За всеки ресор ГЕРБ-СДС имаме поне по двама по-добри. След като носим отговорност с подкрепата си за това мнозинство и това правителство, може би е по-добре да имаме по-голямо участие с министри.
Това каза пред БНР Румен Христов, лидер на СДС и депутат от ПГ на ГЕРБ-СДС.
"Имаме министър и вицепремиер - това е Мария Габриел. За външната политика ГЕРБ-СДС носи отговорността 100%", уточни той.
Христов подчерта, че въпреки гласуването му за вота на недоверие, не иска сваляне на правителството "Денков-Габриел", "защото при тези войни не е най-добрият вариант служебен кабинет на президента", а да покажат, че правителството може да заработи по-добре и "не всичко се приема еднозначно и нещата трябва да бъдат координирани":
"Въпреки критиките и недоволството това правителство е по-полезно, отколкото едно управление на Румен Радев. България има нужда от редовно правителство и затова ние го критикуваме и се опитваме да подобрим работата му. За нашите европейски партньори наличието на редовен кабинет е изключително важно. Те имат хоризонт от 4 години, независимо дали ще изкарат пълния си мандат, за разлика от служебното правителство, което е с хоризонт от 3 месеца".
Румен Христов изтъкна колко важно е влизането на страната в еврозоната и в Шенген и изказа надежда най-късно от 1-ви юли 2024 г. България да бъде приета в Шенгенското пространство.
Според него Делян Пеевски се е наложил като незаобиколим фактор в ДПС, а в този парламент се е очертал като незаобиколим фактор и в него:
"Няма какво повече да коментираме, това е факт. Той може да подтикне и да насочи, но решенията (за управлението на страната - б.р.) се вземат от премиера и от Министерския съвет".
Лидерът на СДС подчерта, че споразумение между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ би създало механизъм с по-ясно разписани стъпки, по които да върви и парламентът, и правителството.
Интервюто на Снежана Иванова с Румен Христов в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
В разгара на лятото най-малката община в Силистренска област - Алфатар - събира местни хора и гости на празник, наречен Ден на градинаря. Характерни за региона гозби отрупват масите насред поляните в село Цар Асен. Десетото издание на празника се проведе този петък. Сега ще се пренесем в атмосферата му. Леля Йонка от село Васил Левски и..
Гърция продължава преговорите със САЩ за нови военни бази на територията на страната. Гръцките медии информират за активизиране на преговорите между Атина и Вашингтон по откриване на нови военни бази. Това е част от двустранния договор за военно сътурдничество. Целта на гръцкото правителство е да се убедят американските власти да..
9-годишно момче с велосипед е било блъснато от лек автомобил на кръстовище в Брезник. Инцидентът е станал вечерта на 1 август, съобщават от полицията. Момчето незабавно било транспортирано в пернишката болница, а по-късно в столично лечебно заведение, където лекарите констатирали счупена бедрена кост и счупена ключица на една от ръцете му...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във високата част на атмосферата ще носи гръмотевични бури и валежи в западните райони от страната , посочи тя в предаването "Преди всички". "В Централна и Източна България ще си остане с предимно..
Предложенията за работа във всички сектори през юли намаляват, показва анализът на водещата платформа за онлайн обяви в страната. Според данните от месечния анализ, през юли се отчита спад с 12% или над 5000 работни места по-малко в сравнение с юни. Продължава да се регистрира спад на предложенията за работа и на годишна база, като през юли..
Цветина Рангелова обича да пее, талантлива актриса е, но съвсем наскоро издаде и своята трета книга "Време". Цветина е от младите поетични гласове, които не се страхуват да изразят себе си, дори и, понякога, светът да забравя истинската стойност на честността. "Моето време в момента е разменна монета. И то не ми се връща. Не ми се отплаща...И..
Един работник е загинал, а друг е пострадал тежко при инцидент в горнооряховска фирма. Инцидентът е от събота по обяд, но за него беше съобщено днес от полицията. Трудовата злополука е настъпила при товаро-разтоварни работи около 11 часа в двора на фирма в Горна Оряховица. Дървени греди са затиснали двама работници. На място е загинал..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...