Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът защити Тагарев

Министър-председателят на Република България Николай Денков
Снимка: БГНЕС

Премиерът Николай Денков отхвърли призивите от ДПС и БСП за оставка на министъра на отбраната Тодор Тагарев.

"Често ми се налага напоследък да казвам, че се намираме в предизборна ситуация. Много неща се казват. Министър Тагарев в момента си върши чудесно работата като военен министър. Да,понякога е по-остър в изказа, но това не е основание за оставка".

 За оставка на военния министър заговори по-рано днес депутатът Делян Пеевски, след като Тагарев призова парламента да одобри покупката на бойни машини на пехотата преди да излезе в предизборна ваканция.

В Гранада, където взе участие в неформална среща на лидерите на Евросъюза, премиерът Денков е обсъдил с френския президент Еманюел Макрон общите интереси на България и Франция в ядрената енергетика. 

Страната ни разчита на Париж за нови реактори в Козлодуй:

"За 6-и реактор ние очакваме гориво, произведено от френска компания, но също така очакваме и Франция с нейната много висока експертиза да се включи по подготовката на 7-и и 8-и реактор в Козлодуй".

Сътрудничеството на Европейския съюз и Турция е положителен пример за това как се овладява нелегалната имиграция, заяви още премиерът:

 


По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Преглеждат над 6000 души по програма на Столичната община за превенция на сърдечните заболявания

Над 6 хиляди души могат да бъдат прегледани по програма на Столичната община за превенция на сърдечно-съдовите заболявания. Предложението е на заместник-председателя на Столичния общински съвет Ваня Тагарева. В бюджета на София за 2025 година ще бъдат осигурени средства за това, а прегледите ще се извършват в общинските болници и поликлиники...

публикувано на 08.02.25 в 09:00
 Джо Байдън

Тръмп ограничава достъпа на Байдън до класифицирана информация

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ограничава достъпа на своя предшественик Джо Байдън до класифицирана информация, предаде Ройтерс. От агенцията напомнят, че по принци бившите президенти получават някои разузнавателни сведения, дори и след като напуснат Белия дом. В социалната си мрежа Truth social Доналд Тръмп се позова на..

публикувано на 08.02.25 в 08:50
Протест на фермери в Лариса, Гърция, 5 февруари 2022 г.

Гръцките фермери готвят нови пътни блокади

От днес в Гърция се очакват пътни блокади на фермерите, които отправят искания към  правителството.  Не спират и демонстрациите с настояване за справедливи наказания на виновните за железопътната катастрофа край Лариса преди две години. Ученици и студенти скандираха: "Осъдете виновните. Няма да забравим и няма да простим". Масови..

публикувано на 08.02.25 в 08:33

Американски съдия спря плана за изпращане на над 2000 служители на USAID в отпуск

В Съединените щати федерален съдия блокира временно плана на администрацията на Доналд Тръмп да изпрати в отпуск хиляди служители на Американската агенция за международно развитие USAID. Решението на съдия Карл Никълс, който е назначен на поста по времето на първия мандат на Тръмп дойде след съдебен иск на профсъюзите, които искат да попречат..

публикувано на 08.02.25 в 08:25
 Д-р Мина Сълева

Д-р Мина Сълева: Кожата изисква повече хидратация през студените дни

Кожата е особено чувствителна към студа и изисква много грижи в този период на годината.  Какви трябва да бъдат те ще научим от д-р Мина Сълева, главен асистент към Катедра по дерматология и венерология в Медицинския университет в София, Александровска болница : "През зимните месеци, заради ниските температури и ниската влажност, кожата изисква..

публикувано на 08.02.25 в 08:20
Снимката е илюстративна.

САЩ одобриха продажбата на бомби, ракети и военно оборудване за над 7 млрд. долара на Израел

Съединените щати одобриха продажбата на Израел - на бомби, ракети и военно оборудване на стойност над 7 милиарда долара, предаде Франс прес. От агенцията уточняват, че сделката включва бомби, детонатори и насочващи механизми, както и ракети "Хелфайър", които ще бъдат предоставени на израелската страна . Очаква се сделката да бъде..

публикувано на 08.02.25 в 08:16

"Хамас" освобождава още трима израелски заложници

"Хамас" ще освободи още трима израелски заложници, съгласно споразумението за спиране не огъня в Газа.  Прокурорът от Международния наказателен съд, който поиска ареста на израелския премиер Бенямин Нетаняху по обвинения за военни престъпления в Ивицата, ще е обект на американски санкции.  Карим Хан, който е британски гражданин, е изрично..

публикувано на 08.02.25 в 08:07