Баща й се срива повече от малкото момиче, което по стечение на обстоятелствата попада в дом за изоставени деца. Не може да преживее ужасите там и попада при изпечен мошеник, който я прави перфектната крадла. Затова и романът носи заглавието "Крадлата със синя кръв".
В тази жестоко преобърната съдба тя среща Вал, момчето, което се влюбва в нея от малка, помага й, закриля я и заедно с него и една друга несретна душа Пипи, също с починали родители, решават да избягат.
Патилата са изумителни, но винаги, наред с примитивния свят на изпечените бандити или долните хора в България, върви и хуманното, човещината, добротата.
Вал ги закриля до края, помага и на двете момичета.
Ванеса попада при добри хора, развива таланта си, открива произхода си при един конкурс в Германия и разбира, че е немска потомка на граф по бащина линия. Паралелно с това тече нишката на жестоките белези от Втората световна война за Германия, която разделя близки хора и покосява много животи. Близки се намират след години и плачат от радост.
Авторката е избрала пътя на щастието за Ванеса и Пипи, и на жестокия край за забогателия Вал, който остава в света на престъпниците. Един блестящ ум, който не е впрегнат да работи в правилната посока. Една добра душа, която помага на момичетата и след като намират пътя си. Един изоставен човек, който никога не е имал топлина и любов в живота си.
Великолепна книга, която не те оставя равнодушен и като я четеш, и дълго след това. Да ви призная, още настръхвам като пиша тези редове.
Авторката Жени Тачева споделя, че има своите предварителни проучвания на места и адреси, познава много добре градовете, в които ни води и в България, и в Германия, дори законите в Германия, за да разкаже достоверно събитията, както и красивите местности на тази държава. Не е лесно да държиш читателя буден за доброто и злото в света до последен дъх, за прекрасните места из България и Германия, ако не ги познаваш детайлно.
С тази книга не се спи. С тази книга се води един социален живот и в нея побеждава любовта и доброто по Божията милост, а всеки от злокобните герои намира възмездието си.
Блестяща писателка е Жени Тачева, усъвършенствала се е много добре в словесното изкуство, макар да е издала досега само три романа. В душата й има място за още и аз искрено й желая успех. Не бива да оставя перото си да почива.
Росица КОПУКОВА , литературно - критически поглед
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..