Пред вестник "Дневник" Лорер обяснява, че е декларирал всичко.
В социалната мрежа Фейсбук Асен Василев също коментира случая и нарече публикуваното "скалъпена история".
БОЕЦ обаче сезира прокуратурата по темата.
Журналистът Емилия Милчева обясни пред БНР, че публикацията на "Бърд" повдига много въпроси.
Опитвайки се да си изясни казуса, тя се натъква на следното:
"Една промяна в Закона за обществените поръчки, която засяга именно бизнеса на доставчиците на електронни услуги, които се занимават с пътно таксуване и опита да бъдат вкарани в този закон, се е натъкнал на нежеланието на госпожа Арнаудова, изразено чрез становище до Министерството на финансите. Впоследствие МФ, оглавявано от господин Асен Василев, се е съобразило с това противопоставяне и този текст е отпаднал от закона".
Емилия Милчева обясни в предаването "12+3", че законопроектът е внесен миналото лято.
"И подложен на обществено обсъждане за краткия срок от две седмици. Сделката за продажбата на имотите става през септември", разказа тя.
Тя коментира и тенденцията политици да правят своите коментари през социалните мрежи.
"Това поведение е присъщо не само на българските, тъй като не позволява задаване на въпроси".
Политиците се правят, че нищо не се е случило, смята още журналистът.
"Заровили са си главата и ушите в пясъка и чакат да отмине бурята. Малко са се снишили", настоява тя.
Милчева смята, че със сигурност Виолета Лорер, която е началник на кабинета на Асен Василев и съпруга на Даниел Лорер, е известена какво се случва с движението на този законопроект, защото е изключително важен.
От 2019 година фирмите, които продават винетки, се избират от управата на Агенция "Пътна инфраструктура".
"Това е един много добър бизнес. Той, освен че трябва да минава през обществени поръчки – нещо, което е нормално госпожа Арнаудова да не иска, изчисленията на таксата трябва да почиват на базата на конкретни измерители, като оперативни разходи на компанията, както и да влязат повече фирми, за да се конкурират в това предлагане".
Господин Лорер и господин Василев, като публични фигури, са длъжни да отговорят на възникналите въпроси, заяви Милчева.
"В противен случай съмненията остават. Те са длъжни да ги разсеят. Дължат отговор защо е отпаднало от Закона за обществените поръчки вкарването на фирмите на електронните доставчици за пътни услуги.
Ако имахме работеща Антикорупционната комисия, а ние нямаме такава, тя е приспана, защото не е избрано нейно ръководство, би трябвало да провери доходите на тези хора за няколко години назад.
Да се направи проверка, за да се види произхода на средствата, с които са купени тези имоти.
Не само те, но и коалиционните им партньори се правят, че няма такова нещо".
Моите очаквания към прокуратурата са изключително занижени, отбеляза още Емилия Милчева.
"Прокуратурата е длъжна да провери фактите и да каже дали ще има разследване. Към момента действията на господин Сарафов показват, че той се готви за поста на главен прокурор в новия му вид.
Прокуратурата се нагажда към новите управляващи, като избягва да нарушава спокойствието на който и да било то тях", смята журналистът.
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър на отбраната и дипломат. Ще се появят нови лидери , изрази убеденост той. Не е възможно Борисов да бъде министър-председател , смята Ноев. Според него това е така и заради..
Две години Австрия блокира пълното присъединяване на България и Румъния към Шенгенското споразумение. Вчера стана ясно, че Австрия вдига ветото. Неофициално това се знаеше още след парламентарните избори в алпийската република, казва Паул Шмид , директор на Австрийския институт за европейски политики. Паул Шмид: Назрял е политическият момент Виена..
Геополитическото противопоставяне ще задушава глобалната икономика в следващите години. Очаква ни вял растеж, фрагментация и най-вероятно търговска война. Това е изводът на повечето наблюдатели на икономическите процеси, пред които стои основният въпрос - какъв ще бъде следващият двигател на растеж? Отговорите са противоположни, но по един от тях като..
Над 2500 души са подписали петицията за преразглеждане на сегашната система от национални външни оценявания във всичките ѝ етапи. Те са достатъчно, за да потвърдим, че такъв проблем съществува , каза пред БНР Ирина Манушева, инициатор на петицията. Според нея обаче проблемът не се разпознава достатъчно ясно, а той пропива цялата..
Фондация "За нашите деца" организира за 12-а поредна година коледната благотворителна кампания "Тази Коледа чудесата правите Вие". За 12-и път със събраните средства фондацията ще подкрепи повече от 3000 деца, семейства и специалисти. От вторник ще бъдем на коледния базар , каза пред БНР Ана-Михаела Търнева, експерт "Развитие на партньорства"..
Губим способността си да лекуваме дори най-често разпространените инфекции, както и да извършваме животоспасяващи операции вследствие на антимикробната резистентност. Това заяви в интервю за „Хоризонт“ доктор Филип Матю от Световната здравна организация. Раждане, трансплантация на органи и дори вадене на зъб могат да се превърнат в опасни и..
Постоянната смяна на правителства в България пречи на приемането на национална програма за борба с антимикробната резистентност. Това заяви за „Хоризонт“ доцент Иван Иванов от Националния център по заразни и паразитни болести. При прекомерната употреба на антибиотици микроорганизмите спират да се влияят от лечение с лекарства, като по данни на..
Тежки обвинение към посланика на България в Украйна - Николай Ненчев, е отправила бившата вече служителка в мисията - преводачката Олга Хвостенко. В..
Кълнях се, че ние ще сме различни от другите партии, а се оказа, че на някои нива - вземане на решения, нарочване на тези, които не са съгласни - не е..
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър..