Какво обаче се случва в „Аргайл: Супершпионин“? Филмът ни запознава с успешната писателка Ели Конуей, в ролята Брайс Далас Хауърд, която предпочита да живее в шпионския свят на своя главен герой - агент Аргайл. В ролята влиза актьорът, когото познаваме и като Супермен, и като Гералт във Вещерът от популярните книги и сериал Хенри Кавил. Ежедневието на Ели преминава в създаване на неговия динамичен и опасен живот, срещащ го със заплахи, предателства и мисии, от които зависи съдбата на целия свят. Всичко се променя, когато сюжетите й започват да се развиват в реалността, а тя се оказва мишена на шпионска организация, чиито действия твърде много напомнят тези в книгите на популярната писателка. Това е сюжет с много обрати, мога да кажа само, че почитателите на този тип филми ще останат доволни.
Големите звезди на филма се оказват Брайс Далас Хауърд, която е в ролята на писателката Ели Конуей и Сам Рокуел, като нейният шпионин – пазител, който трябва да я предпази от злодеите и да използва пророческите й таланти, за да ги спре. Брайс познаваме от редица популярни филми като новата трилогия за „Джурасик свят“, „Спайдър мен 3“ и „Селото“. Тук тя е малко непохватната, интровертна, но пък изключително талантлива писателка, която трудно приема нездравия интерес към личността й, който задвижва действието във филма. Сам Рокуел пък е носител на толкова много награди, сред които и Оскар за най-добра мъжка поддържаща роля във филма „Три билборда извън града“ с режисьор Мартин Макдона. Тук го виждаме в една майсторски изградена комедийна роля, която често граничи с абсурда, но все пак, говорим за шпионски екшън. А в този тип жанрове всичко е възможно. Ето защо прощавам на „Аргайл“ някои нелогични моменти или направо напълно невъзможни физически.
Хареса ми колко пъстър, откъм дестинации бе филмът „Аргайл“. Преминаваме през Лондон, китна френска провинция, дори арабска пустиня. Феновете на пътуванията ще оценят локациите, които екипът на филма майсторски включва в сюжета.
Въпреки че е над 2 часа „Аргайл: Супершпионин“ няма да позволи да погледнете към часовника си. Ще се смеете, ще тръпнете от напрежение, но със сигурност няма да излезете безразлични от киносалона.
Още по темата слушайте в рубриката на "Понеделник вечер" - "КиноРадио"
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..