"Сивото страшно" е новият сингъл на Боил Каранейчев (Boil), звукорежисьор в програма "Хоризонт" на БНР. Песента излезе официално и с видеоклип.
"Много лично парче. Ядосано! Писано е за едни вътрешни терзания, които събрах смелост с годините да синтезирам в песен и да я издам. ... Най-личното парче за мен и най-важното, защото успях да се престраша да говоря за тези неща".
Това каза музикантът в рубриката "От другата страна на радиото" на предаването "Хоризонт за вас".
"Сивото страшно" се реализира благодарение на басиста и ко-продуцент на проекта Емилио Мархолев и китариста Христо Нейчев. Китарите са записани при Стоян Бозов (Йерихон, Васил Найденов, Дара Екимова и мн. др.) Клавирите и синтезатори са дело на един от най-големите познавачи в занаята, радио водещ и музикален редактор в програма “Хоризонт” на БНР - Калин Тонев. Барабаните са записани в Renewsound Studio от Живко Даскалов, а вокалите са реализирани в Sing Song Studio от Димитър Атанасов, известен от дуета “Димитър & Христо”.
Видеото към парчето е реализирано от режисьора Константин Антонов. С него са работили още: асистент-режисьор - Запрян Кокилков, оператор - Васил Стефанов, асистент-оператор - Боян Янчев, стилист - Кристина Ширкова, грим - Красимира Петрова, коса - Любомир Петров, директор продукция - Богдан Ежбеков, каскадьор и двойник - Йоан Досев .
Музиката ме вдъхновява, сподели още Boil и разкри, че e амбициран след време да издаде албум.
Звукорежисьорът определи себе си като меломан и страстен колекционер на грамофонни плочи.
Интервюто на Снежана Иванова с Боил Каранейчев в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.
Разпитват българин в Атина за участие в убийство на полски гражданин. Според разследването досега той, заедно с двама албанци, са осигурили оръжието за убийството. Българинът и албанците пристигнали на мястото заедно с извършителя, а след това му помогнали за напускане на местопрестъплението. Българинът е на разпит в полицията и е задържан като..
Няма да има реформа в платеното паркиране в София. Общинските съветници от ГЕРБ - СДС и от БСП отложиха гласуването на доклада на "Спаси София" в комисиите на общинския съвет. Предвиждаше се въвеждане на нова - "Червена зона" за платено паркиране в центъра на града - на цена от 5 лева за час от понеделник до неделя от 9 до 21 ч. Няма да бъде..
След 9 часа дебати и гласувания депутатите не успяха да приемат всички промени в Закона за движение по пътищата. Заседанието се провали заради липсата на кворум. Промените трябваше да позволят на камерите на националната тол-система да отчитат средна скорост на движение и да включат общинските камери в битката с пътния травматизъм...
Протест в защита на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев и останалите арестувани по делото се проведе до Европейския парламент в Брюксел. В него участваха евродепутатите от "Обнови Европа" Никола Минчев и Христо Петров, както и високопоставени представители от паневропейската партия на либералите АЛДЕ. Трети протест в подкрепа на..
И русенци излязоха на протест пред Съдебната палата в града с настояване за върховенство на закона. Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Пред Съдебната палата в Русе се събраха десетки активни граждани и местни политически привърженици, за да изразят подкрепата си към кмета на Варна Благомир Коцев и да настояват за..
Продължава протестът, организиран от ПП и "Правосъдие за всеки" под надслов "Да свалим бухалките на деребеите". Малко преди 21 ч. д емонстрантите тръгнаха на шествие по бул. "Цар Освободител" към сградата на Народното събрание. "Правосъдие за всеки" свиква протест тази вечер в София Пред събралото се множество говориха редица юристи,..
Четири пожарни екипа са участвали в гасенето на пожар в село Средище, община Кайнарджа. Огънят е избухнал в сухи треви на пасище, най-вероятно вследствие на високите температури. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите и местни жители, пожарът е овладян на 90%, като няма данни за пострадали хора, съобщи кметът Георги Василев:..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..