Ювентус с първа загуба за сезона

Сасуоло - Ювентус

Ювентус два пъти се връщаше след гол пасив, но в крайна сметка футболистите на Масимилиано Алегри трябваше да преглътнат първата си загуба за сезона - 2:4 при гостуването си на Сасуоло в мач от 5-ия кръг на италианския шампионат. Така след изиграни пет мача Ювентус е на 4-о място с 10 точки, докато втората победа на Сасуоло ги изкачи на 11-а позиция с 6.

Изумителното попадение на Доменико Берарди за Сасуоло в 41-ата минута, две невероятни спасявания на вратаря Войчех Шчесни на вратата на гостите и решаващ автогол Федерико Гати за крайното 4:2 бяха важните моменти, които определиха изхода на срещата.

Бианконерите бяха свежи след победата над Лацио и свободни от европейски ангажименти, като им липсваха само Алекс Сандро, Матиа Де Шилио и разбира се Пол Погба след провала му в допинг-теста. Доменико Берарди прекара голяма част от лятото в опити да се присъедини към Юве, но този трансфер така и не се състоя и той трябваше да изведе Сасуоло като капитан.

Началните минути бяха за Юве, като Адриен Рабио и Душан Влахович не успяха да насочат топката в мрежата след центриране на Киеза. Но в 12-ата минута домакините излязоха напред благодарение на Арман Лориенте, който проби от лято и с мощен изстрел с десния крак от границата на наказателното поле отбеляза. Вратарят Войчех Шчесни се опита да извади топката, но изглеждаше изненадан от свирепостта на изстрела, който буквално обърна ръкавиците му.

Само след 10 минути гостите възстановиха равенството благодарение на автогола на Матиас Виня, който бързаше да изчисти преди Уестън Маккени, чакащ центриране на Киеза.

Мануел Локатели можеше да вкара за Ювентус, а след това Шчесни трябваше да вади акробатично изстрел на Руан Тресолди. Но в 41-ата минута Сасуоло поведе в резултата благодарение на Берарди. Матеус Енрике спечели битка за топката в средата на терена и поднесе на Доменико Берарди, който би мощно в далечния с вътрешен фалц. Попадението беше перфектен подарък за самия него, за мач номер 300 в Серия А, всичките с фланелката на Неровердите.

Попадението даде криле на Сасуоло и те можеха да стигнат до трети гол в 63-ата минута, когато Берарди изведе на перфектна позиция Арман Лориенте, чийто шут обаче мина над горната греда. Ювентус изравни в 78-ата минута чрез неуморимия Eнрико Киеза, завършил центриране на Николо Фаниоли, което трябваше да бъде за Тимъти Уеа.

Но както Киеза не се спря цял мач за Юве, така и Арман Лориенте диктуваше темпото на домакините. Негов бомбен удар от над 25 метра се отклони в главата на съотборника му Андреа Пинамонти и подлъга Шчесни, за да влезе във вратата му. След това гостите тръгнаха да атакуват, а вратарят им отново беше важната фигура, за да ги остави в мача. в 87-ата минута полският страж запази резултата 2:3 след спасяване на Грегоар Дефрел, при чийто удар топката се спря след намесата му в долната част на гредата. Невероятно, но Шчесни подари четвъртия гол, след като изпълни фаул близо до ъгловото флагче. Федерико Гати не се ориентира къде се намира и под натиска на Матеус Енрике си вкара автогол.

Флорида е на финал за Купа „Стенли“ втори пореден сезон

Отборът на Флорида победи Ню Йорк Рейнджърс като домакин с 2:1 в шестия мач от финала на Източната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ). Така тимът спечели серията с 4:2 успеха и за втори пореден сезон се класира за финала за Купа "Стенли". Сам Бенет в 20-ата минута и Владимир Тарасенко в 50-ата бяха точни за победителите. За..

публикувано на 02.06.24 в 09:43
Пет бронзови медала и два финала за наши борци в Румъния

Пет бронзови медала спечелиха българските състезатели в първия ден на турнира по борба за юноши и девойки в Румъния. Отличията взеха Никол Крумова след 7:1 срещу представителката на домакините Ана Ротару в категория до 53 кг, а Десислава Иванова беше още по-категорична като тушира полякинята Емилия Свержевска, след като губеше първата част с..

публикувано на 02.06.24 в 09:35
Благой Тодоров

Българин спечели сребро на стрелба с лък в Словения

Благой Тодоров спечели сребърен медал при кадетите до 18 години в категория рекърв на провеждащия се световен ранкинг турнир по стрелба с лък в Словения, съобщиха от българската федерация. В конкуренцията на 22 състезатели от 14 държави Тодоров завърши квалификацията с 615 точки, което му отреди осмо място, той пропусна 1/16-елиминациите и..

публикувано на 02.06.24 в 09:32
Новак Джокович

Джокович сломи Музети в най-късно завършилия мач на „Ролан Гарос“

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът, който търси 25-и трофей от Големия шлем в кариерата си, се бори доста в студената и влажна съботна вечер на "Ролан Гарос", но успя да спечели срещу италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:0 в..

публикувано на 02.06.24 в 09:26
Един Терзич

Един Терзич: Заслужавахме повече от загуба

Старши треньорът на Борусия (Дортмунд) - Един Терзич, свиква с болезнени финали. Неговият отбор пропусна да спечели титлата в Бундеслигата през миналия сезон в последния мач, а на "Уембли" загуби финала на Шампионската лига с 0:2 от Реал Мадрид, въпреки че игра много добре в хода на двубоя. "Заслужавахме повече от загуба с 0:2, особено през..

публикувано на 02.06.24 в 08:25
Карло Анчелоти

Карло Анчелоти: Беше много трудно, но спечелихме! Мечтата продължава

Старши треньорът на Реал (Мадрид) - Карло Анчелоти, продължи успехите си в Шампионската лига, като завоюва рекорден пети трофей като мениджър, но призна, че Борусия (Дортмунд) е притеснил отбора му, преди "белите" да стигнат до победата с 2:0. "Никога не се свиква с това", каза 64-годишният Анчелоти, който е печелил Шампионската лига два..

публикувано на 02.06.24 в 08:13
Волейболистките загубиха и от Сърбия – 1:3

Женският ни национален отбор по волейбол допусна шеста загуба в турнира Лига на нациите, след като на турнира в американския град Арлингън отстъпи срещу тима на Сърбия с 1:3 (25:18, 21:25, 17:25, 16:25) гейма. Така българките са последни в класирането с една победа и шест поражения, а заключителният им мач в Арлингтън е срещу Германия. Лидер..

публикувано на 02.06.24 в 07:45