Пред вестник "Дневник" Лорер обяснява, че е декларирал всичко.
В социалната мрежа Фейсбук Асен Василев също коментира случая и нарече публикуваното "скалъпена история".
БОЕЦ обаче сезира прокуратурата по темата.
Журналистът Емилия Милчева обясни пред БНР, че публикацията на "Бърд" повдига много въпроси.
Опитвайки се да си изясни казуса, тя се натъква на следното:
"Една промяна в Закона за обществените поръчки, която засяга именно бизнеса на доставчиците на електронни услуги, които се занимават с пътно таксуване и опита да бъдат вкарани в този закон, се е натъкнал на нежеланието на госпожа Арнаудова, изразено чрез становище до Министерството на финансите. Впоследствие МФ, оглавявано от господин Асен Василев, се е съобразило с това противопоставяне и този текст е отпаднал от закона".
Емилия Милчева обясни в предаването "12+3", че законопроектът е внесен миналото лято.
"И подложен на обществено обсъждане за краткия срок от две седмици. Сделката за продажбата на имотите става през септември", разказа тя.
Тя коментира и тенденцията политици да правят своите коментари през социалните мрежи.
"Това поведение е присъщо не само на българските, тъй като не позволява задаване на въпроси".
Политиците се правят, че нищо не се е случило, смята още журналистът.
"Заровили са си главата и ушите в пясъка и чакат да отмине бурята. Малко са се снишили", настоява тя.
Милчева смята, че със сигурност Виолета Лорер, която е началник на кабинета на Асен Василев и съпруга на Даниел Лорер, е известена какво се случва с движението на този законопроект, защото е изключително важен.
От 2019 година фирмите, които продават винетки, се избират от управата на Агенция "Пътна инфраструктура".
"Това е един много добър бизнес. Той, освен че трябва да минава през обществени поръчки – нещо, което е нормално госпожа Арнаудова да не иска, изчисленията на таксата трябва да почиват на базата на конкретни измерители, като оперативни разходи на компанията, както и да влязат повече фирми, за да се конкурират в това предлагане".
Господин Лорер и господин Василев, като публични фигури, са длъжни да отговорят на възникналите въпроси, заяви Милчева.
"В противен случай съмненията остават. Те са длъжни да ги разсеят. Дължат отговор защо е отпаднало от Закона за обществените поръчки вкарването на фирмите на електронните доставчици за пътни услуги.
Ако имахме работеща Антикорупционната комисия, а ние нямаме такава, тя е приспана, защото не е избрано нейно ръководство, би трябвало да провери доходите на тези хора за няколко години назад.
Да се направи проверка, за да се види произхода на средствата, с които са купени тези имоти.
Не само те, но и коалиционните им партньори се правят, че няма такова нещо".
Моите очаквания към прокуратурата са изключително занижени, отбеляза още Емилия Милчева.
"Прокуратурата е длъжна да провери фактите и да каже дали ще има разследване. Към момента действията на господин Сарафов показват, че той се готви за поста на главен прокурор в новия му вид.
Прокуратурата се нагажда към новите управляващи, като избягва да нарушава спокойствието на който и да било то тях", смята журналистът.
Светът познава Димитър Маринов като великолепен актьор, станал популярен с филма "Зелена книга", удостоен с Оскар от филмовата академия на САЩ. Но не са много хората, които знаят, че той е и музикант, изразяващ душата си чрез цигулката и китарата. Филмът „Зелена книга“ с извънредна прожекция на „София филм фест на брега“ Преди броени дни..
Как изглежда животът на глухите деца, след като им бъде поставен кохлеарен имплант и започнат да опознават света на звуците? За историята на Венци и вълнуващия и труден път, по който е минало семейството му и той, от бебе до дипломирането му в Класическата гимназия в София, разказват родителите му пред журналиста Елена Бейкова. Зелен..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София. "Образователната ни система не дава интересни възможности на учениците да се развиват извън учебната програма". Учениците и учителите препускат… Министър Вълчев: Най-трудно е в 6. и 7. клас Чакмаков..
След влизането в ЕС България преживява промени, множество кризи и реформи. Все още спорим обаче дали членството ни отваря възможности за развитие, работа и образование. България преди и след членството в ЕС: Къде бяхме, къде сме и къде отиваме? Как се промени страната ни, след като избрахме демократичния път на развитие? България,..
Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на отец Паисий, на гурта (кант на монетата) ще бъде изписано: "БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ" с главни букви . Този надпис е бил използван върху монетите ни между 1882 и 1943 г. В специалното интервю за БНР..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по правните въпроси на президента Румен Радев, както и бивш министър на правосъдието. Секретарят по правните въпроси на президента напуска поста си заради референдума за еврото "Ако основният дневен..
Иран няма да се откаже от ядрената си програма. Такава прогноза направи пред БНР Руслан Трад, анализатор от Атлантическия съвет във Вашингтон, след като Доналд Тръмп започна втория етап от близкоизточната си обиколка. "Програмата е важна за оцеляването на режима в Техеран. Не смятам, че страната ще се откаже и от оръжейната. Това е вид щит,..
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място , пише в позиция Съюзът на ръководителите в..
Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на..