"Липсата на избран председател на Столичния общински съвет означава пълно блокиране на работата на Софийска община. Кризата в Общинския съвет заплашва да се прехвърли като криза в цялата община. Опитваме се да намерим временно решение, поне до гласуването на бюджета... Стоейки в този политически клинч, започваме да блокираме работата на отделните звена, институции, кметства в Столична община".
Това каза пред БНР общинският съветник от "Синя София" проф. Вили Лилков.
И подчерта, че най-добре е в Общинския съвет да има ясно политическо мнозинство, което да носи отговорност за управлението.
"Необходими са отстъпки, които трябва да направи всяка една от политическите групи в ОбС. В момента са натрупани доста противоречия между основните две политически формации - ГЕРБ - СДС и ПП - ДБ - "Спаси София"... Смятам, че можем да намерим изход от тази ситуация".
В предаването "Неделя 150" проф. Лилков подчерта, че проблемите на гражданите и на Общината са по-важни от партийните ни пристрастия и от решенията на политическите централи.
Интервюто на Диана Янкулова с проф. Вили Лилков в предаването на "Неделя 150" можете да чуете в звуковия файл и да видите във видеото.
Християнският празник Преображение Господне събра десетки вярващи в храм "Св. Атанасий" в местността Варадил край Смолян. Манастирът е построен през 1870 г. По установена традиция, на 6 август манастирът чества Преображение Господне, а на 2 май отбелязва храмовия си празник - Летен Атанасов ден. След празничната служба отец Живко..
Жители на Ивицата Газа продължават да загиват при опит да получат хуманитарна помощ. ООН предупреди за "катастрофални последици", ако Израел разшири военната операция в палестинския анклав. Двайсет души са загинали при инцидент с камион с помощи, който се преобърнал върху събралата се тълпа, съобщи службата за гражданска отбрана на ивицата..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на Националния стадион "Васил Левски". Това съобщи директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов. Откриха тяло на мъж близо до Националния стадион Продължава разследването на смъртта на мъж..
Трима души са задържани след получена оперативна информация, че са закупили неистински парични знаци с номинал от 200 евро. Това каза на брифинг пред журналисти директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) главен комисар Любомир Николов във връзка с провеждаща се специализирана полицейска операция на отдел "Икономическа полиция"...
От 1 до 7 август отбелязваме Световната седмица на кърменето. От Национална асоциация "Подкрепа за кърменето" отбелязват, че майките често споделят: "Искам да кърмя, но не знам дали ще се справя". Когато в своята несигурност те срещнат системна подкрепа – в болницата, у дома, на работа и в общността – шансът да се справят многократно се увеличава...
Какво знаят столичани за Амфитеатъра на Сердика може да чуете в анкетата на Виолета Борисова.
Правителството одобри 38 милиона лева по бюджета на Министерството на образованието и на общините. Средствата са за национални програми за подобряване на образователната и спортна среда в училища и детски градини. Над 11 милиона лева ще бъдат инвестирани в спортна инфраструктура. Ще бъдат изградени или изцяло обновени почти 70 физкултурни..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..