"Партии като "Възраждане" живеят от това да втвърдяват тона. Винаги има и ще има, а това е нормално, хора, които в някакъв момент да тропнат с крак и да преобърнат масата заради натрупали се проблеми. Историята показва, че броят на такива хора има предел. Позитивното е, че в последните дни има опит за колективна реакция не срещу съдържанието на техните тези, а срещу езика на омразата и поведението".
Това каза пред БНР социологът Марчела Абрашева, регионален директор на международната социологическа агенция "Кантар".
И допълни, че партията на Костадин Костадинов ще продължи да съществува в социологическите допитвания и по-важният въпрос е дали ще се научат партиите и обществото да реагират по по-адекватен начин на преминаването на червени линии.
Относно управлението на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ социологът коментира:
"Независимо че управляват на национално ниво, ще продължат да се съпротивляват едни на други в различните кметски битки. Противопоставянето ще продължи и това е нормално. Нито едно от раздразненията не ни дава основание, че формулата за съвместност се е изчерпала. Не и в момента".
В предаването "Нещо повече" Абрашева подчерта още, че вече има яснота кой къде стои и за какво се бори, както и опити за нормализация на изпълнителната власт.
Интервюто на Людмила Железова с Марчела Абрашева в предаването "Нещо повече" можете да чуете в звуковия файл.
Попълнен беше съставът на Сметната палата. Избраната за 7 години Мария Илиева беше издигната от Института на вътрешните одитори в България. Подкрепиха я депутати от ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, БСП-Обединена левица, ИТН и 1 независим. "Възраждане" гласува против, а останалите четири парламентарни групи не участваха в гласуването. Илиева е също така бивш..
Европейският съюз и Съединените щати вървят постигането на търговско споразумение, което би довело до прилагането на широкообхватно мито от 15% върху европейски стоки, внасяни в Съединените щати. Това са заявили двама неназовани дипломати пред агенция Ройтерс. Ставката, която може да обхване и автомобилите, ще отразява рамковото споразумение, което..
С два големи пожара продължават да се борят десетки огнеборци, горски служители и доброволци в Ямболско. Към момента няма опасност пожарите да навлязат в населени места, но овладяването на огъня е изключително трудно заради силния вятър и пресечения терен. Продължава борбата с огъня в селата Стефан Караджово, Камен връх и Денница Пожарът между..
Очаква се в късните часове днес да приключи ремонтът на магистралния водопровод край местността Омуртагов мост в Шумен. Аварията остави без вода жителите на Шумен, квартал „Макак“, и селата Панайот Волов и Белокопитово. Девет месеца след като новото съоръжение беше пуснато в експлоатация, една от заварките е дефектирала. Магистралният водопровод..
Голям пожар в пламнал в следобедните часове до Ямболското село Окоп. Огънят е достигнал до първите къщи на селото, но вятърът е обърнал посоката и сега гори в гората край населеното място, няма пряка опасност за населението. На място са три противопожарни екипа, земеделска техника и огнеборци. Според местните огънят е тръгнал от..
Камерите на тол-системата ще отчитат средна скорост и ще засичат движението в аварийните ленти на автомагистралите, приеха окончателно народните представители с гласуваните промени в Закона за движение по пътищата. Увеличават се и глобите при превишаване на скоростта на движение и се въвежда регулация за електрическите тротинетки...
Министърът на външните работи на Република Северна Македония Тимчо Муцунски се срещна с гръцкия си колега в Атина. Двамата обсъдиха бъдещето на двустранните отношения с акцент стабилността и сигурността на Балканите. Гърция изцяло подкрепя стремежа на Скопие за членство в Евросъюза, подчерта министър Йоргос Герапетридис. Двамата дипломати..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..