Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Калин Стоянов поиска оставки в ОД на МВР – Стара Загора

Снимка: БТА

Оставките на заместник-директора на Областната дирекция на МВР в Стара Загора и на началника на охранителна полиция в града е поискал министърът на вътрешните работи Калин Стоянов след съвещание в МВР. 

Повод е случаят с 58-годишния бивш борец Пламен Пенев, който почина след полицейско преследване и арест в Стара Загора. 

Днес БНТ цитира заключение на съдебни медици, че причината за смъртта на Пенев е задушаване. 

На заседанието са присъствали директорите на областните дирекции на МВР в страната и са били отчетени пропуски, върху които е необходимо да се обърне специално внимание, уточняват от ведомството. 

В този смисъл министър Стоянов е разпоредил анализ на цялостната нормативна база, свързана с обученията и подготовката на полицаите. Целта е да се повиши качеството на обучението, неговата интензивност и системност, както и последващия контрол. 

От вътрешното министерство допълват, че е необходимо да се промени коренно подходът на полицаите на терен към гражданите и да се даде пример за човешко отношение.

Ръководството на МВР предприема необходимите действия полицейските автомобили да са оборудвани с камери, а всички полицейски служители да имат така наречените "бодикамери".

Засилва се и дейността на Института по психология с оглед вземане на точни решения в кризисни и рискови ситуации и ще се наблегне на ежеседмични занятия с полицейския състав. 

Вътрешният министър Калин Стоянов и главният секретар на МВР Живко Коцев са изразили мнение, че няма да се толерира непрофесионално отношение и ще има безкомпромисно отношение при липса на управленски контрол. 

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Студенти блокираха централата на сръбската обществена телевизия, Радио телевизия на Сърбия (RTS), в Белград, 11 март 2025 г.

Протестиращите студенти в Сърбия продължават блокадата на националната телевизия

В Сърбия продължават протестите на студенти и граждани. Недоволството дойде в отговор на трагедията от ноември миналата година, когато, при рухването на току-що ремонтираната козирка на гарата в Нови Сад загинаха 16 души. Протестиращите за пети ден блокираха сръбската национална телевизия РТС в Белград и настояват да се обяви нов конкурс за..

публикувано на 20.04.25 в 19:32
Снимка: БГНЕС

В Бургас българи, руснаци и украинци посрещнаха заедно Възкресение Христово

В Бургас българи, руснаци и украинци посрещнаха заедно Възкресение Христово. За първи път по инициатива на Сливенската митрополия чудото на възкресението беше чествано с тържествена заря. Празничните фойерверки не бяха приети безкритично от жителите на града. Пасхалното богослужение събра хиляди бургазлии и православни християни в храмовете в..

публикувано на 20.04.25 в 19:18

С празнична заря християните в Кърджали посрещнаха Възкресение

С празнична заря християните в Кърджали посрещнаха Възкресение. От средновековния манастирски комплекс „Свети Йоан Предтеча“ цветните илюминации озариха небето в първите минути на Великден. Празникът продължи и през деня с общоградско тържество, където бяха раздадени писани яйца и козунаци.  На Възкресение християните в Кирково получиха добрата..

публикувано на 20.04.25 в 19:05

Израел представи резултатите от разследване за смъртта на 15 души край град Рафах

Думи на съжаление за вредите, нанесени на цивилни лица, и уволнение на полеви командир. Това е резултатът от близо месец разследване на израелските военни за случая край палестинския град Рафах, при който бяха застреляни 15 парамедици и служители на гражданска защита, предаде АФП. Израел настоя на тезата си, че сред убитите е имало 6-ма..

публикувано на 20.04.25 в 18:56

ЕК: Ще съдим Москва не по думите, а по делата

Европейският съюз даде да се разбере още снощи, че ще съди Москва не по думите, а по делата, а Великобритания я подкани да спре стрелбата и бомбардировките не само за ден, предаде Ройтерс.  Москва и Киев с взаимни обвинения в нарушаване на примирието "Украйна се ангажира с пълно прекратяване на огъня. Подканяме Русия да стори същото. Сега..

публикувано на 20.04.25 в 18:40

Второ Възкресение Христово бе отбелязано в цялата страна

За втори път днес на Великден църквата възвести радостната вест за възкресението на божия син Исус Христос. Празничната служба за второ възкресение в украсената с бели цветя митрополитска катедрала "Света Неделя" беше оглавена от патриарх Даниил. Празнична служба за Второ Възкресение Възкресен концерт навръх Великден изнесе в централния..

публикувано на 20.04.25 в 18:09

Ще разширяват приюта за кучета след многото отровени животни в Бобов дол

Приютът за кучета  в Бобов дол, където допреди дни имаше протести за откритите над 60 мъртви животни, ще бъде разширен, стана ясно от заседанието на Общинския съвет. Капацитетът му сега е 30 места по клетките. Напрежение в Бобов дол заради неразкрито отравяне на животни Отговорникът за приюта каза по празниците, че приемането на..

публикувано на 20.04.25 в 17:58