Състезатели от Гърция и от Сърбия са подали заявки за участие в единствения турнир по спортна гимнастика у нас по двойки в памет на първия българин носител на олимпийски медал в този спорт - Велик Капсъзов.
Капсъзов е участник на олимпийските игри през 1956, 1960 и 1964 година. Той е първият българин, завоювал олимпийски медал в този спорт - бронз на халки от Рим 1960. Освен това има медали на този уред на Европейските първенства през 1959, 1961 и 1963 година.
Надпреварата е за смесени двойки на възраст от 14 до 18 години. Турнирът ще се проведе на 16 декември (събота) от 10.00 часа в залата по спортна гимнастика в национална спортна база "Раковски".
Според регламента всяка двойка ще се състои от един юноша и една девойка. Състезанието ще се проведе в пет кръга. При всеки кръг образуването на общия сбор започва отначало. Жокер ще удвоява оценките на състезателите в петте кръга на предварително заявен уред.
"Регламентът е коренно различен. Дава възможност състезатели, които имат два или три силни уреда да участват и да повторят изпълнението на някой от тях. Дава се пълна свобода и на треньорите да изберат тактиката. Такъв тип турнир се провежда в Бърно, но е за мъже и за жени. Дъщеря ми участва там заедно с Радослав Стефанов и се класираха на трето място. Решихме да проведем такъв и у нас. Нели Танкушева, моята съпруга, изнесе цялата тежест да го направи като регламент и като начин за организиране и успяхме. Двойките задължително са смесени. Тази година в него ще участват доста от момчета и от момичета, които играха на Балканските игри. Това е състезание, в което те трупат опит, подготвят се психически за участието си в националните отбори", допълни старши треньорът.
На 22 декември част от националния отбор заминава на възстановителен лагер в Марикостиново, след това състезателите ще бъдат във ваканция и ще бъдат събрани за първия за 2024 година лагер на 3 януари.
"На 15 януари от САЩ пристигат и Йордан Александров и братята Пеневи. След това ще имаме около месец, за да се подготвим за първите Световни купи. Аз съм голям оптимист, че ще вземем още една квота. Гоним визи на два уреда - на земна гимнастика и на успоредка. Ще дам шанс на Йордан Александров и на Божидар Златанов на успоредка, на земя на Димитър Димитров и на Еди Пенев. Кевин Пенев вече взе квота, ще го използваме в Световните чалъндж купи. За Европейското първенство ще се готвят поне седем състезатели, като в отбора от младежите ще влезе Даниел Трифонов. Теодор Трифонов също се подготвя и съм решил да му дам много голям шанс на Чалъндж купите и за Европейското първенство", завърши Милко Танкушев.
Резултати от първите мачове от осминафиналите на Шампионската лига по футбол: Пари Сен Жермен - Ливърпул 0:1 Фейенорд – Интер 0:2 Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен 3:0 Бенфика – Барселона 0:1 Реваншите са идния вторник.
Италианският Интер спечели с 2:0 гостуването си на Фейенорд (Нидерландия) в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига по футбол. Реваншът ще се играе 11 март в Милано. Българският вратар Пламен Андреев беше резерва за тима на домакините, а новият наставник Робин ван Перси направи дебют в Европа. Фейенорд започна по-активно в..
Шампионът Берое се наложи над Партизан със 75:51 точки като гост в сръбската столица Белград, в предпоследния си мач от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Победата бе трета поредна и общо десета за състава от Стара Загора в състезанието. Домакините за кратко взеха преднина в началните минути, но постепенно..
Шампионът Рилски спортист надделя над Миньор 2015 със 104:76 точки като гост в зала „Борис Гюдеров“ в Перник в среща от 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Самоковци постигнаха пета поредна и общо 16-а победа от началото на сезона, докато след две победи в предишните си мачове Миньор 2015 допусна десето поражение...
Петима съдии по спортна гимнастика в мъжко направление ще представят България на европейски, иветовни първенства и олимпийските игри в цикъла от състезания до Лос Анджелис през 2028 година. Илиян Янев и Димитър Митев защитиха втора категория по време на Интерконтинеталния курс, организиран от Международната федерация по гимнастика в Швейцария...
Ръководството на Българската федерация по вдигане на тежести обяви, че двукратният олимпийски шампион от Игрите в Мюнхен през 1972 година и в Монреал през 1976 година Норайр Нурикян страда от онкологично заболяване, което изисква скъпоструващо лечение. От централата се обръщат към всички, които могат да помогнат, за да бъдат събрани необходимите..
Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 като домакин в испанското дерби от осминафиналите в Шампионската лига. Реваншът между двата тима предстои на 12 март, а победителят ще се изправи на четвъртфиналите срещу победителя от двойката Арсенал – ПСВ (Айндховен). Двата състава изиграха отлично първо полувреме, а домакините от Реал..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..
Очаквам да се влезе в спирала от битки и напрежение между Израел и "Хамас" . Това каза пред БНР арабистът проф. Владимир Чуков във връзка със среща на..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..