Броят на първокласниците в Русенска област продължава да намалява и тази тенденция е от последните три години. Общият брой на деца, които прекрачиха за първи път училищния праг, е 1485 - във всичките шест общини на областта. От 64 училища в Русенска област, само в едно не удари първия училищен звънец, а учениците му са разпределени в три други..
Въпросът с алтернативния политически проект продължава да стои отворен. Това обясни пред БНР Христо Панчугов, политолог и преподавател в НБУ. "Ниша за Радев има много отдавна. Ако искаше да направи партия, щеше да се случи и да е по-успешно, отколкото сега". Въпреки очакваната сходна електорална картина след евентуално провеждане на..
Обединеното кралство и САЩ ще подпишат знаково споразумение, насочено към ускоряване на развитието на ядрената енергетика, по време на държавното посещение на Доналд Тръмп. Очаква се този ход да генерира хиляди работни места и да засили енергийната сигурност на Великобритания. Доналд Тръмп пристига в сряда на държавното си посещение,..
Тази сутрин в Нови хан е починал отец Иван, който от години се грижеше за хора, изпаднали в беда. Това потвърди за БНР кметът на село Якимово Георги Георгиев. Той обясни, че от години отецът е купувал къщи в района, в които настанява хора в нужда. През последните години той беше с влошено здравословно състояние, но въпреки това посещаваше..
Според президента Румен Радев предложените промени в закона за Националната служба за охрана, които предвиждат да отпадне функцията на НСО да осигурява транспортно дейността на администрацията на държавния глава целят противопоставяне. Поправките са на "ДПС-Ново начало" и бяха одобрени от парламентарната комисията по вътрешна сигурност и..
За мен е чест и гордост да преподавам българския литературен език в същото училище, в което и аз съм учила , сподели в интервю пред БНР учителката по български език и литература в българското училище в Румъния. Тя е учителка в Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий" в Стар Бешанов, Румъния, най-старото в света училище, създадено..
До момента Министерството на труда и социалната политика чрез Агенцията за социално подпомагане е отпуснало еднократна помощ за ученици на близо 145 000 деца. Семействата на повече от половината от тях вече са получили първия транш от подпомагането от 150 лв. Останалите ще получат средствата в следващите седмици, съобщават от МТСП. Започна..
" Този свят е потенциално мирен. Няма безнадеждна идейна агресия и ние свикваме на това ново общество, то си има своите конфликти. То е много..
Това е поредната стъпка, с която Русия ескалира и демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа . Така п роф. Тодор Тагарев, бивш министър на..