Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкън ще пристигне утре в Катар, за да обсъди с катарския премиер конфликта между Израел и палестинското ислямистко движение "Хамас", съобщи катарското външно министерство, цитирано от Ройтерс.
Антъни Блинкън, който се срещна днес с израелския премиер Бенямин Нетаняху в Израел, каза, че израелското правителство му е показало фотографии и видеозаписи на жертви на бойците на "Хамас", които проникнаха на израелска територия в края на миналата седмица:
"Едно изображение се равнява на хиляда думи. А всяко от тези изображения може би се равнява на един милион думи", каза Блинкън на пресконференция в Тел Авив.
Антъни Блинкън съобщи още, че ще посети Саудитска Арабия, Египет и Обединените арабски емирства като част от регионална обиколка, чиято цел е намирането на начини за преодоляване на ситуацията в Израел и ивицата Газа, предаде АФП.
По-рано американският Държавен департамент съобщи, че в края на днешния ден Блинкън ще посети йорданската столица Аман, където ще се срещне с краля на Йордания Абдула Втори.

Заради липсата на прозрачност и отказа на здравното министерство да осигури достъп до заданието за изграждане на Национална детска болница – от Обществения съвет за изграждането на лечебното заведение обявиха, че подават колективна оставка. Председателят на съвета проф. Иван Литвиненко обясни, че всяка от неправителствените организации ще..
Парламентът прие окончателно промени в Закона за автомобилните превози, които целят да осигурят редовен автобусен транспорт за жителите на четири български общини - Добричка, Тунджа, Родопи и Марица, където над 150 населени места в момента са без достъп до обществен превоз. Така отпада задължението на превозвачите, извършващи превоз на..
Нов български университет се включва активно във фестивала "10.11", посветен на осмислянето на комунистическото минало , с поредица от събития, които започват днес. Инициативата, организирана съвместно с Фондация "Софийска платформа" и Немско-българското историческо дружество "Памет", цели да разшири дебата за близкото ни минало и да ангажира..
Вторият том на книгата "Ходене по буквите", която събира голям брой рецензии и критически текстове, написани от журналиста и преподавател Марин Бодаков, който ни напусна през 2021 година, вече е факт. Книгата ще бъде представена в кино “Одеон” в неделя от 18:00 ч. Съставители са Надежда Радулова и съпругата на Бодаков Зорница Христова, която..
Социалното министерство предлага почти двойно увеличение в размерите на добавките за храна и тонизиращи напитки. Добавките за храна и тонизиращи и ободряващи напитки, които се изплащат в момента, са в лева. Освен, че те ще се превалутират в евро от 1 януари, се предлага и почти двоен ръст на сумите - от не по-малко от 2 лева за храна на 2..
В Троянския манастир "Успение Богородично" бяха отслужени заупокойна света литуртия и панихида в памет на покойния български патриарх Максим, починал на 6 ноември 2012 г. и погребан в църквата на светата обител. Възпоменателните богослуженияв памет на покойния патриарх Максим бяха оглавени от Негово светейшество българския патриарх и..
Министерството на енергетика изключително отговорно работи по темата за изчисление на сградната инсталация, след решението на ВАС. Това каза за БНР изпълнителният директор на топлинния счетоводител "Техем" Милена Стоянова. По мнението на всички експерти подходът, по който се изчисляват сметките за парно в София, е най-справедливият...
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Премиерът Росен Желязков отбеляза, че въвеждането на еврото е безспорен успех за България и изрази увереност, че всички страхове около процеса ще..
500 хиляди дръвчета ще бъдат предоставени на общини и горски стопанства за възстановяване на изгорели площи. Инициативата е на Гората.бг...