Към „Монахинята 2“, „Убийствен пъзел X”, „Екзорсистът: Вярващият“ и „Призраци във Венеция“ сега се присъединява и „Нощна смяна във Фреди“. Дали заради празника на Вси Светии или просто защото есента се смята за времето на мистериите, хорърите определено превзеха бокс офиса. И повечето продуценти се оказаха прави – филмите наистина им докараха завидни печалби.
„Монахинята 2“ например изкара над 260 милиона долара при бюджет от едва 30 милиона.
С подобна надежда е и екипът създал „Нощна смяна във Фреди“. Един филм, базиран на популярна хорър видеоигра, появила се през 2014-та. Почти десет години след излизането си „Нощна смяна във Фреди“ има огромна фенска маса, която от доста време очакваше да види филм по хорър сюжета. До тази година, от играта са продадени над 33 милиона копия по света. Страховитата й история се развива на фона на изоставена пицария, която, през 80-те, е била известна като любимо място за забавление за малки и големи. Играчът влиза в ролята на пазач на обекта – задачата е да оцелееш в неравна битка с ужасяващите обитатели на пицарията – четири аниматронни кукли, които някога са били емблеми на мястото. Мечока Фреди, заека Бони, пилето Чика и лисицата Фокси са симпатична банда роботизирани герои, които уж само пеят и свирят...
Във филма с тяхната уродлива представа за забавление, ще трябва да се сблъска Майк – млад мъж, преживял жестока травма в детството си, който, освен с този товар, трябва да се грижи за малката си сестра. Положението става нетърпимо, когато техен роднина заплашва да отнеме попечителството над сестра му и да ги раздели. След среща с кариерен консултант, става ясно, че пред Майк има една единствена възможност – за да запази семейството си, трябва да приеме позицията на нощен пазач в изоставено заведение от типа пицария с видеоигри. Работа, която изглежда лесна. Но той дори не предполага, че в средата на нощта, из коридорите на обгърнатия в паяжини и прах обект, бродят неговите страховити обитатели. В търсене на следващата си жертва.
Режисьор на филма е Ема Тами. Продуцент е хорър легендата Джейсън Блум, заедно със Скот Каутон. В резюмето на Блум са десетки любими заглавия в жанра на ужасите като – „Меган“, новите версии на „Хелоуин“ и „Невидимият човек“, „Паранормална активност“ и много, много други. Той има нюх за успешни хорър истории, но успява ли да ни стресне и този път?
Ще ви отговоря, след като разкажа за главния актьор в продукцията. А това е Джош Хътчърсън, който сме гледали в „Игрите на глада“, „Мост до Терабития“ и „Пътуване до центъра на Земята“. Джош е харизматичен и талантлив актьор и този път доказва, че не е просто още един „екшън персонаж“. Той добавя към своя герой много характер, работейки с психологията на един ранен от миналото млад човек, който все още търси лек за най-голямата болка в живота си. Ето защо „Нощна смяна във Фреди“ не се простира само в рамките на хорър жанра. Филмът е и история за травмите и начините, по които един човек се опитва да се справи с тях. Макар и света често да е по-коварен, отколкото е нужно.
Роля във филма поема и Матю Лилард, когото познаваме от една от най-успешните хорър поредици „Писък“. Почитателите й ще бъдат особено доволни от неговия персонаж.
Истинските звезди обаче са именно аниматронните кукли. Едни от най-силните моменти във филма са когато ги виждаме в действие. Макар и на мен да ми се стори, че не са използвани достатъчно и ролята им във филма е доста орязана, много фенове на видеоиграта останаха доволни от адаптацията.
Дали обаче филмът е страшен? По-скоро не. Историята е интересна, атмосферата е мрачна. Ужасите обаче са сведени на такова ниво, че едва ли ще впечатлят някой запален фен на хорър жанра. Което пък прави „Нощна смяна във Фреди“ доста добро предложение за онези зрители, които по-плахо пристъпват към ужасите. Именно тази причина прави филмът добро предложение за последните дни на октомври – време, в което вещици, гоблини, вампири и, да, аниматронни кукли, бродят по улиците и предлагат сделка – няма да ти кроя номер, ако ми дадеш бонбон.
Започва седмият сезон на "Литературните маршрути" . Фондация "Прочети София" организира събитието, което през тази година включва 12 нови градски литературни тура. Авторите им са поети, писатели, философи, журналисти, литературни историци. Тази вечер ще се проведе първото събитие – "Европа в българската литература". Многоликата..
Два празника - Денят на Европа, 9 май, и Денят на светите братя Кирил и Методий, 11 май, ще бъдат отбелязани внушително с музика в Шумен и София - с изпълнение на Симфония №9 от Лудвиг ван Бетовен. В петък на сцената в Арена Шумен и в неделя в столичния Национален дворец на културата от 19 ч. ще застанат два оркестъра и 10 хорови състава от..
„Пролетен полъх“ е наречен концертът на Симфоничния оркестър на БНР в зала "България" на 9 май от 19 часа. Главният диригент Константин Илиевски е избрал отново нелек репертоар, който да покаже големите технически и звукови възможности на състава – симфоничната поема „Веселите шеги на Тил Ойленшпигел“ от Рихард Щраус, "Пролетно тайнство" от Игор..
На 11 май от 18.00 часа в православния храм "Св. Параскева" ще се състои традиционният Великденски концерт на Хора на софийските момчета. Водещ концерта ще е ставрофорен иконом д-р Кирил Попов, а солист ще бъде сопраното Таня Лазарова. " На 11 май Българската православна църква почита светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий ...
В Ловеч тази вечер се откриват традиционните Люлякови музикални вечери. Люляковите музикални вечери водят началото си още от 1905 г., преминават през различни форми, прекъснати са в началото на 90-години на миналия век и са възстановени през 2014 г., поясни секретарят на ловчанското читалище "Наука 1870 г." Пепа Стаменова: "Люляците са..
"Надпяване" е класация за народна музика, чиято цел е всеки месец да представя произведения в различни стилове, подредени в няколко категории, състезаващи се в рамките на една календарна година. Форматът обхваща авторски произведения, нова, етно, традиционна музика, която се доближава до вкусовете на аудитория от различни възрасти, с различни..
За да открие вдъхновение, човек трябва да спре, да се огледа и да се заслуша – в този век на непрекъснато висене в социалните мрежи сякаш все по-рядко чуваме собствения си глас . Така смята потомственият фотограф Емануил Трейман. По думите му, вдъхновение може да е всичко . Вече 15 години чрез различни инициативи Трейман работи върху..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..
Със затоплянето на времето трябва да прилагаме забравени неща, за които педиатрите не говорят – децата да се закаляват , да свикнат от ранна възраст..
Гост на "Нощен Хоризонт" е Николай Милчев – поет и писател и чест гост на БНР. Той дълги години бе учител по Български език и литература в..