Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кузманов започва срещу приятел на Sofia Open, Лазаров - с Павел Котов

Димитър Кузманов
Снимка: БТА

Димитър Кузманов ще се срещне с турчина Джем Илкел в първия кръг на турнира по тенис Sofia Open. Това реши жребият за турнира от сериите АТП 250, чиито квалификации вече текат в столицата.

"Ние сме много добри приятели, познавам и семейството му. Дори си писахме през деня и се разбирахме да тренираме заедно, но аз вече имах уговорка", коментира съперника си Кузманов в студиото на телевизия "Диема". Димитър Кузманов е в горната схема на турнира, където е и водачът в схемата Лоренцо Музети от Италия.

Другият български участник в основната схема на Sofia Open Александър Лазаров ще започне участието си срещу руснака Павел Котов, който се състезава под неутрален флаг. "Познавам го още от юношеските години. ННаскоро загуби финал от Монфис. Знаем какво да очаквам и как да играя с него. Надявам се да направим хубав мач за публиката", коментира Лазаров.

Първите поставени Лоренцо Музети от Италия, французинът Адриан Манарино, германецът Ян-Ленард Щруф и Себастиан Баес от Аржентина се класират направо за втория кръг на турнира.


По публикацията работи: Антони Йорданов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Локомотив Пловдив победи Славия в добавеното време

Отборът на Локомотив Пловдив победи Славия с 2:1 в среща от 5-тия кръг в Първа футболна лига. В изпълнения с много пропуски мач, първи гол отбелязаха домакините чрез Джон Политино в 57-та минута. Тони Тасев изравни за Славия от дузпа в 84-тата минута, а в добавеното време на срещата резервата Петър Андреев донесе успеха за Локомотив.

публикувано на 15.08.25 в 23:24

ЦСКА 1948 взе три точки срещу Монтана

ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:1 в дебютна среща от 5-ия кръг на футболната Първа лига.  Състава на домакините от Бистрица воден от Иван Стоянов вече има актив от 10 пункта и се изкачи на трета позиция, докато Монтана с 2 точки заема 13-то място. Начело на гостите дебют направи Анатоли Нанков. В 33-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата чрез Георги..

публикувано на 15.08.25 в 21:25

Отложиха срещите на Арда и Левски

Двубоите Ботев Враца - Левски и Арда - ЦСКА от 5-ия кръг на Първа професионална лига бяха отложени. Решението е на СТК към БФС и е взето след депозирани искания от страна на Левски и Арда. Новите дати за провеждане на двубоите ще бъдат обявена допълнително. СТК към БФС обяви датите и часовете на следващите 2 мача на "армейците". На 24 август..

публикувано на 15.08.25 в 20:48

Левски привлече националния защитник на Република Северна Македония Никола Серафимов

Ден след втората победа над Сабах и класирането за плейофите на Лигата на конференциите, Левски представи поредното си ново лятно попълнение, като това е защитникът от Република Северна Македония Никола Серафимов, съобщиха от клуба. "Добре дошъл, Никола Серафимов!  25-годишният централен защитник и национал на Северна Македония подписа с Левски до..

публикувано на 15.08.25 в 16:32
Бруно Жордао

ЦСКА обяви трансфера на португалския халф Бруно Жордао

ЦСКА се подсили с португалския полузащитник Бруно Жордао, съобщиха официално от клуба. Футболистът, който идва в ЦСКА от полския елитен Радомяк (Радом), премина успешно медицинските прегледи и днес подписа договор с "армейците“.  Той се превръща в шестото ново попълнение в състава на Душан Керкез през този трансферен прозорец. 26-годишният Бруно..

публикувано на 15.08.25 в 15:35
Михал Оченаш

Познат словак ще свири на Арда в Полша

Словашкият съдия Михал Оченаш бе определен за главен съдия на първия мач между полския вицешампион Ракув и Арда в плейофите на Лигата на конференциите на 21 август. Негови асистенти ще бъдат сънародниците му Адам Йекел и Тобиаш Почак, а четвъртият съдия също е от Словакия - Филип Глова. Реферите, които са на ВАР системата в този двубой, са от..

публикувано на 15.08.25 в 13:00
Лидия Енчева

Лидия Енчева отпадна на четвъртфинал в Румъния

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Отопени (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Енчева загуби от италианката Анджелика Раги с 4:6, 1:6 за 82 минути. Раги поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората..

публикувано на 15.08.25 в 12:55