Бивш високопоставен служител на ФБР, който вече беше обвинен във връзки с руски олигарх, се призна за виновен, че е укрил парично плащане от служител на албанското разузнаване.
Според обвинението Чарлз Макгонигал, бивш специален агент на ФБР, отговарящ за контраразузнавателния отдел на бюрото в Ню Йорк в периода от 2016 до 2018 г., е получил и не е декларирал 225 000 долара в брой от служител на албанското разузнаване, докато е бил на активна служба.
Обвиняемият е заявил, че сумата е заем, а обвинението също не характеризира плащането на Макгонигал като подкуп, но федералните прокурори казват, че той е бил длъжен да го обяви, защото създава конфликт на интереси между служебните му задължения и частните му финансови интереси.
Асошиейтед прес цитира прокурорите, според които взетите назаем пари не са изплатени на албанския разузнавач.
Името на Чарлз Макгонигал нашумя по друго дело за връзки със санкционирания руски олигарх Олег Дерипаска, който от 2018 година се намира под санкциите на САЩ заради окупацията на Крим.
Премиерът на Италия Джорджа Мелони ще се срещне с американския президент Доналд Тръмп. Визитата ѝ във Вашингтон, е първата по рода си на такова ниво, след като американската администрация обяви новата си митническа политика, която изостри отношенията между Вашингтон и Брюксел. Тръмп гледа на Мелони като на ценен посредник с Европа по въпросите на..
Сериозни задръствания има по магистралите "Хемус" и "Тракия" на излизане от София заради няколко верижни леки катастрофи и по двата основни пътя. Пред БНР комисар Мария Ботева от Пътната полиция апелира водачите да бъдат внимателни и да изчакват спокойно, ако попаднат в задръстване.
Европа и САЩ търсят заедно изход от войната Украйна с дипломатическия маратон в Елисейския дворец на фона на провалените опити за прекратяване на огъня и смъртоносните удари над Украйна през последните дни. Рубио и Уиткоф ще посетят Париж за среща за прекратяването на войната в Украйна Рубио е в Париж за разговори с Макрон относно Украйна..
Задържаха двама мъже и непълнолетен от Стралджа са задържани в София за поредица от грабежи. За изминалите няколко дни задържаните са извършили три нападения. През последните дни те са нападнали и ограбили жена, докато разхожда детето си в Борисовата градина. Взели са телефони на две момчета и са откраднали дамска чанта, телефон и бижу от врата на..
Жители на "Захарна фабрика", чиито жилища бяха разрушени преди 2 дни, блокираха столичния булевард "Сливница" в знак на протест. Настояват да им бъдат подсигурени жилища. Протестът причини километрично задръстване. Събарянето на незаконни постройки в ж.к. "Захарна фабрика" започна във вторник сутринта. Продължава премахването на ромското гето в..
Европейската централна банка е готова да предприеме необходимите мерки във всички възможни сценарии в несигурния свят, в който живеем. Това е посланието, което гуверньорът Кристин Лагард отправи на редовната пресконференция по паричната политика. Франкфурт намали очаквано с 25 базисни пункта основните си лихвени проценти, а Лагард..
По традиция днес на Велики четвъртък и на Велика събота се приготвят козунаците за Великден. Колко жълт и колко скъп е, и как действа на небцето, истинският козунак - разказва пред БНР една популярна врачанска сладкарка. Портокаловият козунак на Мария Иванова е неустоимо изкушение за врачани от няколко години. Използваме уменията й, минали..
Средната възраст на автомобилите в България е 17-18 години , посочи пред БНР председателят на Съюза на автосервизите Емил Германов. По думите му..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Не виждам причини БСП да остане в това управление ! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на..