Миньор нанесе второ поражение на лидера Черноморец

Миньор

Отборът на Миньор нанесе второ поражение на лидера Черноморец след успех с 82:80 (25:25, 13:18, 16:23, 28:14) като домакин в София в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. За перничани, които прекъснаха серия от три поражения, победата бе шеста от 15 изиграни мача, а бургазлии продължават с актив 13-2, след като допуснаха втора загуба в последните си три мача.

Двата състава направиха интригуващ за публиката сблъсък, който предложи няколко обрата и бе решен в последните секунди. След равенство 25:25 в края на първата четвърт, баскетболистите на Миньор дръпнаха с 30:25 в началото на втората част, но не успяха да задържат аванса си. Черноморец изравни и пое инициативата да преднина от 43:38 на почивката. Гостите изиграха по-силна трета четвърт, в която разликата достигна 17 точки, а преди заключителните 10 минути тимът от Бургас водеше с 66:54. Миньор 2015 обаче започна постепенно да намалява пасива си, възползвайки се от пропуските на съперника, а при оставащи 2:42 минути Георги Кендеров бе точен за равенство 77:77. Малко по-късно пак той вкара на два пъти за преднина от 81:80 за отбора от Перник.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за успеха на Миньор с 27 точки, 2 борби и 5 асистенции, Георги Кендеров завърши с 14 точки и 5 борби, а Данило Арнитович добави 11 точки, 8 борби и 4 асистенции.

За Черноморец Христо Захариев отбеляза 24 точки, 2 борби и 5 асистенции, докато Травис Макконико се отчете с 18 точки и 5 борби.

Тимът на Спартак (Плевен) постигна труден успех над Черно море с 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19) като домакин в друга среща от 15-ия кръг. За плевенчани победата бе десета, а след три поредни успеха варненци допуснаха общо девета загуба от началото на сезона.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и на почивката имаха аванс от 52:40. Плевенчани вдигнаха разликата до 14 точки в третата част, но баскетболистите на Черно море скъсиха дистанцията и в след 30 минути игра авансът на Спартак бе само 1 точка – 67:66. Варненци поведоха за кратко, но домакините пак дръпнаха с над 5 точки преди Черно море Тича да поведе с 83:82 след тройка на Тач Ънру при оставащи 65 секунди от срещата. Родни Първис отговори с 2 точки на сметката на тима от Плевен за 84:83 и домакините успяха да удържат водачеството до края.

Брайънт Томас се отличи с 20 точки и 9 борби за Спартак, Николай Стоянов се отчете с 18 точки, Родни Първис – с 16 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Константин Тошков завърши с 12 точки и 3 асистенции.

За Черно море Аверил Ъгба оформи "дабъл-дабъл" от 28 точки и 17 борби, а Тач Ънру се включи с 18 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Срещи от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Миньор – Черноморец  – 82:80 (25:25, 13:18, 16:23, 28:14)
Академик Пловдив – Шумен  – 84:76 (27:16, 16:17, 20:28, 21:15)
Спартак (Плевен) - Черно море – 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19)

6. Черно море   15  6  9  1200:1275  21
 7. Миньор    15  6  9  1137:1280   21
 8. Берое    14  6  8  1136:1181   20
 9. Ямбол    14  6  8  1131:1195   20
10. Шумен    15  4    11  1247:1301   19
11. Академик Пд   15  4    11  1159:1271   19
12. Левски    14  4  10  1054:1091   18.

По публикацията работи: Илиян Христов

Барселона почти сигурно си гарантира сребърните медали в испанското първенство

Отборът на Барселона се наложи с 2:0 като гост на последния в класирането и вече изпаднал тим на Алмерия в среща от 36-ия кръг на испанското футболно първенство. Успехът почти сигурно гарантира сребърните медали на тима, тъй като разликата с третия Жирона вече е 4 точки при оставащите по два мача. И двата гола за каталунците реализира Фермин Лопес в..

публикувано на 17.05.24 в 06:57
Илия Груев-младши

Илия Груев и Лийдс на един мач от завръщане във Висшата лига

Лийдс разгроми Норич с 4:0 в среща реванш от полуфиналните плейофи на английската Чемпиъншип и е само на крачка от завръщане във Висшата лига.  Първата среща завърши 0:0 Илия Груев отбеляза първото попадение за Лийдс от пряк свободен удар още в 7-ата минута. Съперникът на Лийдс във финала на "Уембли" ще стане ясен днес, когато Саутхемптън посреща..

публикувано на 17.05.24 в 06:46
Ботев отпразнува Купата на България с шествие

Футболният Ботев (Пловдив) отпразнува спечелената Купа на България с празнично шествие и церемония в Община Пловдив, където носителите на трофея бяха приети от кмета на града Костадин Димитров.  Вчера „канарчетата“ надделяха с 3:2 над Лудогорец във финала на Националния стадион „Васил Левски“ и така завоюваха четвърта Купа на страната в..

публикувано на 16.05.24 в 20:55
Швеция надигра Казахстан с 3:1

Швеция продължава без загуба на световното по хокей

Отборите на Швеция и Австрия постигнаха победи в първите мачове от днешната програма на Световното първенство по хокей на лед за мъже, което продължава до 26 май в Чехия. Съставът на Швеция надигра Казахстан с 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) в Острава и остава непобеден след четири срещи от началото на шампионата. Шведските хокеисти оглавяват временното..

публикувано на 16.05.24 в 20:20
Български клубове участваха в среща с УЕФА в Белград

Заместник-генералният секретар на УЕФА Джорджо Маркети и ръководителят на сектора за клубни състезания и календари на eвропейската централа Тобиас Хедщук се срещнаха в Белград с клубове от Сърбия, Румъния, България, Унгария и Черна гора. На въпросната дискусия, която беше домакинствана от Футбония съюз на Сърбия (ФСС), двамата ръководители на..

публикувано на 16.05.24 в 20:05
Диа Евтимова

Победи за наши тенисисти в Анталия и Куршумлийска баня

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Евтимова надигра във втория кръг Лиза Клайс от Белгия със 7:6(3), 6:3. Срещата продължи 2 часа и 2 минути. За място на полуфиналите българката ще играе срещу японката Ринон Окуваки. Габриел Донев се..

публикувано на 16.05.24 в 19:12
Жулиен Алафилип

Французин спечели 12-ия етап от обиколката на Италия

Французинът Жулиен Алафилип спечели 12-ия етап от колоездачната Обиколка на Италия, който беше с дължина 193 километра от Мартинсикуро до Фано. Времето на Алафилип е 4:07:44 секунди, като изпревари с 31 секунди Джонатан Нарваес от Еквадор и с 32 Кантен Ерман от Белгия. Ранният аванс, който Алафилип си направи, реално се оказа ключов за..

публикувано на 16.05.24 в 18:55