Схема за кражба на автомобили е разкрита от МВР при акция на територията на някоко области - Пловдивска, Старозагорска, Сливенска и Бургаска.
В резултат на спецоперацията полицията е нахлула в депо, където са откраднатите коли и са се разглобявали, частите, от които са отивали за продажба втора ръка.
Тогава на място в депо униформените служители са арестували шест лица.
В един от хотелите в курорта "Слънчев бряг" са задържани и физическите извършители на автомобилните кражби, като у тях е била открита специална техника, обясни пред медиите главен инспектор Свилен Трифонов, началник на сектор "Престъпления", свързани с моторните превозни средства.
"Това са устройства, които са специализирани. Те се продават, за съжаление, свободно на пазара. С тези устройства се снемат данните на автомобила, тъй като той излъчва някакъв сигнал за съответния ключ, за да отключи. След като се сканира този сигнал се изготвя нов ключ, с който се отключва автомобила, привежда се в движение и се транспортира. Понякога вече начина на действие е различен, или се ползват други табели, или със същите табели известно разстояние, след това пак се сменят".
В хода на операцията са били задържани и още две лица, които са отговаряли на логистиката, с които общият броя на задържаните е 11 души.
Кореспондентът ни в Сливен Стоян Радев снима депо в Гавраилово, Сливенско, където са разфасовани два автомобила с бургаска регистрация. Вижте!
Руският президент Владимир Путин призова служителите на страната в сферата на икономиката да се възползват от възможностите, които възникват в световната икономика в резултат на сътресенията на пазара и засилването на търговските войни, предаде Ройтерс . В реч пред държавни служители руският президент отбеляза, че световната икономическа..
С нови данъчни стимули Кипър ще привлича обратно в страната работещи в чужбина кипърски професионалисти и учени, реши правителството днес. Първото събитие от стартиращата кампания за връщане на таланти, наречена "Brain Gain", ще е през май в Лондон с участието на президента Никос Христодулидис. Приетият законопроект предвижда завръщащите се кипърски..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че има свой собствен краен срок за решаване на конфликта и че Украйна и Русия трябва да преговарят, предаде Ройтерс. "Имам собствен краен срок" (за прекратяване на войната в Украйна), каза той пред журналисти в Белия дом малко преди срещата си с министър-председателя на Норвегия Юнас Гар Стьоре. Тръмп..
Протест пред Министерството на културата имаше този следобед в защита на уволнения директор на Националния институт за недвижимо културно наследство архитект Петър Петров. Той беше отстранен от поста от министъра на културата Мариан Бачев на 6 март. Като мотиви са посочени липса на способност да планира, организира и контролира дейностите, свързани..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов заяви в Кюстендил, че готвените реформи в пенсионната система не бива да будят притеснение у хората. Той участва в работна среща на тема: "Развитие на бизнеса и трудовия пазар в Кюстендил и региона", организирана от регионалната Търговско промишлена палата . Хората да са спокойни за..
Представители на администрацията за борба с наркотиците на Съединените щати са провели среща с министъра на вътрешните работи Даниел Митов, на която са били обсъдени двустранното сътрудничество и възможностите за бъдещо съдействие в областта на борбата с трафика на наркотици, съобщават от МВР. Отговорният помощник-агент на агенцията Кевин Даниелс е..
От Министерството на вътрешните работи потвърдиха, че посланикът на България във Вашингтон Георги Панайотов е подал заявление за предсрочно прекратяване на мандата си и се прибира в България в края на месеца. За момента причините за оттеглянето му не са ясни. Панайотов връчи акредитивните си писма през юни 2022 г. на тогавашния американски..
" Инфлацията може да се окаже по-малкият проблем . Евентуално когато се изпълнят критериите и ако влезем през следващата година в еврозоната големият..
Човекът, който може да даде ново начало на българските пътища, се казва Делян Пеевски ! Това каза пред БНР Богдан Милчев от Института за пътна..
" Градовете Чорлу и Силиври - най-силно засегнати от трусовете, са населени предимно с изселници от България. Хората там са много наплашени и са навън...