Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Горски служител на Държавното стопанство в Севлиево е бил нападнат по време на проверка

Снимка: Ани Петрова

Горски служител на Държавното стопанство в Севлиево е бил нападнат с удари в лицето по време на проверка на камион, превозващ иглолистни трупи. Случаят е от 17 август, но за него се съобщава едва днес. След тридневен болничен престой пострадалият служител е освободен за домашно лечение.

Случаят се разиграва край севлиевското село Стоките, където горските служители спират за проверка товарен автомобил на дърводобивна фирма, превозващ иглолистни трупи и установяват, че автомобилът се движи без издаден превозен билет. 

За станалото информират от Северно-централното държавно предприятие и обясняват, че минути след проверката служителите получили сигнал, че втори камион на фирмата е тръгнал по същия маршрут. 

Единият от тях тръгнал да го издирва, а другият останал с нарушителите. През това време на място при спрения камион, с лек автомобил пристигнали двама души. Единият нападнал горския служител с удари в лицето.

Пострадалият е бил приет в болница с наранявания и отоци по лицето. След тридневен престой е освободен за домашно лечение.

Вторият камион също е установен, като двата товарни автомобила и дървесината са задържани. 

По случая е образувано досъдебно производство.

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Родова в берковското село Балювица

Родова среща правят в берковското село Балювица. Традицията се спазва от години и на нея идват хора от страната и чужбина. Родовата среща винаги е в последната събота на юли. В малкото берковско селце живеят 30-тина души, но в този ден центърът се изпълва с хора от близо и далеч, разказва кметският наместник Анелия Ангелова. 

публикувано на 26.07.25 в 11:34

Патрик Качмарчик: Политиката към въоръжаване трябва да е на общоевропейска основа

Златна треска за оръжейните компании настана в Европа. Особено добре видно е това в миролюбива Германия, където на производителите на оръжия продължава да се гледа с недоверие, дори с укор. Но рецесията, от която Федералната република мъчително се опитва да излезе, и обратът в европейската политика от разоръжаване и мирно съвместно..

публикувано на 26.07.25 в 11:06
Доналд Тръмп

Гардиън: Войната в Украйна ще е ключов въпрос в разговорите на Тръмп с ЕС и Обединеното кралство

Прекратяването на войната на Русия в Украйна е ключов въпрос в разговорите на американския президент Доналд Тръмп с ЕС и Обединеното кралство, твърдят източници, цитирани от Гардиън. Американският президент е в Шотландия, където през следващите дни ще се срещне с британския премиер Киър Стармър и председателя на Европейската комисия Урсула фон..

публикувано на 26.07.25 в 11:02
проф. Здравко Попов

Проф. Здравко Попов: Тръмпизмът се преживява в Европа като инструмент за отмъщение

Тръмпизмът се преживява в Европа като инструмент за отмъщение. Това обясни пред БНР проф. Здравко Попов, философ, дипломат и президент на Института за публична политика. "Ако се вгледаме, ще видим една обща тръмпистка платформа, която ентусиазира тези националистически сили в Европа, но заедно с това ще видим и много разлики. Това, което се..

публикувано на 26.07.25 в 10:50

Близо 60 лади от времето на социализма на изложение в Трявна

Трявна е домакин на националния събор на Лада клуб България. Близо 60 автомобила с емблематичната от времето на соца марка ще бъдат показани в рамките на изложението, след официалното откриване днес в 11 часа.  Различни модели автомобили с марка "Лада", притежание на колекционери от цялата страна, ще бъдат подредени за изложението по пешеходната..

публикувано на 26.07.25 в 10:24

Кюстендилски квартал е без вода четвърто денонощие

Кюстендилският кв. Герена, един от най-населените в града, четвърто денонощие е без вода, потърсиха БНР възмутени граждани. Въпреки обещанието, че след отстраняването на сериозната авария в южната индустриална зона и подмяната на тръба под "Дупнишко щосе" водоподаването ще се възстанови,  чешмите остават сухи. Лично кметът на града инж...

публикувано на 26.07.25 в 10:19

ИПИ разкритикува промените в Закона за еврото, даващи огромни правомощия на КЗП

Институтът за пазарна икономика остро разкритикува промените в Закона за еврото, с които се дават огромни правомощия на Комисията за защита на потребителите. Според главния икономист на организацията Лъчезар Богданов това е "опит да се върне плановата икономика". Заради опасенията за спекула с цените правителството внесе в парламента спешни промени в..

публикувано на 26.07.25 в 10:15