Националният отбор на Република Южна Африка се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации след победа с 2:1 след дузпи над Кабо Верде. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0, а големият герой за южноафриканците бе вратарят Ронуен Уилямс, който отрази цели четири дузпи.
В Ямусукро в Кот д'Ивоар тимът на Кабо Верде имаше пълен контрол над срещата, но играчите от най-малката страна в турнира за Купата на африканските нации направиха куп пропуски пред вратата на Уилямс и това им коства класиране за първи полуфинал.
При дузпите пропуски за Кабо Верде направиха бившият играч на Манчестър Юнайтед Бебе, Уили Семедо, Ларос Дуарте и бившият играч на варненския Черно море Патрик Андраде, който изпусна последния удар от 11-те метра. Единствено Браян Тейшейра успя да вкара дузпата си.
Играчите на ЮАР също не показаха забележителна ефективност при дузпите, след като пропуски направиха Закеле Лепаса и Обри Модиба, но точните удари на Тебохо Мокоена и Мотоби Мвала им бяха достатъчни за първо класиране на полуфинал в последните 24 години.
За място на финала Бафана бафана ще играе с един от фаворитите в турнира - Нигерия. В другия полуфинал съперници са домакините от Кот д'Ивоар и Демократична република Конго. И двата полуфинала са в сряда, 7 февруари.
Най-успешният български тенисист Григор Димитров прие поканата да бъде лице и посланик на едно от най-вдъхновяващите спортни събития – Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун, което от 13 до 19 юни 2026 г. ще превърне София в столица на силата, духа и волята. За първи път България ще бъде домакин на толкова значим форум –..
Баскетболистите на Балкан отстъпиха пред израелския Апоел (Тел Авив) с национала Борислав Младенов в състава със 71:107 в приятелска среща, играна в "Арена София". Контролата бе първа и за двата тима в предсезонната им подготовка. Израелският тим ще домакинства в столицата двубоите си от баскетболната Евролига за мъже и вече започна..
ЦСКА ще изиграе контролен двубой със сръбския Радник (Сурдулица) в паузата за националните отбори. Спарингът ще се играе в Панчарево в петък от 17 часа и ще е закрит за фенове и медии. "Армейците" са на лагер в Банско, който ще продължи до петък, 5 септември, като спарингът със сръбския тим ще се проведе веднага след завръщането на отбора..
Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под №1 Иванов, който е шампион при юношите на Уимбълдън надигра на осминафиналите на сингъл Максимус Дюсо (САЩ) със 7:6(3), 6:4 за 1:38 часа игра. Победата е трета за Иванов на турнира, без да загуби сет, но тя не дойде никак лесно...
Александър Василев се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Полуфиналистът от Уимбълдън и №4 в схемата Василев показа страхотен характер и победи със 7:5, 4:6, 7:6(7) Ян Кумсат (Чехия). Двубоят продължи 2 часа и 20 минути. Преди този мач Василев спечели две поредни победи без да загуби сет, а за..
На 80-годишна възраст почина един от най-известните ни състезатели по мотоциклетизъм Милчо Младенов. Той е един от малкото българи регистриран в Книгата на рекордите Гинес. През 2000 г. е вписан като автор на 22 първи места в 22 поредни години в родния шампионат за сайткар /мотор с кош/, като от 1997 до 1999 г. тези победи са придружени и с..
Селекционерът Илиан Илиев говори на официалната пресконференция ден преди Световната квалификация в група Е между българския национален отбор по футбол и Испания, която ще се играе утре (четвъртък, 4-и септември) на националния стадион Васил Левски. По-голямата част от пресконференцията беше посветена на въпроси около испанския национален отбор и..
Пеевски прозира навсякъде. Приемането на стратегията на Новото начало във Варна би било перла в короната на Пеевски. Това каза в интервю за БНР..
В анкетата на Момчил Драганов може да чуете какво мислят хората за работата на депутатите.
Три пазарджишки села се обединяват против инвестиционното намерение за изграждането на нова кариера за добив на пясък и чакъл в района...