Българинът Александър Везенков прибави още две индивидуални награди на раздяла с гръцкия си отбор Олимпиакос. Везенков спечели за втора поредна година призовете за Най-полезен играч на сезона в мъжкото баскетболно първенство на Гърция и за Най-популярен състезател в лигата, съобщиха от местната федерация.
Баскетболистът, който на 6 август ще навърши 28 години, спечели титлата на Гърция, както и Купата, и Суперкупата на страната през сезон 2022/2023. Той заслужи отличието за Най-полезен играч в местния шампионат за общо трети път в кариерата си. Първият път бе през сезон 2014/2015, когато носеше екипа на Арис.
Александър Везенков получи най-много гласове при вота на капитаните и треньорите (75%) на участниците в гръцкото първенство, който формира 60% от крайния резултат. Процентът за Везенков бе още по-висок при гласуването на представителите на медиите – 78.33%, а при вота на фенове българският национал събра 51.75% от предпочитанията, отново с голяма преднина.
Бъдещият играч на Сакраменто Кингс грабна приза за Най-популярен играч в гръцката лига, резултат от гласуването феновете, с общо 51.82%. След него се наредиха съотборниците му при „червено-белите“ Костас Слукас (4.92%) и Костас Папаниколау (4.10%).
„Благодаря на всички, които са гласували за мен и за двете награди“, каза Александър Везенков пред Esake.gr, когато бе информиран за отличията.
„Искам също да благодаря на цялата организация на Олимпиакос. На президентите на клуба Панайотис и Йоргос Ангелопулос, треньорите, моите съотборници и всички, които работят в отбора. Хората, които са извън светлините и са до нас всеки ден. Без всички тях нямаше да мога да постигна това“, заяви още Везенков и допълни:
„Много се радвам, че станахме шампиони на Гърция. Работихме много за това, играхме много хубав баскетбол и заслужено достигнахме върха за втори пореден сезон. За предстоящата година пожелавам здраве на всички играчи, да стане оспорвано първенство, без насилие и крайности. И разбира се, пожелавам на Олимпиакос да остане на върха!“
След изиграването на последните мачове от световните квалификации в зона "УЕФА" вече е ясно кои отбори от Европа ще играят директно на Мондиала догодина и кои ще трябва да минат през пресявките на баражите, за да си осигурят квота. Директно класиралите се са тези, които завършиха на първите места в своите квалификационни групи, докато на бараж отиват..
Петкратният световен шампион Бразилия завърши наравно 1:1 с Тунис в контролна среща, която се игра във Вилньов д'Аск. Футболистите на Карло Анчелоти трябваше да наваксват изоставане, а пропуск от дузпа на Лукас Пакета ги лиши от това да се поздравят с втора поредна победа. Изненадващо Тунис поведе още в 23-тата минута чрез Хазем Мастури. Минута преди..
Два гола в добавеното време донесоха победата на Шотландия с 4:2 над Дания, а с това и първо класиране за "гайдарите" на световно първенство от 1998 година насам. В пряк сблъсък за първото място в квалификационна група "С" шотландците поведоха на стадион "Хемпдън Парк" още в четвъртата минута, когато Скот МакТоминей вкара сензационен гол със..
Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров беше изключително щастлив от първата победа в група "Е" на Световните квалификации. "Лъвовете" се наложиха с 2:1 над Грузия и записаха първи точки в потока, макар да остават последни в групата. "Играчите заслужават моето уважение, както и на всички. Стараха се, играха..
Българският национален отбор по футбол спечели с 2:1 срещу Грузия в последната среща от Световните квалификации в група "Е". Георги Русев в 10-ата минута откри резултата, а Филип Кръстев в 24-ата направи преднината още по-убедителна. Лука Лочошвили върна едно попадение в 88-ата минута за гостите. Така българите все пак записаха първи три..
Отборът на Белгия се класира за полуфиналите в отборния турнир по тенис за купа "Дейвис" в Болоня. В среща от четвъртфиналите белгийците се наложиха с 2:0 успеха над десеткратния шампион Франция. По този начин "червените дяволи" взеха сладък реванш за поражението си от "петлите" във финала на турнира през 2017 година. Рафаел Колиньон даде..
Младежкият национален отбор на България по футбол (до 21 години) отстъпи с 0:1 на връстниците си от Шотландия в Европейска квалификация от група "В" в тази възраст. Единственото попадение в срещата, която се игра на стадион "Фър Парк“ в Мадъруел, вкара Адедире Мебуде от дузпа в 36-ата минута. За българите това е второ поражение в пет мача, те..
Планът "Пеевски" е в действие! С тази констатация започна коментара си пред БНР Орхан Исмаилов, председател на Народна партия "Свобода и..
Четири протеста срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в София се подготвят до края на седмицата. Елеонора Ангелова - организатор..
Самата полиция има нужда да има заловени хора с наркотици, както казва МВР "има мащабна акция" . И тази мащабна акция има 5 задържани и един за..