Кристина Топалова – KEYA е интересна млада изпълнителка. Освен с песните, тя е позната като талантлива актриса. През лятото представи стенд ъп мюзикъла "9 живота", с което също си спечели много почитатели.
"Мъката и болката са най-големият двигател за артиста, за човека на изкуството. Аз дълго време изпитвах вина, че пускам тази песен - "Голи", защото все едно ровя не само в моята, но и в чуждата болка... Щастието не ни вдъхновява толкова често като муза, просто му се отдаваме и затова по-рядко описваме песен, филм или картина на щастието... В първия етап на писане на песента имаше страх, вина и това, че не можех да простя. След това осъзнах, че в момента, в който естествено се появи прошката, разбрах, че това ме спасява от чувството за вина, и най-вече от гнева. Прошката, която трябва да дадем на себе си, е много по-трудна. От тази, която трябва да дадем на другите... Понякога сме и твърде жестоки към себе си и това според мен, е плод на възпитанието ни като деца, което е лошо възпитание.
Защото от малки ни учат, че сме виновни за неща, за които не сме виновни, че по-умният отстъпва, това подсъзнателно ни прави "смалени", да приемаме всеобща вина, да чувстваме едва ли не болката на целия свят, вместо да ни учат да си прощаваме", сподели още за БНР младата певица и актриса Кристина Топалова.
Още по темата в звуковия файл.
В 17-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Томбола за билети за концерти и спектакли - Акценти от музикалния афиш през първия месец на 2025 г.: * прожекцията на балета “Пепеляшка“ от Прокофиев от киносезона на Кралския балет и опера в Лондон “Ковънт..
В Лос Анджелис се проведе 67-ата церемония по връчването на американските музикални награди "Грами". Бионсе беше изпълнителката, която беше номинирана в най-много категории за награда "Грами" тази година за албума си "Cowboy Carter" – цели 11. Така тя стана най-номинираната певица в историята на наградите с 99 номинации за цялата си..
Добрич ще отбележи 145 години от рождението на писателя Йордан Йовков със съвременен спектакъл, обединяващ в себе си музика, танци и текст. Инициативата е финансово обезпечена от Министерството на културата по проект „Добрич арт“, който ще се осъществи от Общинския културен институт. Сцената на изявата ще бъде в градския парк „Св. Георги“, а..
То и името й българско, и хубостта й българска, и талантът й в повече на Гергана Христова - Веселинова от Враца. Книгата, която представям е " Неродена мома", издържана изключително в стил български диалект и бит, унаследен от бабите. Завършила е гимназия във Враца със специалност " История", бакалавър 4 социална педагогика в..
Пианистката Венета Нейнска ще представи творби на Димитър Ненов на престижни сцени в Ню Йорк, Ню Джърси и София. На 15 февруари в Nicholas Music Center на Rutgers University, Ню Джърси, тя ще представи киноконцерта "В търсене на Димитър Ненов" . Това събитие, част от тридневен фестивал, посветен на 90-годишнината на американския педагог и..
На 5 февруари от 19:00 часа Първо студио на БНР ще бъде домакин на авторски концерт с пиеси на композитора Костадин Генчев от поредицата "Петолиния и вдъхновения". Познаваме Костадин Генчев като един от виртуозите в Оркестъра за народна музика на БНР. Високо цененият наш кавалджия обаче отдавна е направил своята заявка и като автор на музика, в която..
Над 40 книги – поезия, проза, научни и научно-популярни издания и произведения за деца на автори от Сливен и региона, издадени през 2024 г., бяха представени в Регионалната библиотека "Сава Доброплодни" в рамките на първия за годината Петъчен литературен салон. Прегледът на годишната книжна продукция на сливенските автори се провежда от..