Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протест в болница "Шейново"

Снимка: Евелина Стоянова

Работещи в столичината болница „Шейново“ се събраха на протест в двора на лечебното заведение с настояване за законна и открита процедура за избор на изпълнителен директор. Те изразиха недоволство от провеждането на последния конкурс за ръководител.

Единственият кандидат за изпълнителен директор - д-р Румен Велев, е получил „оценка, позволяваща му да бъде избран и да изпълнява тази длъжност“, но Столичният общински съвет (СОС) „взима решение за отстраняване на д-р Румен Велев от длъжността и посочва д-р Таня Андреева“, която не се е явявала на конкурса, да заеме поста на изпълнителен директор, посочиха по-рано днес в прессъобщение от болницата. 

От „Шейново“ твърдят, че след подадена жалба от д-р Румен Велев, областният управител на София е определил решението на СОС за неправомерно, а Софийският градски съд спира вписването на д-р Таня Андреева за изпълнителен директор на болницата.

Имам един-единствен призив. Искам да кажа на всички, които взимат тези решения, че медицината не е политика. Нека да оставят добрите специалисти да работят, за да могат да обучават младите си колеги, защото всички ние се нуждаем от това", каза главната акушерка Анита Каранушкова.

По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Румен Христов

Румен Христов: Нормално е министърът на вътрешните работи да се довери на служителите си

Нормално е министърът на вътрешните работи да се довери на служителите си, когато получава от тях обяснение или доклад. Това каза пред БНР Румен Христов, зам.-председател на парламентарната група на ГЕРБ-СДС, лидер на СДС. "Аз бих дал добра оценка за министъра на вътрешните работи. Човек с международен опит. Външен на система, което..

публикувано на 11.09.25 в 14:10
Илюстративно изображение.

Трима души са леко пострадали при катастрофа край София

Трима души са леко пострадали при катастрофа в района на Владая. Сигналът за инцидента е получен в МВР малко след 13:00 часа. Движението в района е затруднено.  На мястото има екипи на Полицията. 

публикувано на 11.09.25 в 14:08

Галина Узунова: Уни Линдел е изключително добра в създаването на камерен криминален роман

Романът "Целувката на дявола" на норвежката писателка Уни Линдел грабва с много неща. Той е в типичен стил за авторката, защото има заплетена мистерия на жестоко убийство на привлекателна жена с противоречив характер, каза преводачката на книгата Галина Узунова в интервю пред БНР. Творбата на Уни Линдел се радва на интерес на есенната..

публикувано на 11.09.25 в 13:53
Министър-председателят Росен Желязков

Премиерът: За момента няма основание за задействане на член 5 от Договора за НАТО

Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство, каза министър-председателят Росен Желязков, който е на посещение в град Симитли, по повод вчерашното навлизане на дронове в полското въздушно пространство. По искане на Варшава беше задействат Член 4 от Договора за НАТО, който предвижда консултации между страните-членки. Георг..

публикувано на 11.09.25 в 13:47

Величка Таседжикова: Ако ученикът учи уроците всеки ден, няма да има проблем на НВО

Трябва да разсъждаваме на национално ниво и да подготвяме младите хора за работа в училище – за учители. Трябва да се предприемат мерки, защото вече сме закъснели. Това каза Величка Таседжикова, директор на столичното 70. ОУ "Св. Климент Охридски" и секретар на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета, в интервю пред..

публикувано на 11.09.25 в 13:16
Христо Гаджев

Христо Гаджев: Случилото се в Полша е ненужна и непровокирана ескалация от страна на Русия

Председателят на парламентарната Комисия по отбрана Христо Гаджев от ГЕРБ-СДС определи навлизането на руски дронове в полското въздушно пространство като абсолютно ненужна и непровокирана ескалация на напрежението от страна на Руската федерация. "НАТО е готова и всички нейни членки сме готови да защитим територията на Алианса и показахме, че..

публикувано на 11.09.25 в 13:01
Премиерът Росен Желязков в Благоевград, където участва в дискусия, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото - 11 септември 2025 г.

Желязков за въвеждането на еврото: Налице са всички предпоставки процесът да премине плавно

Премиерът Росен Желязков заяви, че системите в страната са подготвени за въвеждане на еврото, налице са всички предпоставки процесът да премине плавно, ако не бъде "политически истеризиран". По думите му за целта е важно да има стабилност и правителството прави всичко възможно да осигури нормално функциониране на държавата.  " Разбира се,..

публикувано на 11.09.25 в 13:01