Близки, приятели, колеги изпратиха в последния му земен път културния антрополог проф. Ивайло Дичев. Поклонението пред тленните му останки се състоя в църквата "Свети Седмочисленици" в София.
Проф. Ивайло Дичев е роден през 1955 година в София. Син на писателя Стефан Дичев и художничката Лиляна Дичева.
Дългогодишен преподавател в специалност "Културология" и ръководител на магистърска програма, създател на школата по културна антропология в Софийския университет.
Поклон пред паметта му!
В 62 болници в страната от общо 140 неврологични звена се прилага съвременно лечение на инсулт, съобщи доц. Росен Калпачки - основател на Българското дружество по инсулт. Половината от тези болници обаче правят по-малко от 10 тромболизи годишно - процедура, която представлява съвременното лечение на инсулт. За голяма част от тях това е лечение, което..
Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обяви, че според него България е изправена пред безпрецедентна политическа и институционална криза и е необходим нов обществен договор и нова конституция. От "Възраждане" вече подготвят проект за нова Конституция, която да предвиди намаляване броя на народните представители, премахване институцията главен..
39 населени места у нас в момента са без ток, съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". По думите му няма усложняване на обстановката, няма критични точки, които да представляват опасност за населението и не се налага евакуация на хора. "За това денонощие имаме 58..
Трябва да има разследване от парламентарна комисия заради разговора на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и Тръмп-младши. Това каза Ивайло Мирчев от ПП-ДБ. Борисов потвърди, че е говорил с Доналд Тръмп-младши за "Балкански поток" и "Магнитски" "Без значение дали за това трябва да има вот на недоверие, или не. Тогава, когато има среща на..
За момента обстановката в областите с червен код за значителни валежи - Бургас, Варна, Добрич, Силистра, Шумен, Разград, Търговище и Ямбол, е спокойна. Това съобщават кореспондентите на БНР в страната. Ниската част на курорта Лозенец е под вода. За втори път за последните 4 дни се наводняват десетки къщи и хотели. В 08.00 часа тази сутрин..
Административният съд в Кюстендил потвърди глоби от 270 000 лева общо по две наказателни постановления, наложени от РИОСВ за ТЕЦ "Бобов дол". Решението на съда, потвърдил решение на Дупнишкия районен съд по двете дела, е окончателно. От РИОСВ направили две внезапни проверки за замърсяванията на въздуха в района на ТЕЦ-а по сигнал за силна..
Европейският парламент подкрепи законодателство, което улеснява отнемането на правото на безвизово пътуване до Европейския съюз от страни, които представляват риск за сигурността или нарушават правата на човека. Евродепутатите одобриха реформа на механизма на ЕС за суспендиране на визите, засягаща 61 държави, чиито граждани в момента могат..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..