Да се състезава на легендарната писта „Льо Ман“ – това е мечтата на Калоян Върбицалиев, който е един от най-обещаващите български автомобилни състезатели. Тази година талантът записа своя първи сезон в марковия пистов шампионат Мазда MX-5 Cup в Нидерландия.
Зад гърба на Калоян винаги е неговото семейство – баща му Йордан, който е бивш президент на федерацията по картинг и неговият брат Николай, който е откривател на българската надежда за първи пилот във Формула 1 Никола Цолов.
„Баща ме е строг с мен за нещата от живота. Брат ми ме научава много за самия спорт и за начина, по който трябва да вървиш по пътя към успеха в този спорт“, добави пилотът.
Именно с Никола Цолов в края на седмицата Калоян ще кара във в картинг състезанието “ЕКО 24 часа на България“. Домакин на надпреварата в неделя ще е обновената картинг писта край Враца. Двамата ще имат за съперници многократният шампион по мотоциклетизъм на България и Европа Мартин Чой, младата картинг надежда Любослав Руйков в тандем със своя механик - Станислав Каваримов, професионалният тенисист Александър Лазаров, реалити звездата Виктор Стоянов, Михаела Тодорова от „Игри на волята“ и автовлогърите Иван Ванов и Дани Рангелов.
„Ще бъде сблъсък на това състезание. Макар Чой да не кара картинг, той е истински спортист и много сериозен атлет. Той е малко или много е мой ментор. Много е успешен като човек и може да те научи на много за спорта. Може да те научи на много за начина на мислене и начина, по който се минава по този път. Винаги е с много хъс и е много отдаден към всичко, което кара. Със сигурност ще иска да ни се опълчи, но се съмнявам да успее.“, споделя още Върбицалиев.
Владимир Зографски преодоля квалификациите на малката шанца в норвежкия зимен център Лилехамер, пореден кръг от Световната купа по ски скок. Зографски зае 11-о място, след като направи опит от 99.0 метра и получи 129.0 точки. Първите 50 от пресявките продължават в основното състезание утре. Победител в квалификацията стана австриецът Щефан Крафт,..
Славия и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1 в двубой от 19-ия кръг в Първа лига. В 43-ата минута главният съдия Станимир Тренчев отсъди дузпа в полза на Славия за нарушение на Енес Махмутович срещу Венцислав Керчев, но след намесата на системата за видеоарбитраж тя бе отменена. В допълнителното време на първата част гол на Джонатан Линдсет беше..
Валентина Димитрова завърши сред първите 30 в първия за сезона спринт на 7.5 км за жени от първия кръг за Световната купа по биатлон в Йостерсунд, Швеция. Българската състезателка се нареди 29-а в днешния старт, след като допусна една грешка в стрелбата и финишира за 22:41.7 минути, на 1:37.6 минута изоставане след победителката Лу Жанмоно от Франция...
Ангел Димитров ще се боксира за златния медал на световното първенство за юноши и девойки в Ереван. 16-годишният българин се класира за финала на шампионата в арменската столица и в неделя ще има възможност да стъпи на върха на планетата при 50-килограмовите. Бронзовият медалист от Европейското първенство в Плоещ (Румъния) направи огромна крачка..
Трикратната световна шампионка по художествена гимнастика Мария Петрова стана почетен член на Eвропейската гимнастика. Признанието за вицепрезидентa на Техническия комитет по художествена гимнастика към Международната централа (ФИГ) беше обявено по време на Конгреса, който се провежда в София. Преди да влезе в Световните структури Мария..
Конгресът на Европейската гимнастика гласува против връщането на спортистите от Русия и Беларус на международни турнири от 1 януари 2024 година, съобщиха на организацията. Заседанието на централата се провежда в София. "Конгресът на Европейската гимнастика гласува против разрешаването на спортисти и длъжностни лица от Русия и Беларус да се..
Трикратната световна шампионка по художествена гимнастика Мария Петрова стана почетен член на европейската федерация по гимнастика. Признанието за вицепрезидента на Техническия комитет по художествена гимнастика към Международната федерация дойде по време на конгреса на Европейската гимнастика, който се провежда в София. Преди да..
Европейската шампионка по шахмат с отбора на България Гергана Пейчева говори за първи път след титлата, спечелена на 20 ноември в Черна гора. В..
Има ли основание за касиране на избора за кмет на София? Това ще стане ясно през новата година. Софийският административен съд, който е сезиран с..
Голямо лицемерие е всичко, което се случва от страна на ПП-ДБ. Това заяви пред БНР Сергей Станишев, евродепутат, бивш лидер на БСП и бивш премиер...