Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Софийският апелативен съд гледа мерките на обвинените за убийството на Пейо Пеев

Снимка: Pixabay

Софийският апелативен съд решава за мерките за неотклонение на двете жени, обвинени за убийството на Пейо Пеев. Защитата на бившата дипломатка Красимира Трифонова, която е в ареста с решение на СГС, поиска тя да е под домашен арест, каквато е мярката за неотклонение на дъщеря й Габриела Славова. 

От прокуратурата настояха Трифонова да остане в ареста, където да бъде върната и Славова. Според държавното обвинение, след като невръстните деца на Габриела се отглеждат от родителите на убития Пеев, е отпаднало изключителното обстоятелство - необходимостта да се грижи за двете деца, заради което СГС й определи по-лека мярка за неотклонение.

Междувременно близки и приятели на  Пейо Пеев се събраха в негова памет преди съдебното  заседание. 

След като този път мярката за неотклонение беше гледана при открити врата, въпреки настояването на защитата на Красимира и Габриела мярката да се гледа закрито, за първи път успяхме да чуем и версията на бившата дипломатка.

Тя обяви, че с дъщеря й са невинни и поиска и двете да са под домашен арест. Красимира Трифонова твърди, че срещу нея и Габриела е в ход заговор, в основата на който били родителите на убития Пеев.

Намеси Велико Минков, който твърди, че е биологичен баща на бебето на Габриела, като целта на заговора била двете деца да бъдат разделени - голямото да остане при родителите на Пеев, а малкото да бъде дадено на бащата, който твърди, че е негов биологичен родител. В съдебната зала стана ясно, че от освобождаването Габриела Славова досега тя е атакувала всички институции с жалби срещу предаването на децата на родителите на убития.

Защитниците на двете жени се оплакаха от големия медиен шум по случая и призоваха Софийският апелативен съд да вземе решението си по доказателства, а не по твърденията на медиите и представители на изпълнителната власт, визирайки изказвания на МВР шефа и главния секретар. В този момент Софийският апелативен съд обявява решението си. Предстои да разберем дали Габриела Славова ще се върне в ареста или пък майка й ще излезе под домашен арест.

По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

МОН публикува верните отговори от външното оценяване по математика за 4 клас

На сайта на МОН са публикувани верните отговори на теста по математика от днешното Национално външно оценяване в 4. клас. Четвъртокласниците решаваха 25 задачи. 16 от задачите в изпита са с избираем отговор, четири с кратък свободен, четири с разширен свободен отговор и една задача с разширен свободен отговор, съдържащ три подусловия...

публикувано на 04.06.25 в 15:07
Валдис Домбровскис

Еврокомисар Домбровскис: Положителният конвергентен доклад на ЕК не е окончателна стъпка, но е важна

"Днешният доклад е исторически момент за България, за еврозоната и ЕС като цяло", заяви еврокомисарят по икономиката Валдис Домбровскис, който обяви конвергентния доклад на ЕК за България, в който се казва, че страната ни е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г. "Това не е окончателна стъпка, но е важна. На основата на този положителен..

публикувано на 04.06.25 в 15:02
На  митинга в защита на българския лев край НС и БНБ -  4 юни 2025 г.

Близо 7-часов протест в подкрепа на лева, в неделя отново - "за" оставка на кабинета

Близо 7 часа продължи протестът в района на БНБ и парламента в подкрепа на лева. Той беше организиран от партиите "Възраждане", "Величие" и МЕЧ. Районът беше блокиран от полиция.  Нов протест в София срещу еврото. Организаторите зоват за окупация на парламента Протестиращите ще останат пред сградата на Министерския съвет, който ще даде..

публикувано на 04.06.25 в 14:49
Росен Желязков

Премиерът Желязков: Още една стъпка напред по пътя на България към еврото

В социалната мрежа Х, премиерът Росен Желязков коментира, че днес е "забележителен ден". "Още една стъпка напред по пътя на България към еврото. Положителните оценки от ЕЦБ и от ЕК потвърждават нашия напредък — но работата продължава. Това е резултат от години на реформи, ангажимент и съгласуване с нашите европейски партньори", допълва..

публикувано на 04.06.25 в 14:41
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков

Русия твърди, че Кримският мост не е понесъл щети след украинска атака

Москва обяви днес, че украинската атака срещу моста, свързващ Русия с анексирания Кримски полуостров, не е причинила щети на съоръжението, предаде АФП. Вчера Службата за сигурност на Украйна съобщи, че е детонирала бомба до един от подводните стълбове на моста, като публикува и видео с взрива. "Имаше експлозия. Нищо не е повредено...

публикувано на 04.06.25 в 14:33

Между 700 и 800 хектара от полезащитните пояси в Южна Добруджа са в лошо състояние

Между 700 и 800 хектара от полезащитните пояси в Южна Добруджа са в лошо състояние, поради масово съхнене на дърветата, алармират специалисти. Причините са стареенето на насажденията и климатичните промени. От Държавните горски и ловни стопанства в Добруджа настояват да се осигури финансиране от държавата за възстановяването и поддържането на..

публикувано на 04.06.25 в 14:26
Любчо Нешков

Любчо Нешков: РСМ е работила добре, а българските евродепутати са били на екскурзия

РСМ е работила добре, а българските евродепутати са били на екскурзия. Това каза пред БНР журналистът Любчо Нешков, собственик на агенция БГНЕС. "Решението на Комисията да отложи доклада е напълно очаквано, фокусирането върху докладчика ще засенчи основната цел. Всеки казус в двустранните отношения би бил погрешен като анализ, ако не се имат..

публикувано на 04.06.25 в 14:16