милиард лева. На фона на все още неприетият бюджет министър Атанас Запрянов увери, че плащанията по започналите проекти за нови Ф-16, машините за Сухопътните войски, корабите и германската наземна..
Със заповед на министър-председателя Росен Желязков са назначени шестима заместник-министри, съобщава правителственият пресцентър. За заместник-министри на финансите са назначени Кирил Ананиев и Галя Димитрова. Кирил Ананиев е утвърден специалист в областта на публичните финанси с дългогодишен опит в Министерството на финансите, включително..
Ако Газа имаше нормално управление, а не "Хамас", щяха да я превърнат в Ривиера, но те я прокопаха с тунели за война . Това каза пред БНР журналистът Мохамед Халаф във връзка с изявлението на Доналд Тръмп, че САЩ искат да поемат възстановяването на Газа и да я превърнат в "Ривиера на Близкия изток". "Как ще изкараш 1,8 милиона души от една..
Украйна си върна 150 войници от руски плен при поредната размяна на военнопленници с Русия. В същото време Москва потвърди готовност да преговаря за край на войната си срещу Киев, но продължава да твърди, че украинският президент Володимир Зеленски няма юридическа легитимност да води подобни преговори от страна на Киев. 150-те войници,..
Не спират земетресенията на гръцките острови Санторини и Аморгос. От 1 февруари досега са регистрирани стотици трусове от около 3 по Рихтер и над 70 от над 4 по Рихтер. Само днес три земетресения от над 4 по Рихтер бяха регистрирани до ранния следобед в района Санторини. Най-малко 11 000 души са вече евакуиралите се само от..
Не може да имаме претенцията, че сме демократична и правова държава , докато хората, които заемат изборни държавни длъжности, стоят на тях години след като мандатът им е изтекъл ! Това каза пред БНР журналистът от "Сега" Людмил Илиев и подчерта: " За демокрацията ключов принцип е мандатността. В България той се нарушава масово, системно и умишлено..
Министърът на образованието Красимир Вълчев съобщи, че утре ще бъде обсъдено новото предложението на синдикатите за увеличение на учителските заплати с 15% от 1 март, вместо с 12,8% от 1 януари. Според колективния трудов договор педагозите трябва да получават по 125% от средната брутна заплата за страната. Пред депутатите от ресорната..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..