"Започнах блога през 2014 г. Мои приятели ме посъветваха, защото аз много пътувам, обичам да снимам, да разказвам, а в радиото също отговарям за туризъм".
Това сподели в предаването "Нощен Хоризонт" Венета Николова, журналист в Радио България. Тя е автор на блога - "Пътешествия без край" - за пътуванията до различни кътчета из България и по света.
"Хората обичат да четат за нещата, които ти си преживял лично, а не толкова да им разказваш за събитията като журналист. Първото ми пътуване, което публикувах, беше за разходка по Дунав. За тази дестинация много малко се пише и разказва, а там има много места, които са любопитни и интересни като дестинация.
За мен пътуването е като бягство от сивотата, стреса, бетона, от това, което ни заобикаля, и в търсене на красота... Никога не снимам грозни неща, а търся само красотата, което да напълни душата ми и тази на хората, които ще го видят в блога ми", разказа още Венета Николова.
Тя снима с фотоапарат, без да прави прекалено много снимки, за да могат хората и да прочетат текста, и да се запознаят с дестинацията.
Венета Николова е филолог по образование (Френска филология в СУ), журналист по професия (БНР, БНТ), травъл блогър по душа, а също - запален фотограф и ютюбър.
Венета е автор на блога "Пътешествия без край", посветен най-вече на скритите кътчета на България, запазили своята автентичност. В него тя споделя от първо лице видяното и преживяното по време на странстванията си по света и у нас. И ни призовава да пътуваме с широко отворени очи без предразсъдъци и специални очаквания, да заговаряме местните хора, да импровизираме, да снимаме, да събираме впечатления, да ценим природата и да не забравяме историята си.
Още по темата в звуковия файл.
В студените дни и нощи хората без дом имат възможност да бъдат настанени в кризисните центрове на Столичната община. При желание могат да останат в тях до 6 месеца. Три са кризисните центрове в София , с общ капацитет 570 места към днешна дата, като има възможност да бъдат открити още. Дежурството на един от мобилните екипи, които..
Има нещо много мистично в това да бъдеш между земята и небето – в полета, който носи усещане за свобода , за необятност и вдъхновение. За връзката между небето и вдъхновението и как авиацията се преплита с изкуството на писането г оворим с Йордан Колев – писател и летец , чийто живот е изпълнен с истории от облаците. " Нашата професия на..
Съхраняването на гласа на Симеон Радев за националната звукова памет дължим на немския българист и преводач Норберт Рандов, преподавател в Хумболтовия университет, изпратен в България със задача да запише гласовете на големи наши писатели. Годината е 1961-ва. С малки съкращения – единственият запазен в Златния ни фонд запис със Симеон Радев: В..
" Постоянно съм с радио и с ритъма на живота . Такива станаха времената." Това казва радиолегенда от Монтана – 86-годишната Ангелина Петкова, която дълги години работи като журналист в града. Първите си стъпки в професията Ангелина прави в Трявна, където е шивачка и ѝ предлагат да работи в радио уредбата на завода. Първоначално се..
Риволи е град в Италия, свързан с Наполеон и неговата победоносна италианска кампания, на него е кръстена и централна улица във френската столица, а на №59 от 1 ноември 1999 г. живее съвременното изкуство. Тогава трима артисти от KGB (Kalex, Gaspard, Bruno) окупират изоставена с години сграда и я..
Уникалният кукерски фестивал "Старчевата" в Разлог и тази година сибира над 3000 пазители на старата традиция за прогонване на злото и възвестяването на младата година . Девети международен кукерски карнавал "Старчевата" в Разлог На Атанасовден от седемте махали на града тръгна шествие с над 250 чауши, придружавани от..
Мюмюне Мехмедова пристига в Брюксел през далечната 2006 година , когато страната ни все още не е членка на Европейския съюз. Трудно взима решението да остави дома си, семейството, децата и да тръгне от родното Лудогорие към неизвестното, но тогава била притисната от обстоятелствата. Разказва, че в Разградско имала малък бизнес - магазин за..
Достатъчно е да сте в едно помещение с болен от грип, който да се изкиха и изкашля няколко пъти и се заразявате в рамките на часове . Началото е..
Проблемите в детското здравеопазване и липсата на лекари не са от вчера, те са от доста години. Недостиг има в общинските и държавните болници,..
Грипният вирус е характерен за месеците януари и февруари и нашата имунна система трябва да бъде подготвена да се справи по-лесно с това заболяване...