"Идеята за дуо Italian job дойде от това, че искахме да да има нещо познато италианско в името на групата ни, като музиката за нас е зареждане с повече енергия, отърсване от напрежението и бита, музиката е живот за нас, споделиха още за БНР Доменико Форнари и Карло Солимани.
Доменико Форнари и Карло Солимани са гости в "Нощен Хоризонт".
Според тях дуото им от акустични музикални инструменти е чиста и истинска музика, защото няма барабани, няма електрически инструменти, няма пиано, това е музика за всички.
Те разказаха, че в Италия става все по-трудно на собствениците на заведения, където се предлага музика, да има изпълнения на живо, защото се изискват все повече документи, трябва да попълниш списък с парчетата, които свириш, това се проверява от време на време, което от е добре от една страна, но от друга не е толкова свободно.
Ако не изпълниш някое парче от списъка, плащат глоба и собственикэт на заведението, и изпълнителите. Плащат се авторски права, следи се дали оригинална музика или кавъри свириш или пееш, поясниха изпълнителите.
Следи се също колко хора ще доведеш в заведението, в което изпълняваш живата музика, допълниха те относно правилата за изпълнение на жива музика в Италия.
Карло Солимани е родом от Верона. Живял е десет години в Сиена, Тоскана. Свири от десет годишна възраст. Обича да готви и е работил като готвач четири години. Живее в София от четири години и свири в група "Да бе да".
Доменико Форнари е роден в Торино. Свири от 20 годишна възраст. Живее в София вече 15 години. Свири с групите Аегония и Ша Ша.
Двамата се срещат в софийски клуб преди две години и решават да свирят заедно италиански парчета. И двамата работят у нас като компютърни специалисти.
Преди шест месеца създават свое дуо Italian job. Тяхната идея е да свият музика от известни в Италия автори, които обаче не са много познати в България.
Още по темата м звуковия файл.
В дните 1, 2 и 3 март в Галерията на "Шипка" 6 в столицата ще се състои Пролетна благотворителна акция - "Художници помагат на художници“. В нея всеки изкушен от изкуството, казват организаторите от Съюза на българските художници, може да придобие оригинални произведения на знакови съвременни творци . И пояснението, че "авторите,..
В 20-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: В този час насочваме Вашето внимание към предстоящата премиера на операта “Фалстаф“ от Верди в Софийската национална опера. Предлагаме ви няколко срещи: - със световноизвестния български баритон Кирил..
Христо Гърбов е обичан от публиката актьор. Той може да те накара да се разсмееш от сърце, но и да те разплаче. Мисли, че "Смехът е голяма сила – искрена и разтоварваща, но и пречистваща и оздравителна". Той гостува в поредицата "Магията на театъра" на "Нощен хоризонт". Може да се каже, че всички харесват Христо Гърбов и се радват да го гледат на..
В студените зимни дни имаме време да се обърнем навътре към себе си, да се успокоим , да се научим да чакаме по-светлите дни, да се убедим, че те скоро ще дойдат и ще посрещнем по-топлите и щастливи слънчеви лъчи . Тази философия се утвърждава във времето и в нея ни убеждава житейският поглед на изкуството . То умело запечатва проекцията..
24-тия галаконцерт на "Младите фолклорни таланти" се проведе в първо студио на БНР на 16-и февруари. Сред тях бяха Пресиана Леонидова, Ралица Генчева и Теди Славова. Трите учат в Националното училище по изкуства "Добри Христов" във Варна. Ученички са на Ваня Друмева. "Фолклорът ни събира и ни обединява", казва Пресиана. Дават си сметка, че..
Младият певец Валентин Велчев събра някои от най-големите звезди от всички жанрове на българската музика на бляскавия си концерт, с който направи промоция на новия си албум "Свети Валентин". Събитието уважиха естрадните легенди Мая Нешкова и Кирил Икономов, Мари и Хайгашод Агасян, Ани и Светослав Лобошки, първата победителка от "Златният Орфей"..
Народният изпълнител Божидар Златков представи в ефира на програма "Хоризонт" и предаването "Рано в неделя" новата песен "Деведжии". Обичаят „Деведжии“ се празнува в село Лесново, Елинпелинско. Това е традиционен кукерски обичай, който се отбелязва от много години. Според някои, идва от времето на турско робство. В село Лесново се провежда..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..