Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Силният вятър в Кюстендил повреди коледната елха на пл. "Велбъжд"

Снимка: Кирил Фалин

Силният вятър в Кюстендил нанесе щети по коледната елха на централният площад в града, чиито светлини бяха запалени снощи.

Под поривите на вятъра звездата на върха на 12-метровото дърво се наклони опасно, но екипи на Общината успяха да укрепят върха на елхата.

 Оказа се, че върхът на дървото, доставено от Осоговския балкан, е нежен, и звездата, по която има монтирани 10 диода, се накланя под тежестта си. Особено при силния вятър през нощта.

Наложи се около метър от върха на дървото да бъде отрязан, за да е по-здрав. Бяха вързани отново светлините, звездата ще продължи да свети и грее, казаха от екипа работници по аранжирането ѝ.

Същевременно започна изграждането на коледното градче от 16 къщички, в които ще има детски арт работилници, търговски щандове, кулинария, обяви кметът на общината инж. Огнян Атанасов:

"Коледно градче, което ще е в градинката пред Общината. И въпреки, че звездата на елхата най-отгоре е решила да се наклони и може би пак ще го направи, това няма да ни спре да направим мечтаната Коледа в Кюстендил, която ще направим всички ние - кюстендилци".

Снимки - Кирил Фалин.
По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Николай Найденов е новият изпълнителен директор на "Метрополитен" ЕАД

Николай Найденов е новият изпълнителен директор на столичното метро. След спазване на всички действащи законоустановени срокове и нормативни актове в Р България, промяната беше отразена в търговския регистър към Агенция по вписванията. Това съобщиха от дружеството. СОС не прие да бъде възстановен Стоян Братоев за директор на "Метрополитен"..

публикувано на 09.05.25 в 11:33
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов прави изявление в кулоарите на Народното събрание - 7 март 2025 г.

Борисов сложи точка на спора с Радев за F-16: Платката дойде!

Президентът Румен Радев и бившият заместник-министър на отбраната Валентин Радев са лобирали за купуването на F-16. Това заяви пред журналисти лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "Мисля, че Вальо Радев беше военен министър, когато той беше шеф на ВВС и лобираха пред мен за F-16. Когато се срещна с Тръмп в Париж каза, че очакват F-16...

публикувано на 09.05.25 в 11:30
Патриарх Даниил ще оглави тържествените богослужения

Патриарх Даниил поздрави новия папа: Желаем му Божията помощ в служението

Патриарх Даниил поздрави новият избран за папа Лъв 14 и му пожела с Божията помощ да има кураж и сила да се върне към древната традиция на църквата: Пред репортери негово светейшество каза: "Като американец, а за американците е свойствено новаторството, откритият, честният дух в служението, да има желанието да върне Римокатолическата..

публикувано на 09.05.25 в 11:18

За деня на Европа: Знамето на ЕС е издигнато на пилоните пред президентството

В София тържествено се отбелязва Денят на Европа. Знамето на Европейския съюз беше издигнато на пилоните пред сградата на президентската институция - в присъствието на държавния глава Румен Радев, вицепрезидента Илияна Йотова, председателя на Народното събрание Наталия Киселова, патриарх Даниил , кмета на столицата Васил Терзиев и други официални..

публикувано на 09.05.25 в 10:52
Бойко Борисов

Борисов ще чуе и гласа на опозицията за управленската програма

Всички добри предложения към управленската и законодателната програма ще бъдат приети. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "Ще приемаме на всички опозиционни партии, както и на ПП-ДБ, както на "ДПС - Ново начало", както ако има и други добри предложения. Програмата на правителството е готова, приета, на..

публикувано на 09.05.25 в 10:49
Румен Радев

Радев и Борисов в задочна полемика за проблемите с изтребителя F-16

Президентът Румен Радев продължи със задочната полемика с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов за проблемите с изтребителя F-16. Размяната на остри реплики и взаимни обвинения между лидера на ГЕРБ-СДС и държавния глава започна, след като стана ясно, че първият ни изтребител F-16, има технически проблем.  "Първо, самолетът е новопроизведен и е отличен..

публикувано на 09.05.25 в 10:36
Томислав Дончев

Дончев: Има огромен шанс България да използва всички средства по ПВУ

България има шанс да се възползва в пълнота от цялото финансиране по Плана за възстановяване и устойчивост. Това заяви от парламентарната трибуна вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев в отговор на въпрос на депутата от ДПС-ДПС Павлин Найденов дали има риск от загуба на средства: "На база на предприетите действия,..

публикувано на 09.05.25 в 10:36