Близки, приятели и колеги изпратиха в последния му път убития преди седмица в столичния квартал "Драгалевци" бизнесмен Алексей Петров.
Политици не дойдоха на траурната церемония в православния гробищен парк "Свети Архангел Михаил" в квартал "Бояна".
Над 400 души изпратиха с венци и цветя Алексей Петров, който беше показно разстрелян преди седмица.
Погребението започна в 11 ч. Сред присъстващите на опелото бяха и знакови фигури като Златомир Иванов - Баретата, колегите на Петров от "Лев Инс", политологът Стойчо Стойчев, Кристиян Бойков, посланици и бизнес дамата Ваня Червенкова и нейната дъщеря.
На опелото дойде и бизнесменът Пламен Бобоков и адвокатите Ина Лулчева и Лъчезар Таков.
Олимпийската шампионка Ивет Горанова също почете бившата барета.
На погребението бе и бившият шеф на отдел "Киберпрестъпност" Явор Колев и бившият прокурор Роман Василев.
Бившата барета и сътрудник на ДАНС стана обект на показен разстрел на 16 август. При атаката пострада и жена, близка до Петров, която оцеля и е свидетел на покушението.
На поклонението не присъства нито един от водещите политици в страната.
Украйна си върна 150 войници от руски плен при поредната размяна на военнопленници с Русия. В същото време Москва потвърди готовност да преговаря за край на войната си срещу Киев, но продължава да твърди, че украинският президент Володимир Зеленски няма юридическа легитимност да води подобни преговори от страна на Киев. 150-те войници,..
Не спират земетресенията на гръцките острови Санторини и Аморгос. От 1 февруари досега са регистрирани стотици трусове около 3 по Рихтер и над 70 над 4 по Рихтер. Най-малко 11 000 души са вече евакуиралите се само от Санторини. Само днес три земетресения над 4 по Рихтер бяха регистрирани до ранния следобед в района на гръцкия остров..
Не може да имаме претенцията, че сме демократична и правова държава , докато хората, които заемат изборни държавни длъжности, стоят на тях години след като мандатът им е изтекъл ! Това каза пред БНР журналистът от "Сега" Людмил Илиев и подчерта: " За демокрацията ключов принцип е мандатността. В България той се нарушава масово, системно и умишлено..
Министърът на образованието Красимир Вълчев съобщи, че утре ще бъде обсъдено новото предложението на синдикатите за увеличение на учителските заплати с 15% от 1 март, вместо с 12,8% от 1 януари. Според колективния трудов договор педагозите трябва да получават по 125% от средната брутна заплата за страната. Пред депутатите от ресорната..
Както обикновено става, говорим за инциденти, след като те са се случили, а не превантивно . Това каза пред БНР проф. Вихра Миланова, началник на Клиниката по психиатрия в УМБАЛ "Александровска", в коментар на случая, при който млада жена с психично заболяване нападна с нож трима души на бул. "Витоша" в София. "Много малко се говори за..
Четвъртият по височина връх в Рила, наричан от туристите досега - Безименният, вече ще носи името на кюстендилския алпинист Людмил Янков. Президентът Румен Радев е подписал Указ №11, който вече е обнародван в Държавен вестник, за именуването на високия 2 792 м връх, намиращ се на около 300 м от най-високия връх на Балканите - Мусала...
Парламентарната комисия по конституционни и правни въпроси прие правилата за условията и реда за предлагане на кандидати и избор на съдия в Конституционния съд, членове на Висшия съдебен съвет от квотата на Народното събрание, както и за главен инспектор и инспектори в Инспектората към Висшия съдебен съвет. След като и останалите ресорни комисии приемат..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..