Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лудогорец се върна на върха

Снимка: БТА

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 2:0 и излезе първи в класирането на Първа лига - с равен борй точки с Черно море и с мач по-малко.

В 33-ата минута "червените" изпуснаха добра възможност, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб. Парвиз Умарбаев направи добавка, но Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел на Умарбаев мина над вратата.

Три минути преди края на първата част шампионите взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката достигна до Аслак Фон Витри и той от съвсем близка дистанция се разписа за 1:0.

В 53-ата минута на срещата Рик Джонатан проби и нанесе шут към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов. Бърнард Текпетей направи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в ъглов удар. При последвалото изпълнение Тодор Неделев центрира остро на първа греда, където Пьотровски с помощта на дясната греда покачи резултата на 2:0.

В състава на гостите дебют в елита записа 23-годишният вратар Петър Маринов, който показа добра игра с крака, записа няколко спасявания. ЦСКА 1948 обаче все още няма победа през новата календарна година.

По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Белослава Кръстева.

Победа и реми за България на европейското по шахмат

Женският тим на България се завърна към победите в седмия кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми, а мъжкият направи равенство. Българките, които са европейски шампионки за 2023 година, спечелиха с 2,5:1,5 точки срещу втория отбор на домакините от Грузия и прекъснаха серията си от три последователни поражения. Решителната победа..

публикувано на 12.10.25 в 20:48

Симеон Николов започна подготовка в Новосибирск

Разпределителят на националния отбор по волейбол Симеон Николов започна подготовка с новия си отбор Локомотив Новосибирск. 18-годишният Николов вече тренира под наставленията на старши треньора Пламен Константинов и неговия помощник Андрей Жеков, който пък бе част и от щаба на Джанлоренцо Бленджини по време на световното първенство във Филипините, на..

публикувано на 12.10.25 в 20:14

Почина легенда на Левски и на българския футбол

На 82-годишна възраст почина легендата на Левски и българския футбол Добромир Жечев, съобщиха от "синия" клуб. Бобата, както галено всички наричаха железния бранител, изиграва 193 мача със синия екип, в които отбелязва 16 гола. Той е двукратен шампион с Левски, както и двукратен носител на Купата на България. През 1981 година той е назначен и за..

публикувано на 12.10.25 в 18:03

Двама национали отпадат за гостуването на Испания

Футболистите на националния отбор Лукас Петков и Иван Турицов отпадат от състава заради контузии. Така двамата ще пропуснат предстоящата световна квалификация с Испания, която е във вторник от 21:45 ч. на стадион “Хосе Сория”, информира пресслужбата на БФС. Вместо тях, с отбора за Валядолид ще отпътува младежкият национал Мартин Георгиев, който получи..

публикувано на 12.10.25 в 14:52

Квалификант спечели мастърса в Шанхай

Квалификантът Валентeн Вашеро (Монако) спечели първа титла в кариерата си от АТП, след като триумфира на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 9.193 милиона долара. На финала Вашеро, който е номер 204 в световната ранглиста, победи братовчед си Артюр Риндернех (Франция) след обрат с 4:6, 6:3, 6:3 за..

публикувано на 12.10.25 в 14:46

Кенийци триумфираха на Софийския маратон

Кениецът Ейбрахам Киплимо спечели титлата при мъжете в 42-рото издание на Софийския маратон. При дебюта си в тази дисциплина Киплимо измина класическата дистанция от 42.195 км за 2:17.11 часа и победи с финален спринт своя сънародник и шампион от миналата година Шедрак Кимайо. Двамата бягаха рамо до рамо през цялото време и на финала..

публикувано на 12.10.25 в 12:24

Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата в Истанбул

Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата на двойки жени на международния турнир по бадминтон от категория "International Challenge" в Истанбул (Турция) с награден фонд 17 500 долара. Сестрите, които са водачки в схемата на двойки, победиха на финала представителките на домакините и втори в схемата Бенгису Ерчетин и Назлъджан..

публикувано на 12.10.25 в 12:23