Лайпциг и Айнтрахт загубиха важни точки в битката за Европа

Айнтрахт

Отборите на РБ Лайпциг и Айнтрахт (Франкфурт) загубиха точки за претенциите си за място в Европа, а Унион (Берлин) постигна важна победа за оцеляване в германското футболно първенство в драматична среща с Волфсбург.

РБ Лайпциг трябваше да се задоволи с 2:2 при гостуването на Аугсбург, но Лоис Опенда пропусна късна дузпа и по този начин лиши тима си от победа. Айнтрахт (Франкфурт) завърши пък 1:1 с Бохум. Унион трябваше да доиграва мача си 35 минути след края на останалите, тъй като феновете прекъснаха мача с хвърлени на тенис-топки по терена. 22 минути беше продължението на първото полувреме поради тази причина и в последната му домакините стигнаха до успеха. РБ Лайпциг изоставаше в 35-ата минута при гостуването на Аугсбург, но само 4 по-късно Опенда изравни с глава след подаване на Давид Раум, заличавайки попадението на Филип Тийц. За Опенда това е гол номер 15 от началото на сезона. Бенямин Шешко с глава изведе Биковете напред в 7-ата минута на втората част благодарение на чудесна индивидуална атака на Дани Олмо, но Ермедин Демирович изравни за 2:2 осем по-късно. Малко преди да стане равенство за втори път, Дани Олмо вкара за евентуално 1:3, но съдиите маркираха засада. 10 минути преди края вратарят на домакините Фин Дамен спаси дузпа, бита от Опенда и отказа РБ Лайпциг от победата. Така след 21 мача гостите имат 37 точки и се нареждат на 5-о място в класирането, на 3 след Борусия (Дортмунд). Аугсбург е 11-и с 23.

Във Франкфурт местният тим излезе напред в 14-ата минута с гол на Омар Мармуш, който се завърна след провала на Египет на турнира за Купата на Африканските нации. Гостите изравниха само след 4 минути малко щастливо. Удар на Мориц Брозчински рикошира в тялото на бранител и подлъга вратаря Йенс Граал, сменил под рамката малко преди началото на мача титулярния страж Кевин Трап.

Унион (Берлин) спечели с гол на Данило Дьоки, който вкара в 21-ата минута на добавеното време с глава. Срещата се забави половин час заради протест на феновете срещу влизане на корпорации като собственици в Бундеслигата. Протестът се изразява с хвърляне на топки за тенис по терена, шоколадови бонбони и други предмети.

Гостуващият новак Хайденхайм пък помрачи 125-годишнината и празниците по този повод на Вердер (Бремен), след като ги победи с 2:1.

Кордоба е много близо до Рейнджърс

Хосе Кордоба е съвсем близо до трансфер в Рейнджърс, съобщава "Дейли Рекърд". Защитнтикът на българския Левски може да премина в клуба от Глазгоу за три милиона лири. 23-годишният Кордоба ще трябва да замени напускащите стадион "Айброкс" Борна Баришич, Джеймс Тавърниър и Конър Голдсън. Националът на Панама трябва да бъде един от..

публикувано на 21.05.24 в 06:08

Славия повали носителя на Купата

Игралият повече от едно полувреме с 10 футболисти отбор на Славия победи с 3:1 у дома носителя на купата на България за 2024 година Ботев (Пловдив) в двубой от 34-ия кръг в Първа лига. Успехът на "белите" запази интригата за спечелване на седмото място в класирането, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Още в петата..

публикувано на 20.05.24 в 22:18

Официално: Ливърпул обяви Арне Слот

Ливърпул обяви назначението на новия си мениджър Арне Слот. 45-годишният специалист от Нидерландия наследява на поста германеца Юрген Клоп. Слот беше начело на Фейенорд Ротердам от 2021 година.  "Това не е никак лесно решение. Имах толкова много хубави моменти. Работих успешно със страхотни хора. Възможността да стана треньор във Висшата..

публикувано на 20.05.24 в 21:12
Цветана Пиронкова

Пиронкова завърши курс за помощник треньор

Българска федерация по тенис проведе нов ЦПО курс за помощник треньор по тенис, който се състоя на базата на БНТЦ в Борисовата градина.  Сред известните имена, завършили успешно курса, бяха бившите тенисисти Цветана Пиронкова, Иво Трайков, Радо Радев и Мартина Гледачева. Курсът беше разделен на три присъствени модула по четири дни, а 14..

публикувано на 20.05.24 в 20:51

Арда и ЦСКА 1948 заплетоха интригата за 7-то място

Арда (Кърджали) направи равенство 0:0 пред собствена публика срещу ЦСКА 1948 в мач от 34-ия кръг в Първа лига, за разпределение на позициите между седма и десета.  В третата минута Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Петър Маринов изби. Две минути след това Цонев пробва късмета си с изстрел от пряк..

публикувано на 20.05.24 в 20:34
Черно море - Лудогорец

Черно море излезе втори след голяма победа срещу Лудогорец

Черно море победи шампиона Лудогорец с 4:0 и излезе на второ място във временното класиране на Първа лига. С успеха си „моряците“ имат вече 69 точки в актива си, с 2 повече от ЦСКА София, като в следващия кръг двата отбора ще играят един срещу друг в столицата. Лудогорец, който си осигури 13-ата поредна титла предсрочно остава със 79 точки. Двата..

публикувано на 19.05.24 в 22:32
Кирил Десподов

Кирил Десподов стана шампион на Гърция с ПАОК

Кирил Десподов и ПАОК (Солун) станаха шампиони на Гърция след победа с 2:1 в градското дерби с Арис в последния 10-и кръг на плейофа за титлата. С тази победа ПАОК събира 80 точки и е недостижим на върха, въпреки победата по същото време на АЕК с 3:0 над Ламия у дома. Жълто-черните от Атина, които миналата година бяха първенци, завършиха със 78 точки...

публикувано на 19.05.24 в 22:19