"Пес патрул: Суперфилмът" влиза точно в тази категория. Още един филм от франчайз, посветен на четириноги пазители на реда, които се грижат за сигурността на Адвенчър сити. Видяхме за първи път кученцата през 2013, когато се появи сериала "Пес патрул". Още с първия сезон стана ясно, че чаровните палета ще станат любими на малките зрители. Идеята е на Кийт Чапман - британски телевизионен сценарист и продуцент.
Преди "Суперфилмът" анимационния сериал получи десет сезона и първа пълнометражна продукция, която натрупа над 140 милиона долара. Режисьорът Кал Брънкър се нае със задачата да привлече още повече фенове със зашеметяващите приключения на изключително симпатичните си герои. 10 годишният Райдър, заедно със своята група от бойни кутрета, трябва да се изправят пред поредно предизвикателство. „Лудият учен“, както е по-известна сред жителите на града, Виктория Ванс привлича опасен магически метеорит над Адвенчър сити. Естествено, нашите герои спасяват положението, а Виктория е пратена зад решетките. Каква е изненадата на най-дребното кутре – очарователната Скай, когато осъзнава, че в метеорита се крият неподозирани сили, които превръщат екипа им в „Супер лапи“. С допълнителните сили обаче, идват и различни предизвикателства.
„Пес патрул: Суперфилмът“ е едно много емоционално изживяване. За малки и големи, както гласи популярното клише. Защото всеки един от нас се е чувствал малък и незначителен като Скай. Или пък търсещ своята супер сила като Либърти. Филми като „Пес патрул“ учат децата не просто да обичат животните. Те им показват колко е важно да обичат самите себе си. Независимо дали са по-дребни от съучениците си. Или пък си мислят, че не са достатъчно талантливи, за да се изявят в някоя област. Чрез четириногите герои, децата разбират колко е важно да са лоялни приятели, да не съдят твърде строго, когато някой техен близък сгреши. Защото първо трябва да разберем мотивацията зад действията. Сред останалите смели герои са още Маршал, Ръбъл, Роки, Зума и Чейс.
Към тази простичка, но много красива и смислена история, има и страхотен саундтрак. В него е включена нова песен от носителката на „Грами“ Кристина Агилера. В „Да се научиш да летиш“ – Кристина пее за онези моменти, в които трудно откриваме героя в себе си. Но въпреки всичко се изправяме и продължаваме да вървим към своите собствени върхове.
В българския дублаж на филма чуваме познати гласове като Ася Рачева, Цветослава Симеонова, Ева Данаилова, Мими Йорданова, Елена Бойчева, Мина Костова, Ивет Лазарова, Петър Върбанов и Венцислав Славчев. Освен с много добре направена сантиментална част, „Пес патрул: Супер филмът“ ни предлага и достойни екшън сцени, включващи любимите герои и техните предвидливо конструирани за допълнителен мърчандайз возила. Сигурен съм, че и след този филм играчките, посветени на патрула ще бъдат желани и бързо изкупени от родители по цял свят. Действието е динамично, връзката между героите е толкова силна, че на моменти говорещите кучета успяват да те разчувстват на едно ниво, достойно за продукция на „Дисни“. Казвайки Дисни, трябва да си призная, че малко преди „Пес патрул: Суперфилмът“ успях да видя и „Стихии“ – последният анимационен филм на Дисни/ Пиксар.
Филмът бе много хубав, но по всички показатели „Пес патрул“ успя да надмине любовната история между силата на водата и огъня. „Пес патрул: Суперфилмът“ няма да ви остави безразлични. Ще ви кара да се смеете, да плачете, да поискате да си вземете домашен любимец. Защото всъщност франчайзът се доверява на онези универсални ценности, които обаче говорят на почти всеки един човек от публиката. Приятелството, прошката, желанието да бъдеш по-добър от вчера. За припомнянето на тези теми - възрастта няма никакво значение.
Насладете се на „Пес патрул: Суперфилмът“ от 29 септември.
Още по темата в звуковия файл.
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически ! Това мнение изказа пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме", част от т.нар...