"Сърцето ми седи вкъщи на дивана, имам две котки и бъдеща жена. С годините това все повече ми харесва".
Това сподели в рубриката "От другата страна на радиото" на предаването "Хоризонт за вас" звукорежисьорът в програма "Хоризонт" Антон Пиперов, на когото след седмица му предстои сватба.
"Бутам някакви копчета. Това казвам обикновено, когато ме попитат какво работя. Аз не избирам музиката, аз ръководя програмата, може да се каже, но все пак всичко е съгласувано с екипа - той се състои от водещ, редактор, музикален редактор, звукорежисьорът е последното звено. От мен зависи как се структурира програмата. Всичко става по часовник".
Антон Пиперов свири в две групи. Едната е латино - De Fuego Orchestra, а с другата - Caliberty, от няколко години свирят авторски рокендрол, като едно от паметните събития за тях е подгряването на Deep Purple на концерта им в София.
"Задачите ми не се припокриват, съчетавам ги все по-лесно. Работя в радиото и от време на време свиря. Изтощавам се психически понякога, но когато съм набрал тази енергия и инерция за работа, успявам да съчетая нещата така, че да свърша много работа. Това да ме енергизира. Имам си периоди".
Интервюто на Снежана Иванова с Антон Пиперов в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете в звуковия файл.
Стефан Арсов е юрист по образование, завършил Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Кариерата му започва в частния сектор, където работи в едни от най-успешните адвокатски кантори в страната, както и в една от водещите компании в сферата на застраховането. Придобива ценен административен опит като част от екипа на..
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с нетърпение на гости на баба и дядо, за да си щуреем по горичиките и рекичките. Това е едно от най-прекрасните места като природа. Лятото е пълно с диви ягоди, малинки и къпини. Символът е мраморът като дар..
Видинският митрополит Пахомий за благолепните храмове в Северозападна България и нуждата от още свещеници Специален гост на предаването "Чуй лятото" по "Хоризонт" от град Берковица беше Видинският митрополит Пахомий, който разказа за първите си впечатления като духовен пастир, за срещите с вярващите, за нуждата от духовници и за..
Ще летя, ще тичам… ще плувам, Към звездите бих тръгнал аз пеш, Без вода, без храна да купувам, океан… океан от копнеж Това е цитат от едно от стихотворенията с автор Любослав Костов. Директорът на Института за социални и синдикални изследвания и обучения и главен икономист на КНСБ беше гост на предаването "Нощен..
Картите Таро съпътстват човечеството от поне 600 години, въпреки че има редица хипотези, които пращат раждането им много по-назад във времето в Древен Египет. Свързват ги с кабала, нумерология, астрология, теории на Карл Юнг, образи от Древногръцката митология, тамплиерите и розенкройцерите. Скептиците виждат в тях само псевдонаучен инструмент,..
Васил Драганов е актьорът, който вдъхва доверие и предизвиква интереса на зрителите със своите превъплъщения на сцената и на екрана. Той гостува в поредицата "Магията на театъра" на предаването "Нощен хоризонт". Всички помнят Васил Драганов от ролята му на Радко Чеканов в телевизионния сериал "Столичани в повече". Но той играе и във филмите "Мисия..
"И всеки помни по един учител - из стръмното ръката му поел". С този цитат от стихотворение на Харалампи Харалампиев гостът в "Изотопия" - учителят по Български език и литература Методий Кирилов, отговаря на въпрос за трудностите на преподавателската професия. Методий Кирилов : Трябва да разбираш ученика. Да вникваш..
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с..
Колко са столетниците в България? Отговор дава Националният статистически институт – към 31-ви декември 2024 година хората на възраст 100 и..
От днес всички магазини в България трябва да показват цените и в лева, и в евро . Законът е ясен – цената в евро стои до тази в лева, за да ни..