Маргарита Хинкова е хроникьорът на семейството. Между страниците на дневниците и се чете и хубавото, и тъжното в живота на 89-годишната жена, посегнала към първия си дневник, след като отпразнувала 50-та си годишнина.
Някои страници са пожълтели, но изписаното ясно личи. Не така ясни са спомените, не може всичко да се помни, отсича Маргарита и така обяснява потребността да описва преживяното. Сега, когато и е трудно да излиза, разгръща листите и се връща към онези щастливи времена.
89-годишната габровка няма общо с метеорологията, работила е като химически лаборант в производствени предприятия в Габрово.
Изписанитестраници и албумите със снимки пазят спомена и за пътешествията на габровката по света – започнала да пътува след влизането на България в Европейския съюз, за съжаление това съвпаднало със загубата на съпруга.
Записките на Маргарита носят не само емоции, а представляват и архив за историята на фамилията. Следи музикалните предавания по Радиото и се вълнува от класациите, се радва и на живи изпълнения, защото въпреки болежките в краката не се отказва да ходи на концерти. Дъщеря и зет и са меломани и често са в публиката заедно с нея. Внучка на Маргарита е джаз певицата Весела Морова и музикалното семейство не пропуска изявите и.
В дневника, който събеседничката ми продължава стриктно да води, всичко е описано, както сама казва. Споделя, че се радва на днешния ден, на имането си, а това са близките до сърцето и хора, но с повече или по-малко сантимент посяга към спомените си.
Повече чуйте в звуковия файл.
На 12 ноември от 17,30 часа на среща с автограф и чаша вино в Коктейл бар "Опус" на ул. "Иван Вазов" 8 Мариана Кирова кани приятели и почитатели на премиерата на новата си книга "Приключенията на една блондинка". В книгата са включени разкази и новели, както и едноименния роман, който е обект на второ издание . Излезе от печат новата книга..
В рубриката " Горещи сърца" ви срещаме с Калоян Желев – едва 18-годишен, но вече утвърден като активен млад човек в обществените инициативи на столичния кв. " Младост". " Като млад човек мисля, че ние, младите, трябва да бъдем гласът на нашата столица, гласът на нашия квартал", казва Калоян. Още от 14-годишна възраст той започва да се..
През 1897 година в центъра на столицата, по проект на швейцарския архитект Хайнрих Майер се издига еднокуполна сграда в стил неокласицизъм и късен барок. Куполът над четирите арки е украсен с месингова корона. Саркофагът вътре е от алпийски мрамор, а на стената зад него е поставен барелеф на Александър I Батенберг. След смъртта на княз Александър I..
В "Нощен Хоризонт" ви срещаме с изявения български джаз музикант Тодор Стефанов . Той е завършил Кралската консерватория в Брюксел - специалност "Поп и джаз музика". От 23 години гради музикална кариера в Белгия - свири в клубове, участва в джаз фестивали, композира и преподава музика в British School в Брюксел. "За тези, които..
В рубриката „Горещи сърца“ гостува Жулиета Нелова, която се шегува с трудностите и проплаква с книгите. Някога журналист, сега тя е помощник-частен съдебен изпълнител. Обрати бележат професионалния и житейския път на 60-годишната жена. Тя започва да работи като журналист в местен вестник във Враца в началото на 90-те години. Идва в родния град на..
Немският писател Карстен Хен се завърна у нас с книгата "Златната пишеща машина" . История, насочена към по-малките читатели, в която те ще открият любовта към книгите и историите, скрити в тях. Карстен ме посреща онлайн, настанил се удобно в дома си в Кьолн. Разказва за първите си стъпки към детско – юношеският роман. "Ако имаш деца и си..
Животът на Ина Николова е сбъдната мечта. От дете тя мечтае да бъде учител по пиано и целият ѝ професионален и творчески път преминава като музикален педагог. Тя е на 62 години и отскоро е пенсионерка. До последно работи във врачанското училище „Отец Паисий“, което е с насоченост към изкуствата. Там преподава пиано и е корепетитор на средношколския..