Шампионите от Големия шлем - Доминик Тийм (Австрия) и Ема Ръдукану (Великобритания), са заявени за участие в квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис през януари и се надяват да възобновят кариерите си след проблеми с контузии, пише Ройтерс.
Тийм прекъсна хегемонията на Роджър Федерер, Рафаел Надал и Новак Джокович с титла на Откритото първенство на САЩ през 2020 година, но през следващия сезон получи травма на китката на играещата дясна ръка, а в последствие и заради други здравословни проблеми той падна до 352-ото място в световната ранглиста.
През август 30-годишният в момента Тийм постигна първата си победа в Големия шлем от 2021 година на "Флашинг Медоус" в Ню Йорк, но отпадна във втория кръг.
Тийм сега е 98-и в класацията на АТП и е номер 1 в квалификациите за Австралия, където игра финал през 2020 година. Той може да влезе и директно в основната схема в Мелбърн при отказване на тенисист с по-преден ранкинг от него.
Ръдукану ще се надява да направи нов сензационен поход, както през 2021 година, когато стана първата състезателка в съвременната ера на тениса, започнала от квалификациите, която достига до титла от Шлема в САЩ.
21-годишната британка, 299-а в света в момента, ще стартира новия сезон в Оукланд, след като през май претърпя операции на китките и на двете ръце, както на глезена.
Тя е пета в квалификационния списък при жените.
Пресявките за Откритото първенство на Австралия започват на 8 януари, а срещите от основната схема стартират шест дни по-късно.
Канадската тийнейджърка Виктория Мбоко постигна най-голямата победа в кариерата си, елиминирайки водачката в схемата Коко Гоф с 6:1, 6:4, за да се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от категория УТА 1000 в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара. Участващата с "уайлд кард" 18-годишна Мбоко изпусна..
Отборът на Бразилия успешно защити титлата си на женския футболен турнир за Копа Америка с вълнуваща победа с 5:4 над Колумбия след изпълнение на дузпи във финала в Кито. Редовното време и продълженията завършиха 4:4, но при дузпите бразилките бяха по-точни и спечелиха деветата си континентална титла на Южна Америка. Колумбийките на три..
Водачът в схемата Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд 9,19 милиона долара. Третият в света германец продължава напред след 6:4, 1:0 и отказване поради контузия на съперника му Франсиско Серундоло. Зверев не беше спечелил нито един от трите си предишни..
Нападателят на Реал (Мадрид) – Винисиус, иска над 25 милиона евро годишно възнаграждение, за да удължи договора си с мадридския клуб, съобщава Daily Mail, позовавайки се на El Larguero. Според източника, Реал смята тази сума за прекомерна. Президентът на клуба Флорентино Перес е готов да предложи около 20 милиона евро "нето“ годишно...
Нападателят на Интер Маями - Лионел Меси, се контузи в мача за Купата на лигата срещу мексиканския Некакса. 38-годишният аржентинец бе заменен в 11-ата минута и вместо него на терена влезе Федерико Солари. Нападателят изигра 69 мача за отбора от Флорида, в които отбеляза 58 гола и направи 28 асистенции. Интер спечели мача с 5:4 след..
Старши треньорът на Лудогорец - Руи Мота коментира, че е щастлив от успеха над Добруджа с 2:1 в третия кръг в българската Първа лига. "Не стартирахме мача добре и допуснахме гол. След това очаквахме това, което те направиха - да се защитават и да опитват да контраатакуват. Направихме доста грешки през първото полувреме и лесно губехме..
Старши треньорът на Добруджа - Атанас Атанасов, заяви след поражението от Лудогорец с 1:2 в Разград, че въпреки шансовете, който е имал отборът му, съперникът е имал доста ситуации за гол. "Ако трябва да сме обективни и честни Лудогорец имаше доста ситуации. Радващо е, че успяхме да се противопоставим на отбора на Лудогорец по един добър за мен..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
Увеличение на заплатите с 30% и изравняване на статута на горските служители, които работят на терен, с пожарникарите и полицаите. За това настоява..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..