Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кандидат за общински съветник в Симитли е бил нападнат и бит от представители на друга партия

Снимка: БГНЕС

Кандидат за общински съветник в Симитли е бил нападнат и бит от представители и кандидати на друга партия. Преди това му е предлаган подкуп за осигуряване на техни хора в секционните комисии. 

Десетки са сигналите за нарушения и жалбите срещу политическите права на гражданите в Общинската избирателна комисия в Симитли. 

Младият мъж, който е бил заплашван и бит, е кандидат за общински съветник от партийна листа. Преди два дни други участници в изборите за местна власт му предложили да бъде част от схема за купуване на секционни комисии: 

"Опитаха се да ме подкупят. Предложиха ми 30 000 лева да си вкарат членовете на същата партия във всички избирателни секции, за което естествено, аз не се съгласих".

Същия ден вечерта група мъже настигат автомобила на потърпевшия на пазара в Симитли: 

"Преследваха ме и ме настигнаха на пазара, заградиха ме с три автомобила и бе използвана сила върху мен. Аз съм много потресен от случващото се. Страхувам се за себе си".

Напрежението в Симитли в деня на изборите продължава да ескалира. Общинската избирателна комисия е залята с жалби и сигнали. Председателят Величка Ушатова: 

"Броят не мога да ви кажа, защото непрекъснато постъпват жалби и сигнали за наблюдатели, които ходят облечени с жълти жилетки. В момента ще заседаваме да видим кои жалби са основателни и съответно какви действия да бъдат предприети".

Междувременно в Общинската избирателна комисия влязоха и представители на полицията. 

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Съдът остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу Дома на Европа

Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу сградата на Европейската комисия в София по време на протеста на "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" На свобода излиза само непълнолетният 17-годишен младеж, който ще е под надзора на..

публикувано на 24.02.25 в 21:57

Пловдивчани подкрепиха Украйна

Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на..

публикувано на 24.02.25 в 21:36
Президентите на Украйна Володомир Зеленски (вляво) и на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп изрази готовност да се срещне не само с Путин, но и със Зеленски

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който наскоро нарече Зеленски "диктатор", покани украинския лидер във Вашингтон "през тази или следващата..

публикувано на 24.02.25 в 21:13

Кирил Петков: Европа е силна, а ние сме в нейния център

Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската комисия, където в събота се стигна до сблъсъци с полицията по време на протест, организиран от партия..

публикувано на 24.02.25 в 20:44

Състоянието на папа Франциск е показало "леко подобрение“

Състоянието на папа Франциск е показало "леко подобрение“, съобщиха от Ватикана. Главата на Римокатолическата църква прекара 11-ия си ден в болница с двустранна пневмония, предаде АФП. "Критичното клинично състояние на Светия отец показва леко подобрение. Дори днес не е имало епизоди на астматични дихателни пристъпи; някои лабораторни тестове..

публикувано на 24.02.25 в 20:34

ООН прие втора резолюция за Украйна

Общото събрание на ООН прие втора за деня резолюция по повод 3-годишнината от началото на руското пълномащабно нахлуване в Украйна. Проектът беше на Съединените щати, но в текста бяха внесени толкова поправки, че в крайна сметка американският представител гласува "въздържал се". Серията от допълнения съдържанието на резолюцията беше направена по..

публикувано на 24.02.25 в 20:09
Президентите на САЩ Доналд Тръмп (вляво) и на Франция Еманюел Макрон - Вашингтон, 24 февруари 2025

Макрон призова Тръмп да подкрепи Украйна

Френският президент Еманюел Макрон се срещна с Доналд Тръмп в Белия дом в опит да укрепи подкрепата за Украйна срещу "агресора“ Русия. Макрон пристигна в Белия дом Срещата дойде в момент, когато отношенията на американския президент с Москва във връзка с войната заплашиха да разклатят трансатлантическия съюз. На третата годишнина от..

публикувано на 24.02.25 в 20:00